اگر در نزدیکی محله زعفرانیه بدنبال یک مرکز خوب توانبخشی هستید ما مرکز جناب آقای حسینی سیانکی با دو شعبه (کلینیک توانبخشی پایا و کلینیک توانبخشی غرب تهران) در تهران را به شما معرفی می کنیم. در ادامه به بررسی کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی زعفرانیه خواهیم پرداخت.

زعفرانیه یکی از محله‌های قدیمی و اعیان‌نشین شمال شهر تهران و منطقه شمیران است. این منطقه که در کوهپایه‌های البرز قرار دارد و آمیزه‌ای از شهرسازی مدرن و سنّتی در آن به چشم می‌خورد. زعفرانیه یکی از گران ‌قیمت‌ترین مناطق تهران می‌باشد. زعفرانیه از شمال به ارتفاعات توچال، از جنوب به خیابان ولیعصر و محمودیه، از شرق به تجریش و از غرب به رودخانه ولنجک محدود می‌شود. زعفرانیه یکی از مرتفع ‌ترین محله‌های پایتخت است.

گفتاردرمانی در زعفرانیه

گفتاردرمانی چیست؟

اگرچه به ندرت در مورد آن صحبت می شود، گفتاردرمانی چیزی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا در مشکلات گفتاری خود با هر شدتی به آنها کمک کند. هزاران بیمار به دنبال گفتاردرمانی برای مقابله با بسیاری از مشکلات گفتاری هستند و تکنیک های مختلفی وجود دارد که گفتاردرمانگران برای کمک به بیماران در رسیدن به اهداف درمانی به کار می گیرند. مراکز توانبخشی ما، یکی از معتبرترین مراکز گفتاردرمانی در تهران است که از تکنیک های نوآورانه و موثری برای درمان بیماران خود استفاده می کند. برای آشنایی با تکنیک های مختلف مورد استفاده، ادامه مطلب را بخوانید.

۱. درمان تلفظ: از این نظر منحصر به فرد است که هنگام استفاده از این تکنیک، درمانگران روی کمک به بیمار برای تولید صداهای خاص و بیان صحیح قسمت های مختلف گفتار تمرکز می کنند. این نوع گفتاردرمانی برای کمک به بسیاری از مشکلات ناشی از آسیب، بیماری یا تأخیر استفاده می شود.

۲. درمان مداخله ای زبان: از این مداخله برای کمک به بیمار در توسعه توانایی های گفتاری استفاده می شود. این تکنیک اغلب در کودکانی که دچار تاخیر در گفتار هستند و در بزرگسالانی که برای کمک به توانایی های زبانی خود نیاز به تشویق دارند ، استفاده می شود.

۳. تقویت حرکات دهانی: درمان حرکات دهانی شامل تمرینات روتین با هدف ورزش و تقویت ماهیچه های داخل و اطراف دهان است که به تمرکز کنترل گفتار کمک می کند. اگرچه این نوع درمان می تواند به بیماران با تاخیر کمک کند، اما بیشتر برای بیمارانی استفاده می شود که دچار آسیب جسمی یا بیماری شده اند که باعث می شود آنها نتوانند به درستی صحبت کنند.

۴. بلع درمانی: هنگامی که بیماران از شرایط پزشکی مانند سکته مغزی رنج می برند، ممکن است دچار ناتوانی در بلع شوند که در اصطلاح پزشکی به آن دیسفاژی گفته می شود. مبتلایان به دیسفاژی ممکن است در خوردن، نوشیدن و صحبت کردن دچار مشکل شوند، اما درمان گفتاردرمانی می تواند در کنار سایر روش های درمانی به بیماران کمک کند تا توانایی بلع و استقلال خود را بازیابند. با استفاده از تحریک الکتریکی در طول گردن همراه با سایر تمرینات، VitalStim می تواند به تسریع بهبود بیمار کمک کند.

گفتار درمانی در مراکز ما، یک درمان جامع است که برای بهبود گفتار بیماران استفاده می شود. این درمان بسیاری از جنبه های گفتار از جمله حجم، فن بیان و توانایی تنفسی را مورد بررسی قرار می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مرکز ما و اینکه چگونه می تواند به شما کمک کند، با ما تا انتها همراه باشید.

کاردرمانی در زعفرانیه

کاردرمانی چیست؟

کاردرمانگر (OT) و دستیار متخصص کاردرمانی (COTA) بیماران را به سمت بهبود استقلال در فعالیت های روزانه سوق می دهد. آنها از انواع روشها و تجهیزات تطبیقی ​​استفاده می کنند که به برنامه های درمانی که بر کنترل درد، تورم و حساسیت غیرطبیعی متمرکز شده، کمک می کنند و همچنین قدرت، تحرک، هماهنگی، استقامت و مهارتهای روزمره را برای طیف وسیعی از گروه های سنی و تشخیص ها متمرکز می کند. درمانها به منظور بهبود توانایی ذهنی، درکی، شناختی، حافظه، برنامه ریزی و انجام نقشها، روتین ها، وظایف و خرده وظایف با هدف حفظ خود، اوقات فراغت و استراحت در پاسخ به خواسته های محیط داخلی و یا خارجی طراحی شده است.

خدمات توانبخشی ما بیماران را به پیش می برد. بنابراین آنها می توانند به کارهای روزانه و فعالیتهای تفریحی خود بازگردند و در سلامت و بدون خطر آسیب بیشتر باقی بمانند.

 • تقویت عملکردهای جسمی، ذهنی، درکی و شناختی
 • جلوگیری از بیماریها
 • تسهیل زندگی مستقل
 • بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت یا نیازهای ویژه
 • برگشت مجدد به خانه، محل کار و جامعه

برای دستیابی به این نتایج، متخصصان کاردرمانی با مراجعین جهت طراحی یک برنامه درمانی بر اساس شیوه زندگی منحصر به فرد و ترجیحات شخصی همکاری خواهند کرد. درمان معمولاً شامل فعالیتها و فرایندهای دقیق طراحی شده است یا حتی گاهی اوقات شامل تغییراتی در محیط اطراف فرد می شود. خدمات کاردرمانی شامل موارد ذیل می باشد:

 • مشاوره ها
 • مداخلات سفارشی (مبتنی بر مهارت یا تمرکز بر فعالیت)
 • ارزیابی خانه و محل کار
 • تجویز سازگاری با محیط و وسایل کمکی
 • آموزش و پرورش خانواده یا مراقبین
 • تکنیک های حرکتی برای برخاستن از رختخواب، لباس پوشیدن
 • ارزیابی و توصیه ایمنی خانه برای به حداقل رساندن خطر سقوط و توسعه مشارکت ایمن در فعالیت ها
 • مشاوره در مورد روشهای حفظ مشارکت در اوقات فراغت و فعالیتهای اجتماعی
 • توصیه هایی جهت استفاده از دستگاه های کمکی به عنوان مثال صندلی چرخدار، ارتوز و پروتزها
 • آموزش خانواده یا مراقبین در مورد روش های کمکی

چرا باید مرکز ما را انتخاب کنید؟

این مرکز از بهترین و پیشرفته ترین مراکز درمانی در سطح تهران می باشد و مجهز به بخش های درمانی گسترده و موثر در درمان مراجعین می باشد، بعد از بررسی این مداخلات می توانید مراکز ما را با رقیبان مقایسه کنید. مداخلات درمانی به شرح ذیل می باشد:

۱. گفتاردرمانی

۲. کاردرمانی ذهنی

۳. کاردرمانی جسمی

۴. کاردرمانی درکی حرکتی

۵. کاردرمانی در مهارتهای دست

۶. کاردرمانی حسی

۷. اتاق سنسوری روم

۸. اتاق شنیداری

۹. اتاق تاریک

۱۰. بازی درمانی

۱۱. رفتار درمانی

۱۲. گروه درمانی

۱۳. آب درمانی

۱۴. ماساژ درمانی

۱۵. مکانوتراپی

۱۶. انواع تست های هوش، توجه، ادراک بینایی، شنیداری، تست تشخیص اوتیسم، تست تشخیص بیش فعالی

۱۷. تحلیل رفتار کاربردی

۱۸. درمان پاسخ محوری

۱۹. آموزش و سنجش ورود به مدرسه

۲۰. رژیم حسی کودکان

محله های زعفرانیه که در نزدیکی ما قرار دارند.

خیابان تابش، ایزد، گنجی، خیابان فناخسرو، خیابان جلالوند، خیابان سعدآباد، دربند، ابراهیم زاده، سلمک، افراز، خیابان جاودان، خیابان ولیعصر، فهمیده، یکتا، قلمستان، کاشانچی، خیابان زعفرانیه، سرانکوه، برزین بغدادی، منصور، خیابان کافی آبادی، پسیان، باغستان، شارستان، جامی غربی، جامی شرقی، خیابان کیهان، مثنوی، ملکی، پدیدار غربی، پدیدار شرقی، عروضی، الله وردیان، خیابان الف، میدان الف، خیابان مقدس، بهمن شمالی، بهمن جنوبی، خیابان مقدس اردبیلی، محمودی، صفای اصفهانی، آبان، شهریور، جوانان، جمشید مشایخی، خیابان یمن، خیابان ولنجک، سنگر، عمید، ثارالله، شادآور، خیابان ب، طالقانی، ساسان، ماکویی پور، بلوار دانشجو، میدان دانشجو، بلوار رشیدالدین فضل الله، بزرگراه چمران، کافی آبادی.

 

آدرس مراکز توانبخشی ما

شعبه غرب: سعادت آباد، بلوار پاکنژاد بالاتر از تقاطع  سرو غربی، خیابان سپیدار، خیابان شکوفه شمالی، کوچه نظری، پلاک ۴۷

شعبه شرق: ابتدای پاسداران، خیابان نگارستان دوم (کاشیها)، خیابان مسجد جامع غدیر خم، نبش نگارستان چهارم، پلاک ۱۱

 

شماره تماس مراکز توانبخشی ما

۰۹۳۵۶۱۱۷۷۴۲-۰۹۱۲۶۱۱۷۷۴۲

 

معرفی بهترین مراکز درمانی تهران

کلینیک گفتاردرمانی یافت آباد

کلینیک گفتاردرمانی ظفر

کلینیک گفتاردرمانی امیرآباد

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

گفتاردرمانی در فرشته

گفتاردرمانی در بلوار فردوس

گفتاردرمانی در دریاچه چیتگر

گفتاردرمانی در دارآباد

مرکز توانبخشی ازگل

مرکز توانبخشی دهکده المپیک

مرکز توانبخشی ستارخان

مرکز توانبخشی شهران

کاردرمانی خوب در یوسف آباد

کاردرمانی خوب در رسالت

کاردرمانی خوب در آزادی

کاردرمانی خوب در نازی آباد

بهترین کاردرمانی در قیطریه

بهترین کاردرمانی در ونک

بهترین کاردرمانی در اسلامشهر

بهترین کاردرمانی در تهرانسر

مراکز گفتاردرمانی در نارمک

مراکز گفتاردرمانی در تهرانپارس

مراکز گفتاردرمانی در رسالت

مراکز گفتاردرمانی در انقلاب

کلینیک توانبخشی پونک

کلینیک توانبخشی صادقیه

کلینیک توانبخشی جنت آباد

کلینیک توانبخشی تجریش

بهترین گفتاردرمانی در مرزداران

بهترین گفتاردرمانی در فرمانیه

بهترین گفتاردرمانی در دولت

بهترین گفتاردرمانی در حکیمیه

۲ دیدگاه. پیغام بگذارید

 • سلام از دکتر حسینی سیانکی وقت میخواستم
  خیلی تعریف ایشون را از مراجعین شنیدم لطفا منو راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 • سلام ما با کمک این مرکز موفق شدیم بعد از ۲سال تلاش بی وقفه پسرم را که تشخیص اوتیسم داشت وارد مدرسه عادی کنیم. از زحمات درمانگرهای مرکز تشکر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

6 + دوازده =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته