مرکز توانبخشی اوین شامل مداخلات کاردرمانی، گفتاردرمانی و روانشناسی می باشد. درمان گفتاردرمانی و کاردرمانی برای کسانی که  بدنبال آسیب یا بیماری از نظر جسمی، ذهنی، حرکتی، تعادل، گفتار، بلع و تغذیه دچار مشکل شده اند و در انجام مهارت های روزمره زندگی با چالش مواجه هستند هر دو بهترین انتخاب ممکن هستند. این متخصصین به روشی مشابه به دیگران کمک می کنند. در حالی که شباهت های زیادی بین این دو زمینه از نظر نحوه کار با بیماران وجود دارد ما می خواهیم به بررسی این دو رشته در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی اوین بپردازیم. محله اوین تهران از شمال به درکه، از جنوب به بزرگراه چمران و از شرق به ولنجک محدود می شود. لازم به ذکر است که کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی اوین بعنوان بهترین مرکز توانبخشی تهران در نزدیکی این منطقه قرار دارد.

کلینیک توانبخشی اوین

کاردرمانی در اوین

کاردرمانی از فعالیت های روزمره برای درمان ناتوانی، بیماری یا آسیب استفاده می کنند. هدف کاردرمانی بهینه‌سازی تجربه زندگی و کار روزانه بیمار از طریق بهبود، توسعه یا بازیابی مهارت‌ها و همچنین سازگاری با محیط بیمار است. کاردرمانگران با کودکان دارای ناتوانی رشدی و سالمندان با مشکلات شناختی کار می کنند. از آنجایی که کاردرمانگران روی حرکات و فعالیت‌هایی کار می‌کنند که کل بدن را در بر می‌گیرد به احتمال زیاد در طول روز کاری از نظر فیزیکی فعال‌تر هستند، زیرا تمرینات و وسایل را جابه‌جا می‌کنند.

کاردرمانی در اوین

گفتاردرمانی در اوین

گفتاردرمانگران بیماران مبتلا به طیف وسیعی از اختلالات گفتار، زبان، بلع، روانی، صدا و اختلالات شناختی را درمان می کنند و به آنها در برقراری ارتباط بهتر کمک کند. مانند کاردرمانی، هدف گفتاردرمانی بهینه سازی تجربه زندگی بیماران است، چه از طریق بهبود توانایی آنها در برقراری ارتباط یا از طریق ارائه راه های جایگزین برای برقراری ارتباط برای اینکه که بتوان آنها را شنید. گفتاردرمانگران همچنین به افراد در گروه های سنی و شرایط مختلف کمک می کنند.

گفتاردرمانی در اوین

وظایف تیم توانبخشی اوین

با توجه به اینکه در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی اوین با طیف وسیعی از مشکلات و اختلالات کار می شود، وظایف متخصصین ما در مرکز به شرح ذیل می باشد:

-ارزیابی: ارزیابی بیماران از نظر مسائل و اختلالات یک مسئولیت کلیدی برای متخصصین کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی اوین است.

-برنامه‌های درمان: کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی اوین باید از آنچه از ارزیابی بیماران خود آموخته‌اند برای ارائه طرح‌های درمانی و اجرای آن برنامه‌ها استفاده کنند. هر دو حرفه دارای شواهد زیادی هستند و از تحقیقات برای اجرای درمان های اثبات شده استفاده می کنند.

-ارزیابی اثربخشی درمان: وقتی برنامه‌های درمان گفتاردرمانی یا کاردرمانی انجام شد، مهم است که بتوانیم کارایی یا عدم کارایی آن‌ها را ارزیابی کنیم تا بتوان آن برنامه‌ها را برای بهینه‌سازی نتایج برای بیماران تنظیم کرد.

-آموزش خانواده: متخصصین کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی اوین موظف به آموزش خانواده ها هستند که این آموزش در حیطه های مختلف به شرح دیل می باشد:

۱.آشنایی با اختلالات و آسیب ها

۲. راهنمایی برای ایجاد تغییر در محیط منزل

۳. طرح و ادامه درمان در منزل

۴. در نظر گرفتن نقطه نظرات والدین

مرکز کاردرمانی در اوین

تاثیر همکاری تیمی گفتاردرمانی و کاردرمانی در مرکز اوین

غیرمعمول نیست که دکتر گفتاردرمانی برای برخی از کودکان، درمان کاردرمانی را توصیه کند. اگرچه گفتار درمانگران بر روی توانایی کودک برای برقراری ارتباط و گفتار تمرکز می کنند ولی آنها همچنین به رشد کلی کودک نیز توجه می کنند. اغلب جنبه های دیگر رشد بر گفتار و زبان تأثیر می گذارد. در واقع گفتار ما به شدت به سیستم توجه، سیستم حافظه، سیستم بینایی و سیستم شنوایی ما متکی است. در نتیجه داشتن یک رویکرد تیمی یا چند رشته ای درمان در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی اوین برای کمک به کودکان برای دستیابی به بالاترین نتیجه درمانی اغلب مفید است.

مرکز گفتاردرمانی در اوین

بخش های درمانی مرکز توانبخشی اوین

این مرکز از بهترین مراکز درمانی در شمال غرب تهران بوده و مجهز به بخش های گسترده و بروزی به شرح ذیل می باشد، جهت آشنایی با امکانات کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی اوین با ما همراه باشید:

۱. کاردرمانی جسمی

۲. کاردرمانی ذهنی

۳. گفتاردرمانی

۴. کاردرمانی درکی حرکتی

۵. کاردرمانی دست

۶. اتاق تاریک

۷. سنسوری روم

۸. بازی درمانی

۹. رفتار درمانی

۱۰. اتاق شنیداری

۱۱. کاردرمانی حسی

۱۲. آموزش و سنجش ورود به مدرسه

۱۳. انواع تست های هوش

۱۴. آب درمانی

۱۵. مکانوتراپی

۱۶. ماساژ درمانی

۱۷. تحلیل رفتار کاربردی

۱۸. درمان پاسخ محوری

۱۹. گروه درمانی

۲۰. رژیم حسی کودکان

بهترین کاردرمانی در اوین

رویکرد تیمی مرکز توانبخشی اوین

رویکرد تیمی کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی اوین به ویژه هنگام کار با کودکانی که دارای مشکلات پردازش حسی و ناتوانی های یادگیری هستند بسیار مفید است. کاردرمانی به توسعه مهارت‌های مورد نیاز کمک می‌کند تا کودک بتواند به مهارت خودتنظیمی دست یابد و بر فعالیت های گفتار درمانی خود تمرکز کند. متخصصین کاردرمانی همچنین به درمان ضعف در هماهنگی و سازماندهی کمک می کند که اغلب در کودکان مبتلا به بیش فعالی یافت می شود، وضعیتی که اغلب در کودکان مبتلا به نارساخوانی و سایر ناتوانی های یادگیری وجود دارد.

هرگز دیر نیست که از گفتار درمان خود در مورد فواید کاردرمانی برای فرزندتان سوال کنید و اینکه چگونه ممکن است نتایج جلسات گفتار درمانی کودک شما را تقویت کند. مطالعات تأیید می کند که هر چه زودتر بتوانید درمان تاخیرهای گفتاری و رشدی را دریافت کنید، درمان ها برای کودک شما موثرتر خواهد بود.

آدرس مراکز توانبخشی اوین

شعبه شرق: ابتدای پاسداران، خیابان نگارستان دوم (کاشیها)، خیابان مسجد جامع غدیر خم، نبش نگارستان چهارم، پلاک ۱۱

شعبه غرب: سعادت آباد، بلوار پاکنژاد بالاتر از تقاطع  سرو غربی، خیابان سپیدار، خیابان شکوفه شمالی، کوچه نظری، پلاک ۴۷

شماره تماس مراکز توانبخشی اوین

۰۹۳۵۶۱۱۷۷۴۲-۰۹۱۲۶۱۱۷۷۴۲

 

معرفی بهترین مراکز درمانی تهران

کلینیک توانبخشی ظفر

کلینیک توانبخشی امیرآباد

کلینیک توانبخشی فرشته

کلینیک توانبخشی گیشا

کلینیک توانبخشی بلوار فردوس

مرکز گفتاردرمانی دریاچه چیتگر

مرکز گفتاردرمانی دارآباد

مرکز گفتاردرمانی ستارخان

مرکز گفتاردرمانی ازگل

مرکز گفتاردرمانی شهران

کاردرمانی خوب در دهکده المپیک

کاردرمانی خوب در یوسف آباد

کاردرمانی خوب در آزادی

کاردرمانی خوب در رسالت

بهترین گفتاردرمانی در نازی آباد

بهترین گفتاردرمانی در قیطریه

بهترین گفتاردرمانی در ونک

بهترین گفتاردرمانی در تهرانسر

بهترین گفتاردرمانی در اسلامشهر

مراکز توانبخشی نارمک

مراکز توانبخشی تهرانپارس

مراکز توانبخشی انقلاب

مراکز توانبخشی پونک

مراکز توانبخشی صادقیه

گفتاردرمانی خوب در جنت آباد

گفتاردرمانی خوب در مینی سیتی

کلینیک کاردرمانی پیروزی

کلینیک کاردرمانی تجریش

کلینیک کاردرمانی فرمانیه

کلینیک کاردرمانی مرزداران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − 3 =

× پشتیبانی 24 ساعته