کاردرمانی و گفتاردرمانی

 

مدرن ترین کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی در شمال تهران

هدف از کاردرمانی (OT) کمک به افراد است که ضمن پیشگیری یا به حداقل رساندن ناتوانی ، استقلال عملکردی خود را در زندگی روزمره افزایش دهند. اغلب کاردرمانی با سایر روش های درمانی از جمله گفتاردرمانی ترکیب می شود. این برنامه ها بسیار ساختار یافته ، هدف گرا و انفرادی برای رفع نیازهای بیمار است. کاردرمانی تلاش می کند تا احساسات ، استقلال و کیفیت زندگی را ارتقا بخشد. می توان گفت کاردرمانی مهارت های زندگی را آموزش می دهد.

کاردرمانی می تواند به یک فرد در فعالیتهای روزمره زندگی (ADLs) که شامل پوشیدن ، استحمام ، پخت غذا و بازگشت به محل کار یا مدرسه به دنبال آسیب یا بیماری است ، کمک کند.

 

متخصص کاردرمانی چه کسی است؟

دانشجویان قبل از اینکه کاردرمان شوند ، باید لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا را در کاردرمانی دریافت کنند و در یک آزمون ملی مجوز بگیرند.

آموزش آنها شامل آناتومی (اما محدود به آن نمی شود) ، رشد و نمو انسان ، اثرات فیزیولوژیکی و عاطفی بیماری یا جراحت و نظارت بر کارآموزی بالینی در زمینه های مختلف مراقبت های بهداشتی (مانند بیمارستان ، مرکز توانبخشی) است.

دستیاران کاردرمانی (OTAs) موظف هستند که مدرک دانشگاهی دو ساله در OT را بگذرانند. هر دو کاردرمانی و PTA در بیمارستان ها ، کلینیک های سرپایی ، مراکز توانبخشی ، آژانس های بهداشت منزل (بیماران در خانه) و کارهای خصوصی کار می کنند.

 

کاردرمانی چه کاری انجام می دهد؟

معمولاً پزشک معالج دوره ای از کاردرمانی را تجویز می کند. متخصص کاردرمانی سلامت عمومی بیمار ، تاریخچه پزشکی گذشته و توانایی های عملکردی را برای تعیین زمینه های ضعف یا عملکرد از دست رفته ارزیابی می کند. ممکن است درمانگر برای ارزیابی محیط ، به منزل یا محل کار بیمار مراجعه کند.

سپس درمانگر می تواند این ضعف ها را برطرف کند تا به بیمار کمک کند در همه زمینه های زندگی خود عملکرد بیشتری داشته باشد. کاردرمانی ممکن است شامل فعالیتهای درمانی ، ورزش ، کارهای شبیه سازی شده و دستگاههای مخصوصی باشد که برای کمک به بیمار مانند راه رفتن (به عنوان مثال ، واکر ، عصا) طراحی شده است.

تطابق سازی در محیط خانه یا محل کار ممکن است شامل نرده ها ، مبلمان با طراحی ارگونومیک ، زیرپایی ، بالا برها  یا مواردی باشد که باعث باز شدن شیشه ها می شود.

 

چه کسی از کاردرمانی بهره می برد؟

بیماران در هر سنی با مشکلات کمردرد ، آرتریت روماتوئید ، آسیب نخاعی ، پارکینسون ، شکستگی ها ، سکته مغزی ، آسیب دیدگی در هنگام سقوط و بسیاری از مشکلات دیگر مانند فلج مغزی ، اختلال طیف اوتیسم ، نقص توجه و بیش فعالی ، اختلال یادگیری ، بیماری های عصبی و عضلانی و…

 

یک مرکز مدرن شامل چه بخش هایی می باشد؟

۱. کاردرمانی جسمی

۲. کاردرمانی ذهنی

۳. گفتاردرمانی

۴. کاردرمانی درکی-حرکتی

۵. کاردرمانی در مهارتهای دست

۶. اتاق تاریک

۷. سنسوری روم

۸. بازی درمانی

۹. رفتاردرمانی

۱۰. اتاق شنیداری

۱۱. کاردرمانی حسی

۱۲. ماساژ

۱۳. آموزش و سنجش پیش از مدرسه

۱۴. انواع تست های هوش ، توجه ، ادراک بینایی و شنیداری و…

۱۵. مکانوتراپی

۱۶. آب درمانی

 

 جهت دریافت خدمات مراکز ما در پاسداران و سعادت آباد می توانید با شماره های درج شده بر روی سایت تماس حاصل فرمایید.

 

با تشکر

کاردرمانی و گفتاردرمانی شمال تهران

کاردرمانی در شمال تهران

گفتاردرمانی در شمال تهران

مرکز کاردرمانی در شمال تهران

مرکز گفتاردرمانی در شمال تهران

کلینیک کاردرمانی در شمال تهران

کلینیک گفتاردرمانی در شمال تهران

آب درمانی در شمال تهران

کاردرمانی شمال تهران

گفتاردرمانی شمال تهران

 

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام مرکز خیلی خوبی هستش بخصوص که دو شعبه داره یکی پاسداران و یکی سعادت آباد و شرق و غرب تهران را پوشش میده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× پشتیبانی 24 ساعته