مرکز توانبخشی کودک تیمی متشکل از پزشکان است که در جهت رشد کلی کودک کار می کنند. بهترین مرکز توانبخشی کودکان در تهران خدمات گسترده ای را برای بهبود عملکرد و کیفیت زندگی، احیاء استقلال و ارتقای بهبود جسمانی ارائه می‌دهد. بسته به نیاز فرزند شما، پزشک ممکن است او را به بخش توانبخشی ما ارجاع دهد تا تیم ما مهارت های آنها را بر اساس عملکرد فعلی، سن و نگرانی ها و اهداف شما ارزیابی کنند. بر اساس ارزیابی، درمانگر کودک به شما توصیه هایی ارائه می کند و یک برنامه سفارشی برای کاهش مشکلات فیزیکی، رشدی و شناختی (مانند تفکر، دانستن، به خاطر سپردن، قضاوت و حل مسئله) وضعیت او طراحی می کند و به آنها اجازه می دهد تا به پتانسیل کامل خود برسند.

بهترین مرکز توانبخشی کودکان

بسته به نیاز کودک شما، توانبخشی و درمان می تواند بصورت انفرادی یا گروهی باشد. درمان‌ها معمولاً در سالن توانبخشی کلینیک یا یک اتاق خصوصی انجام می‌شوند.

تیم ما بعنوان بهترین مرکز توانبخشی کودکان در تهران از نزدیک با شما همکاری خواهد کرد و در این مسیر مشاوره و آموزش های عملی برای بهبودی کودکان ارائه می کند. والدین یا مراقبان اغلب در جلسات درمانی گنجانده می شوند. حضور شما می تواند کمک بزرگی باشد. شما عضوی از تیم توانبخشی فرزندتان هستید و ممکن است برای درک نحوه اجرای برنامه در منزل به راهنمایی نیاز داشته باشید.

مرکز توانبخشی کودکان

ارزشهای مرکز توانبخشی کودکان

درمان توانبخشی به کودک کمک می کند که تا حد امکان در فعالیت های روزمره مستقل باشد و امکان مشارکت در آموزش، کار، تفریح ​​و نقش های معنادار زندگی را فراهم می کند. فلسفه ما در بهترین مرکز توانبخشی کودکان در تهران، ارتقاء مهارت های عملکردی فرزند شما برای حضور در مدرسه عادی می باشد.

-مراقبت خانواده محور: ما برای خانواده ارزش قائل هستیم و به تجربیات آنها به عنوان بخشی از تیم توانبخشی احترام می گذاریم.

-مشارکت ها: ما با خانواده ها و جوامع آنها در ارائه توانبخشی شریک هستیم.

-تعالی: ما به دنبال نوآوری از طریق تمرین مبتنی بر شواهد هستیم.

-مشارکت: ما کودکان را قادر می‌سازیم تا اهداف خود را ایجاد کنند و سفر خود را داشته باشند.

-تنوع: ما برای تنوع عقاید، ارزش ها، پیشینه و تجربیات زندگی ارزش قائل هستیم.

انواع مداخلات مرکز توانبخشی کودکان

انواع مداخلات مرکز توانبخشی کودکان

در بهترین مرکز توانبخشی کودکان انواع مختلفی از درمان توانبخشی وجود دارد که هر کدام برای رسیدگی به طیف خاصی از مسائل طراحی شده اند. وجه مشترک همه آنها اهداف اصلی آنهاست که شامل کمک به کودکان برای بهبودی از بیماری، آسیب، جراحی، سکته، تاخیر رشدی یا سایر مسائل پزشکی و بازیابی توانایی های عملکردی و استقلال از دست رفته می باشد.

-کار درمانی جسمی: می‌تواند نتایج بسیاری از بیماری‌های کودکان را بهبود بخشد. متخصصین کاردرمانی جسمی به صورت انفرادی با شما و فرزندتان کار می کنند و روش های ایمن حمل یا انتقال را به شما آموزش می دهند و تمریناتی را به شما نشان می دهند تا قدرت و تحرک فرزندتان را افزایش داده و استقلال او را تقویت کند.

کاردرمانی جسمی همچنین می‌تواند با ارائه تجهیزات تطبیقی، بریس‌ها یا پروتزها و نشان دادن تکنیک‌های مناسب برای استفاده به بهبود اعتماد به نفس کودکان کمک کند. خواه هدف شما برای فرزندتان یادگیری نشستن، ایستادن یا راه رفتن، بهبود مهارت های صندلی چرخدار یا استفاده از پروتزهای جدید باشد، متخصصین دلسوز ما می توانند به او کمک کنند تا به آنجا برسند.

-کار درمانی ذهنی: می‌تواند به کودک شما کمک کند تا بهتر در فعالیت‌های معمول دوران کودکی مانند بهبود مهارت‌های دستی یا توانایی لباس پوشیدن، بازی، غذا خوردن یا حضور در مدرسه شرکت کند. کاردرمانگران ذهنی ما همچنین ممکن است تجهیزات تخصصی مانند آتل‌ها یا بریس‌های سفارشی‌سازی شده را در اختیار فرزندتان قرار دهند تا به افزایش استقلال او کمک کنند، زیرا می‌آموزند که خودشان کارهای بیشتری انجام دهند.

اهداف مرکز توانبخشی کودکان

-گفتار درمانی: می تواند به کودک شما کمک کند تا ارتباط و تغذیه یا بلع را بهبود بخشد. گفتاردرمانگرهای ما تمام جنبه های ارتباط دوران کودکی و نوجوانی را هدف قرار می دهند که شامل تولید صدا، درک زبان (دریافت)، استفاده از زبان (بیان)، وسایل ارتباطی جایگزین، حافظه و شناخت و همچنین کنترل شفاهی-حرکتی لازم برای غذا خوردن ایمن می باشد.

-توانبخشی شناختی: که معمولاً توانبخشی رفتاری شناختی نیز نامیده می‌شود، این نوع درمان با بیماران برای بهبود مهارت‌های حافظه، تفکر و استدلال کار می‌کند.

-توانبخشی حرفه ای: این شکل از درمان برای آماده کردن افراد برای بازگشت به کار پس از یک آسیب، بیماری یا رویداد پزشکی است.

-سایر خدمات درمانی: کار درمانی حسی، دست ورزی، بازی درمانی، آب درمانی، ماساژ ‌درمانی، اتاق تاریک، اتاق شنیداری، اتاق سنسوری روم و گروه درمانی چند روشی هستند که ما از آنها ​​برای بهبود برنامه درمانی فرزندتان استفاده می‌کنیم تا زمانی را که با ما می‌گذرانید کمی سرگرم‌کننده‌تر کنیم. درمانگران ما همچنین می توانند رویدادها و فعالیت های اوقات فراغت خاصی را برنامه ریزی کنند که سلامت، توانایی های عملکردی، استقلال و کیفیت کلی زندگی کودک شما را بهبود می بخشد.

رویکردهای مرکز توانبخشی کودکان

رویکردهای مرکز توانبخشی کودکان

مراکز ما شامل تیمی از متخصصان ماهر می باشد که به کودکان در طول زندگی آنها خدمت می کنند. از طریق جلسات درمانی یا مشاوره موثر بصورت درمان فردی و گروهی همراه با جلسات ارزیابی مجدد، ما ادعا می کنیم که شخصیت اصلی کودک را توانمند می کنیم و یک برنامه خانگی را به اجرا در می آوریم تا والدین بتوانند پیشرفت کودک را درک کنند. با این رویکردها و نگرشهای بهترین مرکز توانبخشی کودکان، مدعی هستیم که در رشد مهارت های تحصیلی کودکان موفق هستیم. در مرکز توانبخشی کودکان در تهران ما با استفاده از رویکردهای زیر برای رشد کلی کودک کار می کنیم:

-SI (درمان یکپارچگی حسی)

-NDT (نظریه توسعه عصبی)

-PNF (تسهیل عصبی عضلانی حس عمقی)

-رویکرد بوبت

-رویکرد رود

-باشگاه مغز

-آموزش ADL

-تئوری ذهن

-روش درمانی پکس

-روش درمانی ای بی ای

روش درمانی فلور تایم

-ارزیابی روانشناختی

-درمان شناختی رفتاری

کلینیک توانبخشی کودکان

زندگی کودک

برنامه‌های زندگی کودک می‌تواند استرس ایجاد شده توسط ترس‌ها و تصورات نادرست کودک از بستری شدن در بیمارستان و اقدامات پزشکی را کاهش دهد. درمانگران ما مهارت های مقابله ای را به کودک شما از طریق فرصت هایی برای بازی، یادگیری و تعامل با دیگران در یک محیط امن آموزش می دهند.

بهترین توانبخشی تهران

ما به والدین پیشنهاد می کنیم تا پس از آگاهی از تشخیص، آن تشخیص را مطالعه کنند.

بدون دانستن مشکل، بسیار متأسفیم که بگوییم حتی بهترین والدین هم نمی‌توانند به فرزندشان کمک کنند. بنابراین تشخیص دقیق و آگاهی والدین از آن برای برخورد بهتر با کودک بسیار حائز اهمیت می باشد.

-تشخیص را مطالعه کنید و تعریف علمی آن را بدانید.

-تمامی توضیحات مربوط به این اختلال را از تمامی اعضای توانبخشی مانند کاردرمانگر، گفتاردرمانگر، روانشناس، مربی ویژه و غیره بخواهید.

-علائم و نشانه های کودک خود را با معیارهای علمی تشخیص مطابقت دهید.

-شدت اختلال را بسنجید و بر اساس آن حرکت کنید.

-همه منابع ممکن جامعه را با توجه به راحتی خود و فرزندتان بشناسید و سعی کنید در مورد اینکه چگونه می توانید با شجاعت با بی نظمی مقابله کنید، دانش کسب کنید.

در ضمن شما باید با کودک تشخیص داده شده به عنوان یک کودک عادی در خانه و خانواده با تمام محرکات [بازی و همچنین عاطفی، اجتماعی] رفتار شود. سپس فرزندتان را به مرکز توانبخشی کودکان ببرید و بر درمان او نظارت کنید.  نظارت به معنای دخالت در کار درمانگر یا تلاش برای تغییر مسیر درمان او نیست، بلکه پاسخ های درستی برای سؤالات درمانگر خود و سؤالات درست برای کمک درمانگر ارائه دهید.

 

مقاله های مرتبط

تأخیر تکاملی چیست؟

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در کودکان

گفتاردرمانی در کودکان

کاردرمانی در فلج مغزی

گفتاردرمانی در فلج مغزی

کاردرمانی در اختلال یادگیری

گفتاردرمانی در اختلال یادگیری

کاردرمانی در اختلال اوتیسم

گفتاردرمانی در اختلال اوتیسم

تاخیر گفتاری و زبانی چیست؟

سیر تکامل گفتاری کودکان

مراحل رشد طبیعی گفتار و زبان

علائم هشدار دهنده تأخیر تکاملی

نقاط عطف رشد کودک یک ساله

نقاط عطف رشد کودک ۱۸ ماهه

تأخیرهای رشدی در کودکان ۳ تا ۵ سال

گفتاردرمانی برای لکنت زبان کودکان

گفتاردرمانی در بیش فعالی کودکان

بهترین دکتر تاخیر گفتاری کودکان

شایع ترین علت تاخیر رشد در کودکان

تاثیر مشکلات گفتاری کودکان در نارساخوانی

حرف نزدن کودک تا چه سنی طبیعی است؟

چه زمانی باید نگران حرف نزدن کودک باشیم؟

چه زمانی کودکان از توانبخشی فشرده سود می برند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوازده + 10 =

× پشتیبانی 24 ساعته