کاردرمانی به بزرگسالان، نوجوانان و کودکان کمک می‌کند تا وظایف و فعالیت‌های روزمره خود را از طریق مهارت‌های یادگیری، اصلاح وظایف یا تطابق سازی محیط خود مدیریت کنند. کاردرمانی می تواند به شما کمک کند تا استقلال خود را به بهبود بخشید یا دوباره به دست آورید و در نهایت کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید. به طور سنتی کاردرمانی به صورت حضوری در مراکز، کلینیک های توانبخشی یا در بیمارستان ارائه می‌شود. با این حال به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی، اکنون می توانید از هر نقطه در ایران به کاردرمانی آنلاین دسترسی داشته باشید. در این مطلب در خصوص کاردرمانی آنلاین، مزایای آن و نحوه کارکرد آن صحبت خواهیم کرد.

کاردرمانی آنلاین

کاردرمانی آنلاین چیست؟

خدمات آنلاین یا سلامت از راه دور شامل اعمال مداخله، ارزیابی، خدمات تشخیصی و درمانی از طریق فناوری ارتباطات از راه دور تعاملی چند نقطه‌ای است. در تکنولوژی، این اساساً به این معنی است که ما می‌توانیم از یک اتصال اینترنتی خوب، یک دستگاه و برنامه‌ها استفاده کنیم تا خدمات خود را مستقیماً در آسایش خانه خود به شما ارائه دهیم. در اصل برای ارائه مراقبت های بهداشتی به کسانی که در مناطق دور افتاده یا مناطق محروم هستند تأسیس شد. در این شرایط فعلی، دسترسی به خدمات بسیار مهم است و ارائه کار درمانی آنلاین تضمین می‌کند که خانواده‌ها می‌توانند به مراقبت، اطلاعات و پشتیبانی با کیفیت در زمینه‌های مختلف دسترسی داشته باشند. با اتصال به اینترنت پرسرعت و یک دستگاه (لپ تاپ، دسکتاپ، تبلت یا حتی تلفن)، شما و خانواده تان می توانید با یک متخصص کاردرمانی ارتباط برقرار کنید و به ایجاد مهارت های ضروری و استقلال ادامه دهید.

همه گیری COVID-19 تغییرات زیادی در زندگی ما ایجاد کرده است از جمله می توان به فاصله گذاری اجتماعی، تحصیل در خانه، کار از راه دور و یافتن راه های جدید برای ارتباط با خدمات مورد نیاز اشاره کرد. یکی از مزایای این بیماری همه گیر، در دسترس قرار دادن خدمات بهداشتی مرتبط برای افراد بیشتر از طریق در دسترس بودن خدمات آنلاین مانند کاردرمانی است. قرار ملاقات آنلاین کار درمانی می تواند شامل درمان انفرادی برای کودکان و نوجوانان، جلسات حمایت والدین و ارزیابی باشد. بسته به اهداف، توانایی ها و ارزیابی کودک، جلسات کار درمانی آنلاین می تواند بر یک یا چند مورد از موارد زیر متمرکز شود:

-مهارت های حرکتی ظریف (مهارت های قیچی، گرفتن قلم، دست خط و غیره)

-مهارت های حرکتی درشت (هماهنگی، قدرت وضعیتی، کنترل اندام فوقانی، تعادل و غیره)

-تنظیم هیجانی و حسی (فرایند و پاسخ به محرک های حسی و موقعیت های خاص)

-یکپارچه سازی حرکتی بینایی (هماهنگی دست و چشم و پردازش بصری و غیره)

-استقلال عملکردی (توالت، حمام کردن، تغذیه و غیره)

-توجه و رفتار (رفتارهای مثبت)

-کمک های تطبیقی ​​(ارزیابی و ادغام تجهیزات تخصصی)

در حالی که جلسات آنلاین متفاوت از قرار ملاقات حضوری به نظر می رسد، همه فعالیت ها تعاملی، جذاب و سرگرم کننده هستند. تیم کار درمانی ما اطمینان حاصل می کند که خانواده شما ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای اطمینان از ارائه مؤثر مراقبت و پشتیبانی را در صورت نیاز دارند.

کاردرمانی آنلاین چگونه کار می کند؟

کاردرمانی آنلاین چگونه کار می کند؟

مانند جلسات درمانی حضوری، جلسات کاردرمانی آنلاین با توجه به نیازها و اهداف منحصر به فرد مراجعین تنظیم می شود. با اتصال به اینترنت پرسرعت و لپ‌تاپ، آی‌پد یا تبلت یا حتی تلفن همراه خود می‌توانید با یکی از متخصصین کاردرمانی بسیار ماهر و با تجربه ما از هر کجای ایران بزرگ ارتباط برقرار کنید. ما در مرکز تخصصی کاردرمانی تهران بیش از هفتاد درمانگر و مراجع در سرتاسر کشور از مناطق دورافتاده و روستایی گرفته تا مناطق مرکزی شهرهای پایتخت داریم. خدمات کاردرمانی آنلاین راحت و منعطف هستند و دسترسی به خدماتی را که برای ایجاد مهارت های لازم برای بهترین زندگی خود نیاز دارید، آسان تر می کند.

مزایای کاردرمانی آنلاین چیست؟

مزایای کاردرمانی آنلاین چیست؟

درست مانند قرار ملاقات های حضوری، جلسات کاردرمانی آنلاین به والدین و کودکان فرصتی برای ادامه رشد مهارت ها و کسب استقلال می دهد. اما خدمات آنلاین به این معنی است که این می تواند به راحتی خانه شما اتفاق بیفتد. با توانایی پرش آنلاین در زمان از پیش تعیین شده، شما و فرزندتان می توانید علی رغم موقعیت یا چالش هایی که ممکن است خانواده شما با آن مواجه شود، به خدمات و پشتیبانی با کیفیت دسترسی داشته باشید. مزایای اضافی خدمات کاردرمانی آنلاین عبارتند از:

-افزایش ظرفیت و دسترسی به خدمات با کیفیت

-روش تحویل کارآمد و انعطاف پذیر

-دسترسی مقرون به صرفه بدون سفر

-جلسات مداخله و درمان تعاملی و ارتباطی

-رویکرد سرگرم کننده و بدیع به چیزی که ممکن است چالش برانگیز باشد.

-فرصت های بیشتر برای مشارکت والدین یا خانواده

-فرصت های بیشتر برای تقویت و تمرین

-کاوش در برنامه های کامپیوتری

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که کاردرمانی آنلاین اگر نگوییم نتایج بهتری را برای کودکان ارائه می‌دهد ولی وقتی به کسانی فکر می کنیم که امکان دستیابی به خدمات حضوری را ندارند، درمان آنلاین بهترین راه برای کمک به آنها برای دسترسی به خدمات و ایجاد مهارت های خود است.

بهترین کاردرمانی آنلاین

برای یک جلسه کاردرمانی آنلاین موفق به چه چیزی نیاز دارم؟

اولین چیزی که برای دسترسی به خدمات آنلاین کاردرمانی نیاز دارید، اتصال به اینترنت خوب است. علاوه بر این به یکی از موارد زیر نیاز دارید:

-کامپیوتر: ما از هر دو مک و رایانه های شخصی (macOS، Windows و Linux) پشتیبانی می کنیم. تنها چیزی که نیاز دارید یک دوربین وب داخلی یا خارجی، میکروفون و بلندگو است.

-تبلت: هر دو تبلت iPad و Android را می توان برای خدمات ما استفاده کرد. فقط مطمئن شوید که رایانه شما دارای دوربین جلو، میکروفون و بلندگو است. همچنین می‌توانید از هدفون‌هایی استفاده کنید که دارای میکروفون هستند. همچنین خوب است که نوعی پایه برای تبلت خود داشته باشید تا کودک دستانش برای بازی و ساختن آزاد باشد.

موارد دیگری که می تواند به کاردرمانی آنلاین شما کمک کند و بهترین جلسه آنلاین را ارائه دهد عبارتند از:

-کاغذ ساده و خط دار

-خودکار، مداد و مداد رنگی

-قیچی

-خط کش

-یک تخته سفید کوچک یا تخته سیاه با خودکار یا گچ

-خمیر بازی و درمانی

-فضایی برای حرکت یا رقص کودک

کاردرمان قبل از اولین جلسه در مورد سایر الزامات صحبت خواهد کرد. اما مطمئن باشید نیازی به خرید چیز جدیدی نخواهید داشت. ما فقط از اقلامی استفاده خواهیم کرد که شما از قبل در دسترس دارید (شاید از برخی از کاربردهای جالبی که ما برای وسایل عمومی خانه شما فکر می کنیم متعجب شوید).

آیا کاردرمانی آنلاین به کودک من کمک می کند؟

آیا کاردرمانی آنلاین به کودک من کمک می کند؟

پاسخ کوتاه بله است. در حالی که جلسات آنلاین ممکن است برای همه خانواده‌ها ایده‌آل نباشند، مطمئناً راه‌حلی عالی هستند زیرا ما در این زمان چالش‌برانگیز حرکت می‌کنیم. در ارتباط ماندن و اطمینان از اینکه فرزندتان می‌تواند مهارت‌های خود را ادامه دهد و استقلال خود را در مورد فعالیت‌های روزمره توسعه دهد، شاید همان پوشش نقره‌ای این ابر سیاه خاص باشد. اگر می‌خواهید از خدمات آنلاین کاردرمانی ما استفاده کنید، امروز با تیم ما صحبت کنید. ما شما را در هر مرحله از فرآیند راهنمایی خواهیم کرد و اطمینان حاصل می کنیم که فرزند شما می تواند به اهداف خود برسد.

 

مقاله های مرتبط

گفتاردرمانی آنلاین

کاردرمانی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در کودکان

گفتاردرمانی در کودکان

کاردرمانی در فلج مغزی

گفتاردرمانی در فلج مغزی

کاردرمانی در اختلال یادگیری

گفتاردرمانی در اختلال یادگیری

کاردرمانی در اختلال اوتیسم

گفتاردرمانی در اختلال اوتیسم

تاخیر گفتاری و زبانی چیست؟

سیر تکامل گفتاری کودکان

گفتاردرمانی برای کودک ۱ ساله

گفتاردرمانی برای کودک ۲ ساله

گفتاردرمانی برای کودک ۳ ساله

گفتاردرمانی برای کودک ۴ ساله

مراحل رشد طبیعی گفتار و زبان

علائم هشدار دهنده تأخیر تکاملی

نقاط عطف رشد کودک یک ساله

نقاط عطف رشد کودک ۱۸ ماهه

تأخیرهای رشدی در کودکان ۳ تا ۵ سال

گفتاردرمانی برای لکنت زبان کودکان

گفتاردرمانی در بیش فعالی کودکان

بهترین دکتر تاخیر گفتاری کودکان

شایع ترین علت تاخیر رشد در کودکان

چرا کودک ۴ ساله من صحبت نمی کند؟

تاثیر مشکلات گفتاری کودکان در نارساخوانی

حرف نزدن کودک تا چه سنی طبیعی است؟

بایدها و نبایدهای تمرین گفتار درمانی در خانه

چه زمانی باید نگران حرف نزدن کودک باشیم؟

آیا می توانم گفتاردرمانی را در منزل انجام دهم؟

چه زمانی کودکان از توانبخشی فشرده سود می برند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − 10 =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته