اگر فرزند شما دارای مشکلاتی از نظر گفتار، تلفظ، روانی، بلع، تغذیه و ارتباط می باشد و بدنبال بهترین مرکز گفتاردرمانی در پاسداران هستید ما به شما کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران را پیشنهاد می کنیم. متخصصین کلینیک گفتاردرمانی پاسداران به بهبود مهارت های زبانی، گفتاری، ارتباطی و شناختی کودکان شما کمک می کنند. جهت آشنایی با ویژگی ها و خدمات بهترین گفتاردرمانی در پاسداران با ما همراه باشید.

گفتاردرمانی در پاسداران

گفتاردرمانی در پاسدارن چیست؟

گفتار درمانی در پاسداران یک سرویس مداخله ای است که بر بهبود گفتار و توانایی های کودک برای درک و بیان زبان از جمله زبان غیر کلامی تمرکز دارد. متخصصان مرکز گفتاردرمانی پاسداران یا پاتولوژیست های گفتار و زبان (SLP)، افرادی هستند که این خدمات را ارائه می دهند. گفتار درمانی در پاسداران شامل دو جزء است: ۱. هماهنگ کردن دهان برای تولید صداها به شکل کلمات و جملات (برای پاسخ دادن به سوالات، روانی کلام و تنظیم صدا) و ۲. درک و بیان زبان (برای پاسخ دادن به استفاده از زبان از طریق فرم های نوشته شده، تصویری، زبان بدن و استفاده از زبان از طریق سیستم های ارتباطی جایگزین مانند رسانه های اجتماعی، رایانه و تبلت می باشد.

آیا فرزند من به گفتار درمانی پاسداران نیاز دارد؟

برخی از کودکان ممکن است تلفظ عالی داشته باشند یا حتی زود به گفتار رسیده باشند اما ممکن است در فرآیند استفاده از زبان کلامی و زبان بدن به طور مناسب در شرایط اجتماعی برای اهداف روزمره مانند درخواست ها، مکالمات و دوستیابی مشکل داشته باشند. دلایل دیگر کودکان ممکن است به گفتار درمانی در پاسداران نیاز داشته باشند عبارتند از شرایط پزشکی مانند آسیب مغزی، تاخیر گفتاری، سندروم داون یا عفونت که بر توانایی آنها برای برقراری ارتباط تاثیر می گذارد. خدمات کلینیک گفتاردرمانی پاسداران اغلب در دامنه سنی کودکان، بزرگسالان و سالمندان انجام می شود.

کلینیک گفتاردرمانی پاسداران

متخصصین کلینیک گفتاردرمانی پاسداران چه کار می کنند؟

متخصصین مرکز گفتاردرمانی پاسداران ممکن است یک ناتوانی یادگیری مبتنی بر زبان را در دانش آموزانی که اختلال نوشتن دارند مورد بررسی قرار دهند. حسینی سیانکی متخصص گفتار و زبان در کلینیک گفتاردرمانی پاسداران می گوید: مشکلات زبان می تواند تاثیر مهمی بر توانایی کودک برای نوشتن داشته باشد. به منظور نوشتن، کودکان باید بتوانند ایده های خود را به کلمات و سازماندهی این کلمات را به جملات برسانند. همچنین چالش های زبان برای کودکان برای درک و پیگیری مسیرها سخت می شود.

بهترین گفتاردرمانی پاسداران

برنامه های مرکز گفتار درمانی پاسداران

دکتر حسینی سیانکی، متخصص توانبخشی کودکان می‌گوید: «آسیب‌شناسان گفتار و زبان نه تنها مشکلات بیان، زبان و شناختی را ارزیابی و درمان می‌کنند، بلکه بر اختلالات بلع و تغذیه نیز متمرکز هستند. به گفته ایشان “این غیرمعمول نیست که کودکانی که در صحبت کردن مشکل دارند در تغذیه نیز با مشکل مواجه باشند. غذا خوردن شامل جنبه های حرکتی ظریف حرکت دادن زبان، فک و لب ها به صورت هماهنگ است و انجام این کار همیشه آسان نیست. متخصصین گفتاردرمانی پاسداران از برخی از اسباب‌بازی‌ها مانند سوت‌ و فلوت برای تقویت ماهیچه‌هایی که در گفتار و غذا خوردن استفاده می‌شوند، کمک می گیرند. استفاده از نی، مسواک‌ و دمیدن حباب‌ها نیز ممکن است راهبردهای سرگرم‌کننده‌ای برای کمک به کودکان برای تحمل حواس مختلف در دهان باشند.

گفتاردرمانی خوب در پاسداران

آموزش عمل شناسی زبان با گفتاردرمانی پاسداران

متخصصین کلینیک گفتاردرمانی پاسداران با کودکانی کار می کنند که در خواندن نشانه های دنیای اجتماعی، تفسیر دیگران و استفاده از کلمات و زبان بدن برای برقراری ارتباط موثر و ایجاد روابط دوستانه مشکل دارند. بخش عمل شناسی ارتباطات و زبان به مسائل مربوط به ارتباطات اجتماعی می پردازد. توجه به اطلاعات اجتماعی برای پردازش و پاسخ به نشانه های غیرکلامی ارائه شده توسط زمینه، افراد و زبان آنها برای دانش آموزانی که دارای چالش های یادگیری اجتماعی هستند مانند اختلالات طیف اوتیسم، ناتوانی در یادگیری، اختلال زبان گفتار و اختلال نقص توجه و بیش فعالی دشوار است. این دانش آموزان ممکن است از یک فلسفه درمانی به نام تفکر اجتماعی بهره مند شوند که در مورد رابطه بین نحوه تفکر و رفتار ما و نحوه واکنش دیگران به ما آموزش می دهد.

مراکز گفتاردرمانی پاسداران

درمان کودک غیرکلامی با گفتاردرمانی پاسداران

کودکانی که به دلایل مختلف قادر به صحبت کردن نیستند، به روش های ارتباطی جایگزین نیاز دارند. مداخله زودهنگام و گفتار درمانی پاسداران به کودکان و والدین آنها می آموزند که چگونه تصاویر و زبان اشاره ساده، آنها را قادر می سازد تا نیازهای خود را بیان کنند. کودکان در سنین مدرسه ممکن است بتوانند از رایانه یا تبلت برای برقراری ارتباط از طریق متن یا پیام صوتی استفاده کنند. به گفته دکتر حسینی سیانکی، فناوری صفحه نمایش لمسی مانند تبلت این امکان را برای دانش‌آموزان فراهم کرده است تا با استفاده از دستگاه فوق‌العاده‌ای که همکلاسی‌هایشان استفاده می‌کنند با هم ارتباط برقرار کنند و به اهداف فردی خود برسند. علاوه بر این متخصصین مرکز گفتاردرمانی پاسداران می توانند از همان دستگاه برای آموزش مهارت های گفتار و زبان از طریق تعامل و انگیزه استفاده کنند.

بهترین مرکز گفتاردرمانی پاسداران

بهترین مرکز گفتاردرمانی پاسداران

گفتاردرمانی در پاسداران بصورت انفرادی یا در گروه های کوچک انجام می شود. متخصصین مرکز گفتاردرمانی پاسداران با طیف وسیعی از مشکلات و در دامنه سنی کودکان، بزرگسالان و سالمندان انجام می شود. مرکز گفتاردرمانی پاسداران از بهترین متخصصین در تهران جهت تشخیص و درمان انواع اختلالات گفتاری بهره می گیرد. این اطلاعات به والدینی که مشکوک به تاخیر گفتاری فرزندشان هستند کمک می‌کند بفهمند چه زمانی باید از متخصصین کلینیک گفتاردرمانی پاسداران کمک بگیرند.

آدرس مراکز گفتاردرمانی پاسداران

شعبه شرق: ابتدای پاسداران، خیابان نگارستان دوم (کاشیها)، خیابان مسجد جامع غدیر خم، نبش نگارستان چهارم، پلاک ۱۱

شعبه غرب: سعادت آباد، بلوار پاکنژاد بالاتر از تقاطع  سرو غربی، خیابان سپیدار، خیابان شکوفه شمالی، کوچه نظری، پلاک ۴۷

شماره تماس مرکز توانبخشی پاسداران

۰۹۳۵۶۱۱۷۷۴۲-۰۹۱۲۶۱۱۷۷۴۲

 

معرفی بهترین مراکز درمانی تهران

مرکز کاردرمانی جلفا

مرکز کاردرمانی هنگام

کلینیک گفتاردرمانی امامت

کلینیک گفتاردرمانی بلوار دریا

کلینیک گفتاردرمانی لویزان

بهترین گفتاردرمانی بلوار دادمان

بهترین گفتاردرمانی شهرک غرب

گفتاردرمانی شهید عراقی

گفتاردرمانی بلوار فرحزادی

کاردرمانی سردار جنگل

کاردرمانی امام حسین

مرکز گفتاردرمانی بلوار عدل

مرکز گفتاردرمانی ساقدوش

مرکز کاردرمانی بنی هاشم

بهترین گفتاردرمانی قلهک

بهترین گفتاردرمانی مجیدیه

مراکز کاردرمانی هروی

مراکز کاردرمانی شریعتی

گفتاردرمانی خوب در کامرانیه

مرکز توانبخشی شاهین

گفتاردرمانی در ایران زمین

گفتاردرمانی در قبا

گفتاردرمانی در افسریه

گفتاردرمانی در دولت

کاردرمانی در شهر ری

کاردرمانی در جمهوری

گفتاردرمانی در نواب

مرکز گفتاردرمانی بلوار تعاون

کلینیک کاردرمانی جردن

کاردرمانی در سبلان

مرکز گفتاردرمانی اکباتان

مرکز گفتاردرمانی شیخ بهایی

مرکز گفتاردرمانی خوش

مرکز گفتاردرمانی اشرفی اصفهانی

کاردرمانی در جیحون

کاردرمانی در آرژانتین

گفتاردرمانی در خانی آباد نو

گفتاردرمانی در شادمان

گفتاردرمانی در بهبودی

گفتاردرمانی در منیریه

گفتاردرمانی در کارگر

گفتاردرمانی در وحیدیه

گفتاردرمانی در شمشیری

کاردرمانی در توحید

کاردرمانی در تیموری

کاردرمانی در فرجام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × یک =

× پشتیبانی 24 ساعته