چه اخیراً عمل جراحی داشته باشید، چه بخواهید قدرت عضلانی خود را دوباره به دست آورید یا به کمک برای آموزش مجدد راه رفتن با یک وسیله کمکی نیاز داشته باشید، کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان می تواند به شما کمک کند. متخصصین کاردرمانی آموزش دیده آماده هستند تا به خانه شما بیایند، وضعیت شما را ارزیابی کنند و تمرینات مناسبی را ارائه دهند تا شما را با اعتماد به نفس حرکت دهند. برخی از شرایطی که از درمان کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان بهره مند خواهند شد به شرح ذیل می باشد:

-بهبودی پس از جراحی برای مثال پس از تعویض کامل زانو یا مفصل ران

-نارسایی قلبی

-فلج مغزی بزرگسالان

توانبخشی سکته مغزی

-مدیریت علائم برای شرایط پزشکی خاص مانند بیماری پارکینسون، زوال عقل و مولتیپل اسکلروزیس

-به دنبال یک رویداد آسیب زا مانند زمین خوردن که منجر به شکستگی استخوان می شود.

در برخی موارد کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان می تواند به افراد بدون شرایط پزشکی کمک کند تا با افزایش قدرت عضلانی، بهبود تحرک و تقویت تعادل به عنوان مراقبت پیشگیرانه از مشکلات سلامتی آینده جلوگیری کنند. متخصص کاردرمانی می تواند ارزیابی ایمنی در خانه را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از سقوط و همچنین برای بهینه سازی تحرک انجام دهد و به فرد اجازه دهد تا در خانه خود مستقل باشد.

کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان

کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان و سالمندان چیست؟

کاردرمانی در خانه مشابه کاردرمانی در مرکز است با این تفاوت که درمان در منزل برای راحتی شما انجام می شود. یک کاردرمان آموزش دیده و با تجربه مستقیماً به خانه شما می آید تا وضعیت بدنی شما را ارزیابی کند و یک برنامه ورزشی مناسب را تجویز کند. آنها همچنان به خانه شما می آیند تا شما را در تمرینات راهنمایی کنند و در انجام این روند به شما کمک کنند. هدف کاردرمانی در خانه برای سالمندان این است که مکانی امن و راحت برای شما فراهم کند تا در جهت ثبات، حرکت یا قدرت بیشتر در بدن خود کار کنید.

هدف کاردرمانی در خانه برای سالمندان

در طول کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان چه اتفاقی می افتد؟

برنامه درمانی معمولی کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان بر اساس عوامل متعددی از جمله جراحی های اخیر یا بستری شدن در بیمارستان، سابقه پزشکی فرد، اهداف درمانی و دفعات مراجعه متفاوت است. با این حال ماهیت جلسه کاردرمانی در منزل می تواند تا حد زیادی تعیین کند که رژیم درمانی شما چه چیزی را شامل می شود. کاردرمانی سلامت در خانه معمولاً برای کسانی که در خانه هستند یا نمی توانند به یک جلسه درمانی در کلینیک بروند اختصاص داده می شود.

به گفته حسینی سیانکی، کاردرمان ارشد و مدیر مرکز توانبخشی پایا و کلینیک توانبخشی غرب تهران، یک جلسه کار درمانی در خانه معمولاً با ارزیابی و بررسی جامع سابقه پزشکی، عملکرد اسکلتی عضلانی و سطح فعالیت بدنی فرد آغاز می شود. متخصص کار درمانی برنامه درمانی را بر اساس نیازهای فردی بیمار طراحی می کند. یک جلسه معمولی کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان به نوع درمانی که در خانه انجام می شود وابستگی دارد. اگر هدف مسائل بهداشتی باشد جلسات معمولاً شامل تمرین‌ها و فعالیت‌هایی است که بر بهبود تحرک عملکردی در خانه متمرکز هستند مانند جابجا شدن از تخت به صندلی یا حمام و همچنین ممکن است شامل تمرکز روی کارهای روزانه مانند دوش گرفتن یا لباس پوشیدن باشد. اگر ویزیت تحت یک نوع خدمات کاردرمانی سرپایی باشد، درمان می‌تواند بر کاهش درد، افزایش عملکرد، افزایش قدرت، بهبود دامنه حرکتی و تمرینات و فعالیت های پیشرفته تر تمرکز می کند.

طول جلسات کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان بسته به نیازهای منحصر به فرد بیمار متفاوت خواهد بود. با این حال میانگین جلسه معمولا بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد.

فواید کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان

چند جلسه کاردرمانی در خانه برای بزرگسالان لازم است؟

تعداد جلسات کاردرمانی در خانه برای بزرگسالان که برای توانبخشی فرد لازم است بسته به فرد و نگرانی های سلامتی آنها متفاوت است. شما می توانید با پزشک متخصص و کاردرمان خود برای طراحی یک برنامه درمانی که به طور مناسب نیازهای پزشکی شما را برطرف می کند، همکاری کنید. همچنین ممکن است با شرکت بیمه خود برای آگاهی از پوشش جلسات کاردرمانی در منزل تماس بگیرید.

کاردرمانی در خانه با هزینه مناسب

مزایای کاردرمانی در منزل برای سالمندان

جستجوی کاردرمانی در خانه در نزدیکی من و یافتن آن می تواند فواید و مزایای زیادی داشته باشد. ما چند مزیت را به طور گذرا ذکر کردیم اما فکر کردیم در مورد چند مورد به تفصیل توضیح دهیم. در اینجا سه ​​مزیت اصلی خدمات توانبخشی در خانه برای سالمندان آورده شده است.

۱. راحتی و آسایش: یکی از مهمترین مزایای کاردرمانی برای بزرگسالان در منزل راحتی و آسایش است. بسیاری از بزرگسالان با افزایش سن از ترک خانه یا رفتن به مکان های جدید ناراحت می شوند. همچنین ممکن است با انجام تمرینات یا کار انفرادی با یک کاردرمان در خانه خود احساس راحتی بیشتری داشته باشند. راحتی برای هر سالمندی که به دنبال توانبخشی است یک نکته مثبت در درمان است.

۲. کمک حرفه ای: ثانیاً استخدام یک کاردرمان در خانه کمک عملی و حرفه ای را برای سالمندان فراهم می کند. دسترسی فزاینده‌ای به وبلاگ‌ها و ویدیوهای آنلاین وجود دارد که تمرین‌های مفیدی را برای سالمندان در خانه نشان می‌دهند. با این حال دانستن تمرینات صحیح و نحوه انجام آنها نیز حیاتی است. اگر کسی یک ورزش را به درستی انجام ندهد، ممکن است ضرر بیشتری نسبت به فایده داشته باشد.

متخصص کاردرمان در خانه توصیه‌های تخصصی درباره ورزش‌هایی که باید انجام شوند و نحوه انجام آن‌ها ارائه می‌دهد. همانطور که نیازهای بیمار تغییر می کند، کاردرمان می تواند برنامه مراقبتی را مطابق با آن تنظیم کند. آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که مراجع با سرعتی راحت حرکت می کند و بهبود می یابد. علاوه بر این کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان می‌تواند به شروع مسیر آنها به سمت ثبات و تحرک کمک کند. یک کاردرمان در خانه می تواند تشویق و راهنمایی های حرفه ای مورد نیاز را برای افراد مسن در برنامه ورزشی مناسب ارائه دهد.

۳. کاربرد عملی: با بالا رفتن سن افراد مسن معمولا زمان بیشتری را در خانه می گذرانند. گذراندن زمان بیشتر در خانه به این معنی است که حرکت موثر در خانه بسیار مهم است. کاردرمانی در خانه روشی عملی برای اطمینان از آسودگی زندگی بزرگسالان سالخورده در خانه است.  کاردرمان یک برنامه ورزشی متناسب با سبک زندگی بیمار ایجاد می کند.  اگر مددجو به طور مرتب از پله ها بالا می رود، درمانگر می تواند تمریناتی را برای آسان تر کردن این کار ارائه دهد. یا شاید مراجع هر روز چندین بار می نشیند و می ایستد. متخصص کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان می تواند به مراجع در انجام این اقدامات قابل کنترل تر کمک کند.

این ایده بسیار خوبی است که از یک کاردرمان بخواهید به خانه شما بیاید و به شما کمک کند تا در آنجا آرامش داشته باشید به خصوص اگر در آنجا بیشتر وقت خود را صرف می کنید.

بهترین کاردرمانی در خانه برای سالمندان

بهترین کاردرمانی در خانه برای سالمندان

سالمندانی که به دنبال بهبودی پس از جراحی یا آسیب هستند، راه رفتن با دستگاه کمکی را یاد می گیرند یا ثبات خود را افزایش می دهند، همگی می توانند از کاردرمانی در منزل بهره مند شوند. این نوع کاردرمانی مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

-راحتی و آسایش برای سالمندانی که می خواهند در خانه بمانند.

-کمک حرفه ای با ایجاد یک برنامه ورزشی و انجام تمرینات

-تمرینات عملی برای کمک به افزایش تحرک در اطراف خانه

اگر شما یک فرد مسن در تهران هستید که در جستجوی درمان کاردرمانی در منزل هستید، بیشتر از این جستجو نکنید. مرکز تخصصی کاردرمانی تهران برای بزرگسالان و سالمندانی که در مناطق تهران و یا اطراف آن زندگی می‌کنند، کاردرمانی در خانه را با قیمت مناسب ارائه می‌دهد. متخصصین حرفه ای و با تجربه ما از نزدیک با شما همکاری خواهند کرد تا یک برنامه درمانی سفارشی ایجاد کنند که اهداف منحصر به فرد شما را منعکس کند و از آنجایی که ما به صورت خصوصی با مراجعین کار می کنیم، می توانید مراقبت را به طور نامحدود ادامه دهید. امروز با مرکز تخصصی کاردرمانی تهران تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات با یکی از متخصصین کاردرمانی خانگی خود تعیین کنید.

 

مقاله های مرتبط

گفتاردرمانی در منزل

مرکز توانبخشی کودکان

توانبخشی فشرده برای کودکان

نحوه انجام کار درمانی در منزل

نحوه انجام گفتار درمانی در منزل

کاردرمانی در مشکلات راه رفتن

کاردرمانی در منزل برای راه رفتن

کاردرمانی در منزل برای کودکان

کاردرمانی در منزل برای پارکینسون

کاردرمانی در منزل برای سکته مغزی

کاردرمانی در منزل برای آسیب نخاعی

چه زمانی کودکان از توانبخشی فشرده سود می برند؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده − 16 =

× پشتیبانی 24 ساعته