برنامه های درمان توانبخشی در مرکز تخصصی درمان آنسفالیت با انعطاف پذیری و تنوع بالا توسط متخصصان بهترین مرکز درمان آنسفالیت در تهران نظارت می شوند. به لطف این خدمات خوب توانبخشی می توانید به طور سیستماتیک با مشکلات خستگی مقابله کنید، منبع انرژی بدن را دوباره ذخیره کنید و با عواقب فلج، اختلال هماهنگی و سایر اختلالات مبارزه کنید. بسته به عوارض و ویژگی های سیر بیماری، برنامه های بهترین مرکز درمان آنسفالیت تهران برای بیماران مبتلا عبارتند از:

مرکز تخصصی درمان آنسفالیت

-درمان کاردرمانی: یک کاردرمان به صورت انفرادی با بیمار کار می کند و برنامه ای از فعالیت ها و تمرین ها را ایجاد می کند. ما در مورد روش های کاردرمانی، فعالیت در آب و سایر اقدامات متمرکز بر بازیابی کامل عملکردهای حرکتی از دست رفته یا تحت تأثیر بیماری صحبت می کنیم. ماساژ، طب سوزنی و دوره های دیگر برای همین اهداف برگزار می شود.

-درمان گفتاردرمانی: چنین کلاسی شامل کار انفرادی با یک گفتار درمانگر مجرب است. بسته به ماهیت اختلال، ممکن است بیمار نیاز به بازیابی توانایی تلفظ برخی صداها داشته باشد. در موارد شدیدتر متخصصین گفتاردرمانی ممکن است روی بلع بیمار کار کنند.

-درمان توانبخشی شناختی: بسیاری از بیماران مبتلا به آنسفالیت برای بهبودی از آسیب مغزی به کمک یک روانشناس یا کاردرمانی ذهنی نیاز دارند. برای انجام این کار از تکنیک‌ها، تمرین‌ها و فناوری‌های کامپیوتری ویژه برای شروع بازیابی عملکردهای از دست رفته و تحریک کسب مهارت‌های جدید استفاده می‌شود.

-توانبخشی روانشناختی: مخصوصاً برای بیمارانی که عوارض شدیدی را تجربه کرده اند مهم است. پیامدهای این بیماری می تواند چالش برانگیز باشد. کار با روانشناس یا روان درمانگر، چه فردی و چه گروهی، به شما این امکان را می دهد که بر دوره بحران غلبه کنید و به فرد قدرت و میل برای بهبودی می دهد.

بهترین کاردرمان آنسفالیت

آنسفالیت چیست؟

آنسفالیت یک بیماری التهابی مغز است که می تواند در اثر عفونت یا از طریق سیستم ایمنی که به مغز حمله می کند، ایجاد شود. چند نکته مهم در مورد آنسفالیت:

-آنسفالیت می تواند هر کسی را مبتلا کند صرف نظر از سن، جنسیت یا قومیت

-میزان مرگ و میر بالایی دارد و بازماندگان اغلب با آسیب مغزی اکتسابی و پیامدهای تغییر دهنده زندگی مواجه می شوند.

-در بسیاری از کشورها شایع تر از بیماری نورون حرکتی، مولتیپل اسکلروزیس، مننژیت باکتریایی و فلج مغزی است.

-۷۸ درصد از مردم در سراسر جهان نمی دانند آنسفالیت چیست.

بهترین مرکز درمان آنسفالیت

علائم و نشانه های آنسفالیت

آنسفالیت عفونی معمولاً با یک «بیماری شبه آنفولانزا» یا سردرد شروع می‌شود در حالی که آنسفالیت خودایمنی اغلب شروع طولانی‌تری دارد. علائم می توانند سریع باشند اما ممکن است روزها و گاهی هفته ها نیز ظاهر شوند. شایع ترین علائم شامل سردرد، گیجی، خواب آلودگی، تب، تشنج، مشکلات حافظه، تغییر شخصیت یا رفتار نامشخص یا ناتوانی در صحبت کردن یا کنترل حرکات می باشند.

بهبودی پس از آسیب به مغز اغلب می تواند بسیار بیشتر از آسیب به عضلات یا استخوان ها طول بکشد به همین دلیل مهم است که به نقش بهترین مرکز درمان آنسفالیت در کمک به افراد در یادگیری مهارت های جدید و یافتن راهبردهای مقابله ای برای هر گونه ناتوانی طولانی مدت توجه شود. به همین دلیل است که خوب است رویکردی جامع به درمان توانبخشی داشته باشیم. این تضمین می‌کند که مشکلات پیچیده شناختی، رفتاری، اجتماعی، عاطفی و پزشکی که افراد مبتلا به آنسفالیت و خانواده‌هایشان با آن‌ها مواجه هستند در نظر گرفته می‌شوند.

بهترین متخصص توانبخشی آنسفالیت

متخصصین درمان توانبخشی آنسفالیت

متخصصین بهترین مرکز درمان آنسفالیت در تهران مشکلات پیچیده شناختی، رفتاری، اجتماعی، عاطفی و پزشکی افراد مبتلا به آنسفالیت و خانواده‌هایشان را تشخیص می‌دهند. عوارض آنسفالیت ممکن است به متخصصین زیر نیاز داشته باشد:

-کاردرمانی جسمی برای بهبود قدرت، انعطاف‌پذیری، تعادل، هماهنگی حرکتی و تحرک به‌عنوان مثال ورزش درمانی، توانبخشی راه رفتن و آموزش تعادل

-کاردرمانی ذهنی برای توسعه مهارت‌های روزمره و استفاده از محصولات تطبیقی ​​که به فعالیت‌های روزمره کمک می‌کنند.

گفتاردرمانی برای یادگیری مجدد کنترل و هماهنگی عضلات برای تولید گفتار

-روان درمانی برای یادگیری راهبردهای مقابله ای و مهارت های رفتاری جدید برای بهبود اختلالات خلقی یا رسیدگی به تغییرات شخصیتی

کلینیک درمان آنسفالیت

نقش مرکز تخصصی درمان آنسفالیت

مراکز ما با دو شعبه در تهران بعنوان بهترین مراکز درمان آنسفالیت در ایران علاوه بر مشکلات جسمی به درمان مسائل شناختی و روانی نیز می پردازند:

-بهبود دامنه حرکتی مفاصل

-افزایش قدرت عضلانی

-تسهیل راه رفتن و بهبود مشکلات تعادلی

-کاهش سفتی عضلانی و برنامه های کششی

-مهارت های مقابله ای را فراهم می کند که منجر به استقلال بیشتر در زندگی روزمره می شود.

-کمک به ادغام مجدد در جامعه، زندگی اجتماعی و خانوادگی

-کاهش محدودیت های ناشی از اختلالات شناختی

-بهبود سازگاری عاطفی

-توسعه مهارت های اجتماعی و ادغام مجدد

-بهبود انگیزه

-بهبود مهارت های تصمیم گیری

-بهبود خودکنترلی

-بهبود بینش و آگاهی

-استقامت جسمی و روحی ایجاد کند.

-بازگرداندن اعتماد به نفس از دست رفته

-کمک و حمایت از خانواده ها برای مقابله با بیماری

-بهبود کیفیت کلی زندگی

بهترین مرکز درمان آنسفالیت

بهترین مرکز درمان آنسفالیت

متخصصین تیم مرکز تخصصی درمان آنسفالیت می‌توانند با حذف موانع و تشویق افراد به ورزش برای کمک به بهبود وظایف روزمره، نقش مهمی ایفا کنند.  برنامه‌های بهترین مرکز درمان آنسفالیت مانند ورزش درمانی، توانبخشی راه رفتن، برنامه اوتاگو و تمرین تعادل می‌توانند با بهبود موارد زیر به انجام کارهای روزمره کمک کنند:

-استحکام – قدرت

-انعطاف پذیری

-تعادل

-هماهنگی حرکتی

-تحرک

-استقلال در انجام فعالیت های روزمره

 

مقاله های مرتبط

آنسفالیت چیست؟

کاردرمانی در آنسفالیت

گفتاردرمانی در آنسفالیت

درمان توانبخشی آنسفالیت

مسائل گفتاری و زبانی آنسفالوپاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × پنج =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته