حرکات اصلاحی تکنیکی است که از درک آناتومی، حرکت شناسی و بیومکانیک برای رسیدگی و رفع جبران‌های حرکتی و عدم تعادل برای بهبود کیفیت کلی حرکت در طول تمرین و در زندگی روزمره استفاده می‌کند. ورزش اصلاحی برای کمک به ارزیابی و تعیین علت اصلی عدم تعادل و الگوهای حرکتی معیوب که منجر به مشکلات وضعیت بدن، تعادل و هماهنگی کل بدن می شود، استفاده می شود. هنگامی که مشکل یا مشکلات شناسایی شد، یک متخصص حرکات اصلاحی می‌تواند روتین ورزشی ایجاد کند که مشکل را از طریق فوم غلتان، کشش و تمرینات کل بدن برطرف می‌کند.

با پرداختن به حرکت عملکردی مراجعین و مشکلاتی که مانع آن می شود به ویژه در پاها، زانوها و باسن به کاهش استرس وارده به بدن کمک می کند. با تنظیم صحیح بدن، تمرینات اصلاحی به مراجعین کمک می کند تا باری را که حرکت روزمره بر روی بدن وارد می شود تحمل کند و به کاهش خطر آسیب در آینده کمک کند. به لطف این استراتژی‌ها، مراجعین می‌توانند بهتر حرکت کنند. همچنین به آنها این توانایی را می دهد که در انبوهی از فعالیت ها و ورزش های مختلف شرکت کنند که از آنها لذت می برند.

حرکات اصلاحی چیست؟

چرا حرکات اصلاحی مهم هستند؟

بدون توجه به اینکه در یک ساختمان اداری کار می کنید یا یک ورزشکار حرفه ای هستید، حرکت یک واقعیت زندگی روزمره است.  حرکات اصلاحی برای شناسایی و رسیدگی به عدم تعادل هایی که باعث وضعیت بدنی، ثبات و مشکلات حرکتی می شود، ضروری است. داشتن درک غنی از حرکات اصلاحی به متخصصان اجازه می دهد تا مشکلات و محدودیت های بالقوه در حرکات مراجعین را شناسایی کنند.

یکی از مهمترین عناصر حرکات اصلاحی، ارزیابی صحیح است. با استفاده از NASM’s Corrective Exercise Continuum (CEx)، متخصصان حرکات اصلاحی می‌توانند به‌طور مؤثری مراجعین خود را ارزیابی کنند و راه‌حل‌های شخصی‌سازی شده را برای بهبود نحوه حرکت، احساس و بازیابی مراجعین خود از یک تمرین ایجاد کنند. مطالعات نشان می دهد که مداخله ورزش اصلاحی مناسب می تواند کنترل عصبی عضلانی را بهبود بخشد، که می تواند خطر آسیب های بعدی را کاهش دهد.

چرا حرکات اصلاحی مهم هستند؟

چه کسی از ورزش اصلاحی سود می برد؟

۱. مشتریان سود می برند: به عنوان یک متخصص تمرینات اصلاحی، شما روش جدیدی برای ارزیابی و برنامه نویسی ارائه خواهید کرد که به مراجعین شما کمک می کند تا به طور موثر حرکت کنند، سریع تر بهبود یابند و در کمترین زمان به باشگاه یا بازی برگردند. این سطح از توجه و تخصص به شما کمک می کند تا مراجعین جدیدی به دنبال یک جلسه آموزشی کامل به دست آورید و با ارائه برنامه نویسی منحصر به فرد و عمیق تر به مراجعین فعلی خود خدمات بهتری ارائه دهید.

۲. مربیان سود می برند: تبدیل شدن به یک متخصص حرکات اصلاحی، اشتیاق و سرمایه گذاری مداوم شما را در آموزش نشان می دهد، به شما کمک می کند خود را از سایر متخصصان متمایز کنید و بهتر خود را به عنوان یک رهبر در صنعت تناسب اندام معرفی کنید.

فواید حرکات اصلاحی چیست؟

فواید حرکات اصلاحی چیست؟

-انعطاف پذیری را افزایش می دهد.

-فعال شدن عضلات را افزایش می دهد.

-ثبات مفصل را افزایش می دهد

-بهبود کارایی عصبی عضلانی (هماهنگی)

-خطر آسیب را کاهش می دهد.

-الگوهای حرکتی را بهبود می بخشد.

-توانایی ریکاوری را افزایش می دهد.

-بدن را برای تمرینات با شدت بالاتر آماده می کند.

-بدن را برای عملکرد مطلوب آماده می کند.

-عدم تعادل عضلات را اصلاح می کند.

متخصص حرکات اصلاحی چه می کند؟

متخصص حرکات اصلاحی چه می کند؟

یک متخصص حرکات اصلاحی در ارزیابی حرکت انسان متخصص است. آنها به طور دقیق الگوهای حرکتی مراجعین را تجزیه و تحلیل می کنند، گروه های عضلانی بیش فعال و کم کار و جبرانی را شناسایی می کنند. پس از پایان فرآیند ارزیابی، آنها برنامه‌هایی را ایجاد می‌کنند که توانایی مراجعان را برای حرکت، انجام صحیح تمرین‌ها و کاهش تنش بافتی ناشی از بار وارد شده به بدن از طریق تمرین بهینه می‌کند. حرکات اصلاحی برای هر کسی که در زمینه تناسب اندام یا سلامتی کار می کند یک مکمل فوق العاده ای است.

 

مقاله های مرتبط

مرکز تخصصی حرکات اصلاحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

10 − 9 =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته