تمرین راه رفتن شامل استفاده از خدمات کاردرمانی در منزل برای آموزش راه رفتن است. تمرین راه رفتن ممکن است بخشی از برنامه کار درمانی برای درمان یک آسیب یا شرایط پزشکی باشد که توانایی راه رفتن یا حرکت صحیح را محدود می کند. پزشکان اغلب آموزش راه رفتن را به افرادی توصیه می کنند که بدنبال بیماری یا آسیب توانایی راه رفتن خود را از دست داده اند. تمرین کاردرمانی در منزل برای راه رفتن فواید مختلفی دارد از جمله:

-بازآموزی پاها و توسعه حافظه عضلانی

-ایجاد قدرت در عضلات و مفاصل آسیب دیده

-بهبود تعادل

-بهبود وضعیت بدن

-ایجاد استقامت

-افزایش تحرک

-کاهش خطر سقوط

هنگامی که بین تمرین راه رفتن و بی حرکتی انتخابی وجود دارد معمولا تمرین راه رفتن ترجیح داده می شود زیرا امکان افزایش فعالیت را فراهم می کند، می تواند سلامت شما را بهبود بخشد و از شما در برابر چندین بیماری مرتبط با سبک زندگی بی تحرک مانند بیماری قلبی و لخته شدن خون محافظت کند.

کاردرمانی در منزل برای راه رفتن

چه کسانی از کاردرمانی در منزل برای راه رفتن سود می برند؟

اگر قادر به راه رفتن نیستید یا در راه رفتن مشکل دارید، ممکن است پزشک شما را برای آموزش راه رفتن به متخصص کاردرمانی معرفی کند. تمرین راه رفتن می تواند به افراد مبتلا به چندین بیماری یا افرادی که ضربه های فیزیکی را تجربه کرده اند کمک کند. اگر هر یک از آسیب ها یا حوادث زیر را تجربه کرده اید باید بدانید که تمرین کاردرمانی در منزل برای راه رفتن برای شما مناسب است:

-سکته مغزی که تعادل یا توانایی راه رفتن شما را تحت تاثیر قرار داده است.

-آسیب نخاعی که پاهای شما را ضعیف یا فلج کرده است.

-آسیب مفصل یا جراحی تعویض مفصل ران یا زانو

-قطع عضو یا تمام پا

-اختلال عصبی که بر تعادل یا توانایی راه رفتن شما تأثیر می گذارد مانند بیماری پارکینسون

-اختلال اسکلتی عضلانی که راه رفتن یا حفظ تعادل را دشوار می کند.

-بیماری هایی که روی تعادل تاثیر می گذارند مانند آتاکسی

مرکز کاردرمانی منزل برای راه رفتن

جزئیات آموزش راه رفتن در خانه

متخصصین کاردرمانی هنگام آموزش راه رفتن یا راه اندازی مجدد از چندین تکنیک استفاده می کنند به عنوان مثال آنها ممکن است از تجهیزات مختلفی برای کمک به راه رفتن شما استفاده کنند. درمانگر منزل به حمایت از وزن شما، ایجاد ثبات و مشاوره حرفه ای در مورد بهترین تمریناتی که می توانید برای افزایش قدرت انجام دهید، کمک می کند.

درمانگر خانه شما نوع تمرین راه رفتن را بر اساس شرایط، قدرت و توانایی شما انتخاب می کند. طول درمان به سرعت پیشرفت شما بستگی دارد. می توانید از تردمیل استفاده کنید و تمریناتی را برای تقویت، تمرین یا بازآموزی عضلات خود انجام دهید. می توانید علاوه بر راه رفتن، قدم زدن، نشستن، ایستادن و بلند کردن پاهای خود را تمرین کنید.

در ابتدای درمان راه رفتن ممکن است درمانگر از شما بخواهد که از میله های موازی استفاده کنید تا ثبات زیادی به شما بدهد. در حالی که به میله ها چسبیده اید، درمانگر یا از شما حمایت می کند یا پاهای شما را برای شبیه سازی راه رفتن حرکت می دهد. این به افزایش حافظه ماهیچه ای شما کمک می کند. مربی های راه رفتن گزینه دیگری برای درمان هستند. انواع مختلفی از مربی های راه رفتن وجود دارد. یکی از گزینه‌ها به نام دستگاه‌های اثرگذار پایانی، از صفحات پا استفاده می‌کند که بر اساس الگوی راه رفتن انسان حرکت می‌کنند.

جزئیات آموزش راه رفتن در خانه

سیستم های پشتیبانی وزن بدن برای تمرین راه رفتن

سیستم‌های پشتیبانی وزن بدن (سیستم‌های BWS) مهارهایی هستند که دور تنه می‌پیچند و به سیستم تعلیق متصل می‌شوند. این مهار به حفظ وزن شما در حین آموزش یا یادگیری مجدد راه رفتن کمک می کند. سیستم های BWS را می توان برای راه رفتن روی زمین یا روی تردمیل استفاده کرد. هنگامی که روی تردمیل استفاده می شود، تمرین تردمیل با وزن بدن یا BWSTT نامیده می شود.

مزیت این نوع تمرین این است که به افرادی که توانایی راه رفتن یا تحمل وزن بدن خود را در حالت ایستاده ندارند، اجازه می دهد تا دوباره تمرین کنند. این سیستم ها برای افراد مبتلا به آسیب های نخاعی استفاده شده است و می توان آنها را در برنامه های تمرینی راه رفتن گنجاند.

قیمت کاردرمانی در منزل

اصول اولیه اختلالات تعادل

تعادل چیزی است که اکثر ما آن را بدیهی می دانیم. ما معمولاً از اینکه چه تعداد از سیستم های بدن ما در حفظ تعادل ما نقش دارند، بی اطلاع هستیم. چشم‌ها، ماهیچه‌ها و گوش داخلی همگی سیگنال‌هایی را به مغز می‌فرستند که به نوبه خود این سیگنال‌ها را تفسیر می‌کند و به بدن می‌گوید چگونه برای حفظ تعادل حرکت کند.  سیستم تعادلی، سیستم دهلیزی نیز نامیده می شود و اگر سیستم شما آنطور که باید کار نمی کند، ممکن است احساس سرگیجه، سبکی سر یا بی ثباتی داشته باشید یا ممکن است احساس کنید در حال حرکت یا چرخش هستید در حالی که نیستید. اگر این احساسات بیش از چند روز ادامه یابد، ممکن است دچار اختلال تعادل شده باشید.

هزینه کاردرمانی در منزل

علائم اختلالات تعادل عبارتند از:

-سرگیجه

-سبکی سر

-افتادن یا احساس اینکه قرار است زمین بخورید.

-ناتوانی در راه رفتن مستقیم

-تاری دید

-مشکل در حرکت به حالت ایستاده

-احساس سردرگمی

-حالت تهوع یا استفراغ

-غش کردن

-اضطراب

ارزانترین کاردرمانی در منزل

علل اختلالات تعادل

دلایل مختلفی برای اختلالات تعادل وجود دارد. هر چیزی که جریان خون به مغز را کاهش دهد مانند سکته مغزی می تواند باعث ایجاد مشکلات تعادلی شود. مولتیپل اسکلروزیس، تشنج، تومورهای مغزی و بیماری پارکینسون نیز می‌توانند سیستم دهلیزی شما را تخریب کنند. اگر سیستم عصبی مرکزی شما آنطور که باید کار نمی کند، ممکن است مشکلات تعادل را تجربه کنید. برخی از شرایطی که می توانند بر تعادل تأثیر بگذارند شامل نارسایی قلبی، دیابت، ریتم نامنظم قلب و بیماری تیروئید می باشد. ضربه به سر یا گوش داخلی نیز می‌تواند بر تعادل شما تأثیر بگذارد بنابراین عفونت‌های گوش، اختلالات گردش خون و ضربه شلاقی ممکن است دلیل اصلی باشند اگر نتوانید تعادل را به درستی حفظ کنید. بیماری منیر، لابیرنتیت و نورونیت دهلیزی نیز مانند برخی داروها می‌توانند باعث اختلالات تعادلی شوند.

اگر علائم اختلال تعادل را تجربه کردید فوراً به پزشک مراجعه کنید. وقتی نمی توانید به طور موثر تعادل برقرار کنید، احتمال سقوط شما بیشتر است و زمین خوردن می تواند منجر به آسیب جدی شود. پزشک ممکن است برای بهبود تعادل از خدمات کاردرمانی در منزل کمک بگیرد.

کاردرمانی ارزان در منزل

آموزش تعادل در منزل

شرایط متعددی می تواند بر تعادل شما تأثیر بگذارد و زمانی که تعادل شما خاموش باشد، خطر سقوط شما افزایش می یابد. برای کمک به جلوگیری از افتادن و عواقب احتمالی زمین خوردن، پزشکان اغلب تمرین تعادل را در خانه به عنوان بخشی از یک برنامه کاردرمانی جامع توصیه می کنند.

تمرینات تعادلی در منزل به افزایش قدرت در ناحیه مرکزی و پاها کمک می کند و در عین حال تعادل و راه رفتن شما را نیز بهبود می بخشد. درمان توانبخشی دهلیزی نیز ممکن است بسته به علت مشکلات تعادلی یک گزینه مناسب باشد. که شامل تمرین‌های بازآموزی تعادل است و به شما کمک می‌کند تا با علائم اختلال تعادل خود سازگار شوید بنابراین ممکن است احساس تعادل بیشتری داشته باشید و احتمال سقوط کمتری داشته باشید.

تمرین تعادلی اغلب به عنوان بخشی از برنامه کاردرمانی در منزل برای راه رفتن چه با آموزش راه رفتن یا به تنهایی انجام می شود. همچنین ممکن است مکمل آموزش عملکردی باشد. به عنوان بخشی از آموزش تعادل، درمانگر ممکن است به شما در انتخاب دستگاه های حمایتی کمک کند. این تجهیزات به شما کمک می کند تا حرکت خود را به حداکثر برسانید در حالی که در حال یادگیری نحوه راه رفتن بدون از دست دادن تعادل خود هستید.

آموزش تعادل از طریق کاردرمانی در منزل برای راه رفتن به شما کمک می کند اگر:

-در معرض خطر افتادن هستید یا در گذشته زمین خورده اید.

-عضلات ضعیف یا تحرک محدودی دارید.

-هنگام ایستادن نمی توانید بصورت ثابت وضعیت خود را حفظ کنید.

– در راه رفتن مشکل دارید.

-مشکلات حسی مانند مشکلات بینایی یا بی حسی اندام تحتانی دارید.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمرین کاردرمانی در منزل برای راه رفتن یا تمرین تعادلی هستید با بخش کاردرمانی در منزل از طریق شماره های درج شده روی سایت تماس بگیرید.

 

مقاله های مرتبط

گفتاردرمانی در منزل

مرکز توانبخشی کودکان

توانبخشی فشرده برای کودکان

نحوه انجام کار درمانی در منزل

نحوه انجام گفتار درمانی در منزل

کاردرمانی در مشکلات راه رفتن

کاردرمانی در منزل برای کودکان

کاردرمانی در منزل برای پارکینسون

کاردرمانی در منزل برای سکته مغزی

کاردرمانی در منزل برای آسیب نخاعی

چه زمانی کودکان از توانبخشی فشرده سود می برند؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × سه =

× پشتیبانی 24 ساعته