تیم مرکز تخصصی درمان مننریت با بیش از دو دهه سابقه در زمینه توانبخشی از عوارض این بیماری آگاهی کافی داشته و می توانند استاندارد بالایی از درمان های روز دنیا را در کلینیک یا محیط خانه شما ارائه دهند. هدف مرکز تخصصی درمان مننژیت به حداقل رساندن مشکلات ناشی از مننژیت و بهبود توانایی ذهنی، جسمی و کیفیت زندگی کودک شما است. از مشخصات بهترین مرکز درمان مننژیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-بدون لیست انتظار

-زمان های قرار ملاقات انعطاف پذیر

-درمان توانبخشی در منزل یا در کلینیک

-ارتباط با سایر متخصصین

-بهبودی فرزندتان را از طریق بازی و ورزش بهینه می کنید.

-برنامه ورزشی انفرادی در خانه

-تهیه وسایل کمکی و تطابقی

-دسترسی به کاردرمانی

-دسترسی به آب درمانی

-دسترسی به گفتار و زبان درمانی

کاردرمانی یک درمان اثبات شده و شناخته شده است که در توانبخشی کودکان مبتلا به مننژیت استفاده می شود. برای رزرو نوبت یا مشاوره تلفنی رایگان با یکی از متخصصین با تجربه ما، لطفاً هم ‌اکنون با ما تماس بگیرید.

مرکز تخصصی درمان مننژیت

مننژیت چیست؟

مننژیت التهاب غشاهایی است که مغز و نخاع را احاطه کرده اند. موارد شدید مننژیت می‌تواند باعث آسیب طولانی‌مدت به مغز شود که منجر به انواع نقص‌های فیزیکی و شناختی می‌شود. توانبخشی در مرکز تخصصی درمان مننژیت علائم را به حداقل می رساند و توانایی کودک شما را برای راه رفتن و انجام فعالیت های عادی زندگی روزمره بهبود می بخشد.

بهترین مرکز درمان مننژیت

علل مننژیت چیست؟

مننژیت در اثر یک عفونت باکتریایی یا ویروسی ایجاد می شود. ویروس ها یا باکتری هایی که باعث مننژیت می شوند معمولاً از طریق تماس نزدیک مانند سرفه، عطسه، بوسیدن و به اشتراک گذاشتن وسایل شخصی از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند.

مننژیت ویروسی معمولاً توسط انترو ویروس ها (ویروس های رایج معده) ایجاد می شود.  همچنین می‌تواند توسط ویروس نیل غربی، اوریون، سرخک، هرپس سیمپلکس نوع I و II، آبله مرغان، و کوریومننژیت لنفوسیتی (LCM) ایجاد شود.

مننژیت باکتریایی می‌تواند توسط باکتری‌های مننگوکوک، پنوموکوک، هموفیلوس آنفلوآنزا نوع B (Hib)، سل، استرپتوکوک گروه B و مننژیت E.coli ایجاد شود.

کلینیک تخصصی مننژیت

علائم مننژیت چه هستند؟

علائم رایجی که کودکان مبتلا به مننژیت تجربه می کنند، خواب آلودگی، گیجی و حالت تهوع است. آنها اغلب از سردرد، سفتی گردن و افزایش حساسیت به نور شدید شکایت دارند. کودکان مبتلا به مننژیت نیاز به ورودی از یک تیم چند رشته ای دارند و به طور قابل توجهی از خدمات کاردرمانی بهترین مرکز درمان مننژیت بهره مند می شوند.

مرکز تشخیص مننژیت

تشخیص مننژیت چگونه انجام می شود؟

مننژیت با آزمایش خون و احتمالاً با پونکسیون کمری تشخیص داده می شود. که شامل قرار دادن یک سوزن در پایه ستون فقرات برای نمونه برداری از مایعی است که مغز و ستون فقرات را احاطه کرده است. مایع مورد بررسی قرار می گیرد تا ببینیم چه نوع عفونتی باعث مننژیت شده است.

درمان مننژیت

درمان مننژیت

درمان پزشکی مننژیت معمولاً در بیمارستان انجام می شود. درمان به علت مننژیت کودک شما بستگی دارد. مننژیت ویروسی نسبت به مننژیت باکتریایی جدی تر است. بعد از ترخیص از بیمارستان درمان توانبخشی مننژیت برای کسب مجدد توانایی های از دست رفته بسیار حائز اهمیت است.

پس از مننژیت ممکن است فرزند شما با علائم باقیمانده مانند ضعف عضلانی، کاهش تعادل، هماهنگی و توانایی حرکت دست و پنجه نرم کند. آنها ممکن است دارای تغییر حس و موقعیت مفصل (حس عمقی) باشند. فرزند شما به طور قابل توجهی از ارزیابی متخصص کاردرمانی به منظور شناسایی نقاط ضعف و طراحی برنامه درمانی مناسب برای بهبود قدرت عضلانی و توانایی حرکت سود خواهد برد. علاوه بر کمبودهای فیزیکی، فرزندتان ممکن است رفتار غیرعادی و تغییرات شخصیتی از خود نشان دهد. صحبت کردن، قورت دادن، بینایی و شنوایی نیز ممکن است مشکلاتی باشند که نیاز به توجه چند رشته ای دارند. همکاران ما در بهترین مرکز درمان مننژیت می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

کاردرمانی جسمی به بهبود مشکلات فیزیکی کمک می کند. برنامه های کاردرمانی در مننژیت براساس مشکلات بیمار طراحی و ارائه می شوند. در زیر به برخی از برنامه های مرکز تخصصی درمان مننژیت می پردازیم:

-تمرین تحرک و تامین وسایل کمک حرکتی مربوطه

-تمرین‌هایی برای تقویت همه اندام‌ها و تنه

-تمرین‌هایی برای بهبود تعادل و هماهنگی

 -مریناتی برای افزایش حس و حس موقعیت مفاصل (تمرینات حس عمقی)

-حرکات کششی برای حفظ دامنه حرکتی

-تمرین وظایف عملکردی

متخصصین توانبخشی برنامه تمرین جامعی را به شما ارائه می دهند تا در خانه با فرزندتان انجام دهید. این برنامه ها شامل فعالیت‌های سرگرم‌کننده و چالش‌برانگیزی است که روی قدرت عضلانی، تعادل، هماهنگی و تحرک کار می‌کنند. تیم مرکز تخصصی درمان مننژیت هرگونه تجهیزات درمانی ضروری را پیشنهاد و ارائه می دهد. در مرحله بعد به شما آموزش می دهد که چگونه از آنها استفاده کنید. آموزش می‌تواند به اعضای خانواده، دوستان یا معلمان ارائه شود. مهم است که همه افراد درگیر بدانند که چگونه به کودک خود کمک کنند استراحت کند و بازی کند تا از توانبخشی ۲۴ ساعته اطمینان حاصل شود.

بهترین کلینیک کاردرمانی مننژیت

مزایای درمان توانبخشی پس از مننژیت عبارتند از:

-افزایش قدرت عضلانی

-افزایش تحرک و توانایی حرکت در اطراف

-افزایش دامنه حرکت در مفاصل

-تعادل و هماهنگی بهبود یافته

-بهبود حس حرکت و عمقی

-افزایش توانایی برای تکمیل فعالیت‌های عملکردی

-افزایش استقلال

-افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی

با جلسات منظم توانبخشی مننژیت توانایی کودک شما برای شرکت در فعالیت های مختلف بهبود می یابد. درمان توانبخشی مننژیت به کودک شما کمک می کند تا دوستان خود را پیدا کند و در درس های مدرسه شرکت کند. به طور کلی با شرکت در جلسات درمانی مرکز تخصصی درمان مننژیت شما متوجه بهبود قابل توجهی در توانایی بدنی و کیفیت زندگی فرزندتان خواهید شد.

 

مقاله های مرتبط

کاردرمانی در مننژیت

گفتاردرمانی در مننژیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه + 10 =

× پشتیبانی 24 ساعته