در مرکز تخصصی درمان تومور مغزی، متخصصین مجرب ما استاندارد بالایی از خدمات تشخیصی و درمانی حرفه ای را ارائه می دهند. ما در مرکز تخصصی درمان تومور مغزی بعنوان یکی از بهترین مراکز درمان توانبخشی تومور مغزی تهران می‌توانیم این خدمات را در یکی از کلینیک‌های خود و یا در منزل شما ارائه دهیم. پس از ارزیابی و تشخیص، درمان کاردرمانی و گفتاردرمانی در مرکز یا منزل شما انجام می شود.

مرکز تخصصی درمان تومور مغزی

در مرکز تخصصی درمان تومور مغزی ایران، تیم ما بعنوان بهترین مرکز درمان تومور مغزی به ارائه خدمات زیر می پردازد:

-ارزیابی، تشخیص و درمان در کلینیک یا در خانه شما

-ارائه برنامه ورزشی در منزل

-برنامه های درمانی مبتنی بر شواهد که بر دستیابی به اهداف فرد تمرکز دارد.

-مدیریت درد

-سرویس گزارش نویسی

-مشاوره در مورد وسایل کمکی راه رفتن، نشستن، کمک وضعیتی

-آموزش مراقبین

-در صورت لزوم به گفتاردرمانی ارجاع خواهید شد.

-ارجاع به سایر متخصصین پزشکی در صورت لزوم

در کلینیک تخصصی درمان تومور مغزی می‌دانیم که علائم تومور مغزی می‌تواند ناراحت‌کننده، نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد. متخصصین ماخدمات حرفه ای را به شیوه ای حساس ارائه می دهند و به شما کمک می کنند تا تمام جنبه های سلامت جسمانی خود را بهبود بخشید. اگر مایلید در مورد اینکه چگونه متخصصین توانبخشی ما می تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند با ما تماس بگیرید.

بهترین مرکز درمان تومور مغزی

تومور مغزی چیست؟

تومور مغزی مجموعه ای از سلول هایی است که به طور غیر طبیعی در مغز یا کانال مرکزی نخاع رشد می کنند.  دو نوع تومور مغزی وجود دارد؟ اولیه و ثانویه.

تومور اولیه مغزی توموری است که از مغز شروع می شود و از جای دیگری در بدن پخش نشده است.  تومورهای اولیه می توانند خوش خیم باشند به این معنی که گسترش نمی یابند یا می توانند بدخیم باشند به این معنی که ممکن است به قسمت های دیگر مغز گسترش یافته و مشکلاتی ایجاد کنند.  تومور مغزی ثانویه توموری است که به دلیل وجود سلول‌های سرطانی در جای دیگری از بدن که به مغز گسترش یافته است، رشد کرده است.

ما در مرکز تخصصی درمان تومور مغزی ارزیابی و درمان را برای افراد مبتلا به تومورهای مغزی اولیه و ثانویه ارائه می دهیم.  کاردرمانی در حیطه مغز و اعصاب به شما کمک می کند تا تشخیص خود را بفهمید و یاد بگیرید که چگونه وضعیت فیزیکی خود را حفظ یا بهبود بخشید. متخصصین توانبخشی تومور مغزی می‌تواند تمرین‌های مختلفی را برای بهبود علائم فیزیکی و بهبود توانایی شما در انجام فعالیت‌های روزمره به شما نشان دهد.

بهترین مرکز کاردرمانی تومور مغزی

دانش ضروری در مورد توانبخشی پس از جراحی تومور مغزی

سال هاست که جراحی تومور مغزی باعث ناتوانی کامل یا جزئی در بیماران می شود.  پیشرفت‌های فناوری به پزشکان کمک کرده است تا بر تومورهای داخل جمجمه‌ای که در حال افزایش است، غلبه کنند. پس از جراحی تنها چالشی که باقی می ماند، اختلال عصبی است.

خوشبختانه‌ مرکز تخصصی درمان تومور مغزی به بازماندگان تومور مغزی کمک می کند تا به یک کیفیت زندگی عادی دست یابند.  درمان توانبخشی به دلیل توانایی آن در کمک به بیماران برای بازیابی تحرک کامل محبوبیت زیادی به دست آورده است. در اینجا برخی از نکات ضروری است که باید در مورد توانبخشی برای بیماران جراحی مغز بدانید.

مرکز توانبخشی تومور مغزی

چگونه متخصص کاردرمانی به شما کمک خواهد کرد؟

متخصص کاردرمانی جسمی، یک متخصص حرکتی است که به بیماران کمک می کند تا عملکرد فیزیکی خود را بازیابی کنند و آنها را به تناسب اندام بازگرداند. پس از کاددرمانی موفق، در موقعیتی قرار خواهید گرفت که به سر کار بازگردید و کارهای روزانه خود را به راحتی انجام دهید.

بیماران مختلف نیازهای درمانی متفاوتی دارند. برخی ممکن است نیاز به تجربه درمان برای مدت طولانی تری داشته باشند در حالی که برخی دیگر ممکن است پس از مدت کوتاهی عملکرد فیزیکی خود را بازیابند.  بهترین متخصصین کاردرمانی از کنترل حرکتی و اصول یادگیری حرکتی برای انتخاب روش درمانی شما استفاده می کنند.

بهترین توانبخشی تومور مغزی

چه زمانی باید درمان کاردرمانی تومور مغزی را شروع کرد؟

پس از اینکه پزشک شما را از بیمارستان مرخص کرد، متوجه خواهید شد که بیشتر عضلات شما بسیار ضعیف هستند. این به این دلیل است که مغز شما بلافاصله پس از عمل قادر به از سرگیری عملکرد خود نیست. برنامه های ورزشی، ارتباطی بین ذهن و عضلات درگیر ایجاد می کند.

متخصصین کاردرمانی در بهترین مرکز درمان تومور مغزی توصیه می کنند که بلافاصله پس از اینکه پزشک به شما اجازه خروج از بیمارستان را داد، توانبخشی را آغاز کنید. تمرینات منظم به تقویت مغز شما به عملکردهای حرکتی و هماهنگی بدن کمک می کند.

بهترین کلینیک کاردرمانی تومور مغزی

کارهایی که باید در حین انجام توانبخشی انجام دهید!

با کمک یک کاردرمان واجد شرایط، باید تحرک و هماهنگی را در جدول زمانی تعیین شده خود به دست آورید. برای تسریع روند بازیابی، باید اقدامات زیر را انجام دهید.

-صبح یک نوشیدنی مغذی بخورید: وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، بدن شما معمولاً هوس غذای مغذی می کند. عاقلانه است که در این زمان سلول های بدن خود را با ویتامین تامین کنید.  بنابراین یک لیوان نوشیدنی مغذی برای شما مفید خواهد بود.

-از طبیعت لذت ببر: خودتان را در داخل خانه حبس نکنید.  زمانی را در بیرون از خانه بگذرانید که بتوانید پرواز پرندگان را تماشا کنید و از همه چیزهایی که طبیعت ارائه می دهد لذت می برید. این به عنوان یک درمان موثر برای مغز شما عمل می کند و به بهبود سریعتر آن کمک می کند. می توانید از یک پارک دیدن کنید یا در محوطه خود بمانید. اگر خورشید بیرون باشد بهترین گزینه را دارید.

-غذای با کیفیت بخورید: برای اینکه به بدن خود کمک کنید تا از خود مراقبت کند، باید مواد غذایی حاوی پروتئین، مواد معدنی و ویتامین های زیادی را برای آن تهیه کنید. بنابراین شما باید همیشه یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید. از هر گونه آشغال پرهیز کنید.  همچنین اگر به‌جای یک وعده‌ی غذایی زیاد، دائماً مقدار کمی بخورید، کمک می‌کند.

-مدیتیشن را امتحان کنید: مدیتیشن معجزه می کند. اگر هر روز صبح که از رختخواب بیرون می آیید، آن را امتحان کنید مفید خواهد بود. پس از جراحی مغز شما ممکن است نسبت به نور، صدا و تحریک حساس شود. هنگامی که مدیتیشن می کنید، مغز خود را از محرک های غیر ضروری در امان می گذارید. سلول های مغز شما نیاز به تجدید قوا دارند و مدیتیشن همین را به آنها هدیه می دهد.

بیشتر بیماران می ترسند که پس از جراحی مغز دیگر هرگز راه نروند. با این حال هنگامی که آنها از متخصصین کاردرمانی تومور مغزی کمک می گیرند، می توانند تنها پس از چند جلسه از صندلی خود خارج شوند. سرعت بهبودی برای هر بیمار یکسان نیست اما توانبخشی مداوم در نهایت نتیجه می دهد.

بنابراین اگر یکی از اعضای خانواده یا دوستی دارید که به تازگی از جراحی مغز خارج شده است با بهترین مرکز درمان تومور مغزی تهران تماس بگیرید. کاردرمانی پیشرفته با تیمی از کارکنان با استعداد و امکانات کاملاً مجهز به بیمار شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان به عملکرد کامل بدن خود بازگردد.

جلوگیری از تومور مغزی

چگونه از تومور مغزی جلوگیری کنیم؟

هیچ راهی برای پیشگیری از تومور مغزی وجود ندارد، اما می‌توانیم با اجتناب از موارد زیر این خطر را کاهش دهیم:

-قرار گرفتن در معرض آفت کش ها و حشره کش ها

-قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سرطان زا

-سیگار کشیدن

-قرار گرفتن غیر ضروری در معرض تشعشع

 

مقاله های مرتبط

تومور مغزی چیست؟

کاردرمانی در تومور مغزی

علائم هشدار دهنده تومور مغزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوازده + 20 =

× پشتیبانی 24 ساعته