مرکز تخصصی درمان آتاکسی تهران از یک رویکرد چند تخصصی توسط بهترین متخصصین جهت تشخیص و درمان آتاکسی مخچه ای بهره می برد. در مرکز تخصصی درمان آتاکسی ماموریت ما مراقبت از بیماران، آموزش و ایجاد پیشرفت های علمی در مبارزه با بیماری است. مرکز ما برای انجام هر سه مورد تلاش می کند. در این مطلب قصد داریم به بررسی ویژگی های بهترین دکتر متخصص آتاکسی در تهران بپردازیم.

بهترین دکتر متخصص آتاکسی

چرا باید بهترین دکتر متخصص آتاکسی را انتخاب کنیم؟

بیشتر شرایط آتاکسی ناشی از آسیب به مغز یا نخاع است که معمولاً بیماری به دلیل یک یا چند مورد از علل زمینه‌ای زیر ایجاد می شود:

-استعداد ژنتیکی

سکته مغزی

-تومورها

-داروها

-سوء مصرف الکل

-فلج مغزی

مولتیپل اسکلروزیس

-انحطاط عمومی مغز یا نخاع

بسته به علت زمینه ای بیمار، ممکن است آتاکسی خود را به تدریج یا به طور ناگهانی کسب کند. اما بدون توجه به علت، نتیجه یکسان است از دست دادن تعادل، هماهنگی، و کنترل ماهیچه ها که منجر به مشکل در حرکات اساسی مانند راه رفتن، دستکاری اشیاء، صحبت کردن یا بلعیدن می شود. درمان‌ توسط بهترین دکتر متخصص آتاکسی ایران می‌تواند علل ریشه‌ای بیماری را با بازسازی بافت آسیب‌دیده یا تحلیل‌رفته مغز یا نخاع برطرف کند. با انجام این کار، درمان‌های ما در مرکز درمان آتاکسی می‌توانند علائم آتاکسی را کاهش دهند و در عین حال بهبودی عمیق‌تری ایجاد کنند و نتایج بهتری حاصل شود.

بهترین دکتر متخصص آتاکسی چه کسی است؟

متخصصان مغز و اعصاب با تفاوت های ظریف آتاکسی و اختلالات مرتبط با آن آشنا هستند. بهترین دکتر متخصص آتاکسی از نزدیک با متخصصین گفتار درمانی، بلع، فیزیوتراپیست و کاردرمانی و همچنین مشاوران ژنتیک، چشم پزشکان و روانپزشکان همکاری می کنند تا ارزیابی و درمان کاملی را ارائه دهند. به بسیاری از بیماران گفته شده که آتاکسی قابل درمان نیست. با این حال، با تجهیزات مناسب، توصیه های پزشکی صحیح، استفاده عاقلانه از داروها، ورزش مناسب و آموزش به بیمار و مراقب می توانیم کیفیت زندگی بیماران خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیم. بخش بزرگی از ماموریت بهترین دکتر متخصص آتاکسی تهران آموزش عمومی بیماران، تشخیص و درمان است. برنامه های آموزش مداوم برای متخصصین مرکز انجام می شود. بیماران ما به منابع آموزشی در مورد آتاکسی دسترسی دارند و فرصتی برای شرکت در مطالعات علمی و پیوستن به ما برای درک بهتر و درمان آتاکسی دارند.

رویکرد بهترین دکتر متخصص به درمان آتاکسی

ما از یک رویکرد نوآورانه برای درمان آتاکسی پیروی می کنیم که بر اساس سه اصل اصلی است.

-اصل اول: بهترین دکتر متخصص آتاکسی از بالاترین کیفیت اجزای درمانی که در حال حاضر ممکن است استفاده می کند. برای اطمینان از ایمنی، کیفیت و قدرت درمان‌هایمان، ما چندین مرکز معتبر را اداره می‌کنیم و اجزای اصلی درمان‌هایمان را شخصا پردازش می‌کنیم.

-اصل دوم: بهترین دکتر متخصص آتاکسی از انواع مختلفی از تکنیک ها برای شرایط مختلف استفاده می کند. برای ارائه درمان‌های شخصی، اطلاعات پزشکی کامل هر بیمار را به دقت بررسی می‌کند و سپس ترکیب منحصربه‌فردی از اجزای درمان را طراحی می‌کند.

-اصل سوم: بهترین دکتر متخصص آتاکسی اجزای درمان را با طیف کاملی از درمان های کمکی ترکیب می کند. برای ایجاد کامل‌ترین و مؤثرترین نتایج سلامتی ممکن، دکتر متخصص درمان‌های هدفمند خود را با طیف وسیعی از درمان‌های کمکی ترکیب می‌کند که فعالیت درمانی درمان اولیه را افزایش می‌دهد و پشتیبانی بیشتری را ارائه می‌دهد.

چرا تحقیق در مورد آتاکسی مهم می باشد؟

تحقیقات پایه و بالینی بهترین راه برای بهبود درک ما از علل آتاکسی با هدف نهایی یافتن گزینه های درمانی جدید است. بهترین دکتر متخصص آتاکسی در کلینیک تخصصی آتاکسی به طور فعال در پروژه‌های تحقیقاتی آزمایشگاهی و بالینی اولیه مشغول هستند. بیماران می توانند با اهدای یک نمونه خون کوچک که می تواند به راحتی در کلینیک ما گرفته شود کمک کنند. چنین نمونه هایی برای تحقیقات ژنتیکی طراحی شده برای کشف مکانیسم های ژنتیکی بالقوه برای اشکال ارثی آتاکسی استفاده می شود.

برنامه درمانی دکتر متخصص آتاکسی چگونه است؟

در طول ۱۵ سال گذشته با موفقیت در درمان بیماران آتاکسی، پروتکل های درمانی خود را توسعه داده و بهینه کرده ایم. ما آموخته‌ایم که درمان‌های اولیه ما وقتی با درمان‌های کمکی ترکیب می‌شوند نتایج بهتری را ارائه می‌دهند. ما همه پروتکل‌های خود را حول این درک قرار داده‌ایم و درمان‌های مؤثر آتاکسی را ایجاد کرده‌ایم که چندین درمان مناسب و مؤثر را ترکیب می‌کند. ما می دانیم که هر بیانی از آتاکسی متفاوت است و هر یک از بیماران ما پاسخ ها و الزامات منحصر به فردی دارند، برنامه های درمانی آتاکسی ما معمولاً شامل موارد زیر است:

-طول درمان:

۱۵ تا ۲۳ روز درمان بستری

-درمان اولیه:

۶۸ تزریق ساده و کم تهاجمی (ترکیبی از IV و Intrathecal).

-درمان های کمکی:

یک برنامه درمانی روزانه و برنامه تغذیه متناسب با شرایط منحصر به فرد، نیازها و پاسخ های هر بیمار

بهترین دکتر متخصص آتاکسی چه شرایطی را درمان می کند؟

درمان‌ آتاکسی توسط بهترین دکتر متخصص آتاکسی نتایج معنی‌داری را برای طیف وسیعی از شرایط ایجاد کرده‌ است. در حالی که اکثر بیماران ما از یکی از شرایط زیر رنج می‌برند، ما می‌توانیم رویکردهای درمانی منحصربه‌فردی را برای رسیدگی مؤثر به مشکلات نادر یا پیچیده این بیماری ایجاد کنیم. انواع آتاکسی به شرح ذیل می باشند:

۱. آتاکسی اتوزومال غالب

-آتاکسی نخاعی (SCA)

-آتاکسی اپیزودیک

 

۲.آتاکسی اتوزومال مغلوب

-آتاکسی فردریش (FDA)

-آتاکسی تلانژکتازی

-آتاکسی میتوکندری

-آتاکسی همراه با آپراکسی اکلوموتور (AOA)

 

۳. آتاکسی اکتسابی

-آتاکسی پراکنده

-آتروفی سیستم چندگانه (MSA)

چه متخصصانی با بیماری آتاکسی کار می کنند؟

بهترین متخصصانی که بیماران آتاکسی را ویزیت می کنند شامل افرادی در زمینه های زیر هستند:

-دکتر متخصص مغز و اعصاب

-دکتر مشاوره ژنتیک

-دکتر فیزیوتراپی

-دکتر گفتاردرمانی

-دکتر کاردرمانی

علاوه بر این، ما می توانیم دسترسی به یک تیم جامع از متخصصان، از جمله متخصصان عصب شناس، طب فیزیکی و توانبخشی را برای کمک به نیازهای پزشکی خاص در صورت لزوم تسهیل کنیم.

 

مقاله های مرتبط

آتاکسی چیست؟

درمان آتاکسی چیست؟

آتاکسی فریدریش چیست؟

مرکز تخصصی درمان آتاکسی

کاردرمانی در آتاکسی مخچه ای

کاردرمانی برای آتاکسی فریدریش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 − 14 =

× پشتیبانی 24 ساعته