بازی و یادگیری فعالیت های اولیه دوران کودکی هستند. این به بچه ها کمک می کند تا دنیای اطراف خود را کاوش کنند، یاد بگیرند که با آن درگیر شوند و مهارت های حیاتی زندگی را توسعه دهند که آنها را قادر می سازد با دیگران ارتباط برقرار کنند و وظایف خود را به طور مستقل انجام دهند. با این حال برخی از کودکان ممکن است در تسلط بر توانایی های خود مشکل داشته باشند. آنها ممکن است با مهارت های حرکتی ظریف یا درشت، پردازش حسی، توانایی های شناختی و تحصیلی و غیره مشکل داشته باشند. کاردرمانی در کودکان می‌تواند در این شرایط به فرزند شما کمک کند. حال این سوال پیش می آید که “کار درمانی چقدر باید طول بکشد؟” ما در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ بدهیم.

کار درمانی چقدر باید طول بکشد؟

کاردرمانی در یک نگاه سریع

کاردرمانی متعهد به کمک به افراد در توسعه، بازیابی یا حفظ ظرفیت آنها برای انجام فعالیت های روزانه است. می توان از آن به عنوان یک اقدام پیشگیرانه و همچنین درمانی برای کمک به افراد در هدایت زندگی پربار و رضایت بخش استفاده کرد. کاردرمانی می تواند به انجام فعالیت های روزانه زیر کمک کند:

-لباس پوشیدن، غذا خوردن و جابجایی در خانه همگی نمونه هایی از مراقبت از خود هستند.

-رفتن به محل کار یا مدرسه، درگیر شدن در جامعه

-ورزش، باغبانی، فعالیت های اجتماعی و سایر فعالیت های اوقات فراغت

یک متخصص کاردرمانی می‌تواند کودک شما را ارزیابی و درمان کند و به او کمک کند تا به ورودی‌های حسی به طور مؤثر پاسخ دهد.

چه زمانی کودک من باید به یک کاردرمانگر مراجعه کنند؟

چه زمانی کودک من باید به یک کاردرمانگر مراجعه کنند؟

-مشکلات مهارت‌های حرکتی درشت: اگر کودک شما در تعادل، قدرت، استقامت یا هماهنگی مشکل دارد، کاردرمانی درکی حرکتی می‌تواند به تقویت این توانایی‌های حرکتی کمک کند. درمان می تواند به افراد در راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، پریدن و سایر فعالیت های روزانه کمک کند.

-مشکل در دستیابی به نقاط عطف متناسب با سن: آیا نگران این هستید که کودک یک ساله شما هنوز چهار دست و پا نمی رود یا اینکه کودک دو ساله شما به طور پیوسته راه نمی رود؟ کودکانی که نشانه هایی از تاخیر تکاملی رشد را نشان می دهند می توانند از کاردرمانی جسمی بهره مند شوند.

-مشکلات مربوط به مهارت‌های حرکتی ظریف: کودکانی که با مهارت‌های حرکتی ظریف دست و پنجه نرم می‌کنند، کارهای ساده‌ای مانند نقاشی، استفاده از قیچی یا حتی استفاده از ظروف خود را با مشکل مواجه می‌کنند. کاردرمانی در مهارت های دست به این مساله می کند.

-مشکلات پردازش حسی: اگر متوجه شدید که فرزندتان نسبت به لمس، چشیدن، صدا یا بویایی واکنش نامناسبی نشان می‌دهد، این نشانه‌ای است که او ممکن است اختلال یکپارچگی حسی داشته باشد. تمرینات مختلف در کاردرمانی حسی می تواند به حساسیت به حواس مختلف کمک کند.

-مشکلات رفتاری: آیا الگویی از ضربه زدن، بهم ریختن، خشم شدید یا اضطراب دیده اید؟ اختلالات رفتاری اغلب نتیجه نگرانی های اساسی مانند توانایی های ارتباطی ضعیف (به ویژه در مورد کودک غیرکلامی یا با گفتار محدود)، عوامل محیطی یا سلامتی است. یک کاردرمانگر می تواند به کودک شما کمک کند تا به مسائل اساسی رسیدگی کنید و راهبردهای سالمی برای رفع نیازهای عاطفی او بیابد و در عین حال رفتار بد را کاهش دهد.

سن مراجعه به کاردرمانی

چگونه کودک خود را زودتر از موعد آماده کنیم؟

کاردرمانی برای بچه‌ها مانند رفتن به دکتر و تحریک شدن و انجام کارهایی نیست که فکر می‌کند خنده‌دار یا دشوار هستند. بیشتر اوقات شبیه زمان بازی است. به فرزندتان بگویید که او می تواند کارهای جالبی انجام دهد. می‌توانید از قبل در مورد برخی از فعالیت‌هایی که در ارزیابی کار درمانی گنجانده می‌شود، از درمانگر سؤال کنید تا بتوانید در مورد برخی از کارهای سرگرم‌ کننده‌ای که در طول ملاقات انجام می‌دهد به او بگویید.

درمانگر ممکن است به شما توصیه کند که کار با فرزندتان به تنهایی ارجح است. اگر فرزندتان در جدا شدن از شما مشکل دارد و می خواهد با شما باشد، ممکن است پنجره ای داشته باشد که از طریق آن می تواند شما را ببیند. ممکن است متوجه شوید که بی میلی فرزندتان به ترک شما به سرعت با فعالیت هایی که او در آن درگیر است از بین می رود.داز سوی دیگر، درمانگران بهترین علایق کودک شما را در دل دارند و جو یا ساختار معاینه را در صورت نیاز تنظیم می‌کنند تا ظرفیت کودک شما برای انجام فعالیت در بالاترین سطح خود را افزایش دهند.

آیا فرزند من برای مدت طولانی به کاردرمانی نیاز دارد؟

آیا فرزند من برای مدت طولانی به کاردرمانی نیاز دارد؟

اطلاعات زیادی وجود دارد که می تواند برای والدینی که تازه وارد دنیای درمان اطفال شده اند، طاقت فرسا باشد. یادگیری نکات درمانی می تواند پیچیده و ترسناک باشد. کودک من تا چه زمانی به کاردرمانی نیاز خواهد داشت؟ یکی از سوالات متداول والدین است.

پاسخ سوال به سطح مهارت و مشکلات هر کودک بستگی دارد. برخی از کودکان ممکن است رشد سریعی داشته باشند در حالی که رشد تکاملی برخی دیگر ممکن است بیشتر طول بکشد. برخی از کودکان مشکلات بیشتری نسبت به سایرین دارند که بر مدت زمانی که آنها به کاردرمانی نیاز دارند تأثیر می گذارد.

فرزند شما توسط یک کاردرمانگر با استفاده از معیارهای استاندارد و مشاهدات بالینی ارزیابی می شود. درمانگر با والدین، معلمان و دیگر شخصیت های مهم زندگی کودک شما مصاحبه خواهد کرد. هدف درمانگر ارزیابی کودک به عنوان یک کل و تعیین نیازهای او در همه زمینه هاست. کاردرمانگر پس از ارزیابی تعداد دفعات درمان مورد نیاز را تعیین خواهد کرد. طول درمان بسته به تشخیص و نیاز کودک شما متفاوت است. برای مثال کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم، به درمان طولانی‌مدت نیاز دارند، زیرا اغلب در زمینه‌های مختلف زندگی مانند مراقبت از خود، مهارت‌های حرکتی ظریف و پردازش حسی مشکلاتی دارند.

چگونه بهترین متخصصان کاردرمانی را در تهران پیدا کنیم؟

چگونه بهترین متخصصان کاردرمانی را در تهران پیدا کنیم؟

هدف کاردرمانی کودکان کمک به کودکان در رسیدن به خودکفایی در تمام جنبه های زندگی است. خدمات کاردرمانی را می توان در مکان های مختلفی از جمله کلینیک ها، خانه ها و مدارس ارائه کرد. اولین قدم این است که هر گونه نگرانی در مورد رشد فرزندتان را با پزشک خانواده خود در میان بگذارید. سپس پزشک شما می تواند یک کاردرمانگر اطفال را که برای خانواده شما مناسب است توصیه کند.

لازم به ذکر است که مرکز تخصصی کاردرمانی تهران، یکی از برترین کلینیک های کاردرمانی می باشد. ما دارای متخصصین کاردرمانی با تجربه و توانمند هستیم که دانش و تخصص بالایی در این زمینه دارند. درمانگران ما برای ایجاد برنامه‌های درمانی متناسب با نیازهای منحصر به فرد، معاینات جامع کاردرمانی کودکان را انجام می‌دهند. از روش ها و ابزارهای درمانی پیشرفته نیز استفاده می شود.

ما معتقدیم که بهترین معلمان والدین هستند و باید بخشی جدایی ناپذیر از درمان فرزندشان باشند، بنابراین از آنها می خواهیم در جلسات درمانی شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − 1 =

× پشتیبانی 24 ساعته