میکروسفالی یک بیماری عصبی نادر است که باعث می شود سر نوزاد کوچکتر از سایر کودکان هم سن و جنس خود باشد، میکروسفالی می تواند در رحم یا بعد از تولد اتفاق بیفتد اما نتیجه رشد غیر طبیعی مغز است. میکروسفالی می تواند یک بیماری مادرزادی باشد (از بدو تولد وجود دارد) یا می تواند بعدا در دوران نوزادی رخ دهد. اغلب باعث ناتوانی های یادگیری و بیماری های عصبی می شود. مراجعه به مرکز کاردرمانی در میکروسفالی برای کودکانی که علائمی مانند موارد زیر را تجربه می کنند بسیار مهم است:

-اختلالات یادگیری خفیف تا قابل توجه

-اختلال در عملکرد حرکتی مانند غلت زدن، نشستن، ایستادن و راه رفتن

-مشکل در حس عمقی (آگاهی از بدن در فضا)، تعادل و حرکت

-مشکلات ذهنی، درکی و شناختی

-تشنج

در اینجا در مرکز تخصصی درمان میکروسفالی متوجه شدیم که هیچ درمانی برای میکروسفالی وجود ندارد و امکان بازگرداندن مغز کودک به اندازه و ظاهر طبیعی وجود ندارد، اما کاردرمانی در میکروسفالی می تواند درمان های تخصصی را برای کمک به بهبود علائم، کیفیت زندگی و عملکرد کودک شما ارائه دهد.

کاردرمانی در میکروسفالی

میکروسفالی چیست؟

میکروسفالی یک اختلال عصبی نادر است که در آن دور سر کودک از سایر کودکان هم سن و جنس خود کوچکتر است. میکروسفالی عمدتاً به دلیل به ارث بردن یک ژن ناقص ایجاد می شود که در توانایی مغز برای رشد و بلوغ اختلال ایجاد می کند. در برخی موارد میکروسفالی ناشی از چیزی است که مادر را در دوران بارداری تحت تاثیر قرار می دهد: سوء مصرف مواد، تغذیه ناکافی، قرار گرفتن در معرض ویروس هایی مانند آبله مرغان و سرخجه و سموم می باشد. آسیب به بافت مغز می تواند باعث شود که مغز با سرعت طبیعی رشد نکند و بنابراین جمجمه با سرعت کمتری رشد می کند و جمجمه کوچکتری ایجاد می کند.

-یک نوزاد ممکن است سالم به دنیا بیاید، اما به دلیل: کمبود اکسیژن به مغز، عفونت یا آسیب مغزی می‌تواند به میکروسفالی مبتلا شود.

-میکروسفالی همچنین می تواند به اختلال دیگری مانند سندرم داون یا برخی اختلالات نورومتابولیک مرتبط باشد.

-میکروسفالی می تواند باعث اختلال در عملکرد حرکتی، اختلالات یادگیری و مشکل در تعادل شود که درمان کاردرمانی میکروسفالی می تواند به همه این عوارض کمک کند.

بهترین کاردرمانی میکروسفالی

اثرات میکروسفالی

اثرات میکروسفالی می تواند به شدت آن بستگی داشته باشد، برخی از کودکان هیچ مشکل خاصی در رشد، کار مدرسه یا توانایی فیزیکی نخواهند داشت.  با این حال برخی از کودکان که معمولاً شدیدتر هستند، ممکن است این موارد را تجربه کنند:

-مشکلات یادگیری: به این معنی که آنها می توانند در درک اطلاعات جدید یا پیچیده، یادگیری مهارت های جدید و مستقل بودن مشکل داشته باشند.

-اختلال در عملکرد حرکتی: که می تواند از دست دادن کامل یا جزئی عملکرد یک قسمت بدن، معمولاً یک اندام باشد. این می تواند منجر به ضعف عضلانی، عدم کنترل عضلانی یا فلج کامل شود.

-مشکل در حرکت یا تعادل: این می تواند باعث ایجاد مشکل در انجام حرکاتی مانند راه رفتن، نشستن و ایستادن و بالا رفتن از پله شود.  مشکلات تعادلی و حرکتی می تواند شما را در معرض خطر بالای زمین خوردن قرار دهد.

-تشنج: تشنج از سلول‌های مغزی روی می‌دهد که در اثر شلیک، سیگنال‌های الکتریکی طبیعی را مختل می‌کنند که منجر به تکان خوردن، انقباض یا سفتی ماهیچه‌های کودک شما و شاید از دست دادن هوشیاری می‌شود.  اگر کودک شما تشنج را تجربه کرد مستقیماً به نورولوژیست مراجعه کنید زیرا برخی از تشنج ها می توانند به مغز کودک شما آسیب وارد کنند.

-تأخیر گفتار: تأخیر در توسعه یا استفاده از مکانیسم‌هایی است که گفتار را تولید می‌کنند.

-بدشکلی های صورت

کلینیک کاردرمانی میکروسفالی می تواند با کمک به درمان اثرات میکروسفالی با هدف بهبود عملکرد، کیفیت زندگی و اعتماد به نفس کودک به رشد کودک شما کمک کند.

مرکز کاردرمانی میکروسفالی

کاردرمانی برای میکروسفالی

در مرکز کاردرمانی میکروسفالی، ما با فرزند شما به روشی فردی رفتار خواهیم کرد. متخصصین مرکز کاردرمانی میکروسفالی در کلینیک ارزیابی فرزند شما را انجام می دهند که نقاط قوت و ضعف او را برجسته می کند و سپس مرکز یک برنامه درمانی شخصی با اهداف دست یافتنی در نظر گرفته می شود. متخصصین مرکز کاردرمانی میکروسفالی با پیدا کردن علایق کودک شما و استفاده از آنها برای ایجاد انگیزه در کودک، جلسات را لذت بخش می کنند که می تواند شامل موارد زیر باشد: خواندن ریتم شعر یا بازی با اسباب بازی مورد علاقه خود. کاردرمانی میکروسفالی می تواند شامل موارد زیر باشد:

-تمرینات تقویتی را می توان برای درمان عضلات ضعیف استفاده کرد و عملکرد کودک شما را بهبود بخشید زیرا عضله قوی تر می شود و توانایی عملکرد بهتر را دارد.

-شکستن یک کار می تواند برای کودک شما مفید باشد، زیرا می تواند او را مستقل تر کند و به او اعتماد به نفس بدهد، همچنین به متخصص کاردرمانی میکروسفالی نشان می دهد که با چه مشکلی دست و پنجه نرم می کند و آنها می توانند تمریناتی را برای کمک به این امر تجویز کنند.

-تمرینات حس عمقی، اینها تمریناتی هستند که به آگاهی کودک شما از بدن خود در فضا کمک می کند مثلاً روی یک پا ایستاده است.

-تمرینات تعادلی برای کمک به کاهش خطر سقوط و کمک به بهبود حرکات مانند راه رفتن.

در اینجا در کلینیک کاردرمانی میکروسفالی، درمان‌ها بر اساس نیازهای کودک شما شخصی‌سازی می‌شوند، ما بر نقاط قوت و ضعف آن‌ها تمرکز می‌کنیم و اهداف واقع‌ بینانه‌ای را با شما و فرزندتان ایجاد می‌کنیم و سپس یک برنامه درمانی برای دستیابی به این اهداف ایجاد می‌کنیم. متخصصین مرکز کاردرمانی میکروسفالی به شیوه ای دلسوزانه و سرگرم کننده رفتار می کنند تا کودک شما را درگیر کند و مطمئن شود که او بیشترین بهره را از جلسه درمان می برد.

کاردرمانی خوب برای میکروسفالی

بهترین مرکز کاردرمانی میکروسفالی

-مرکز ما به متخصصین کاردرمانی میکروسفالی کودکان مجهز می باشد که در درمان توانبخشی بیماران مبتلا به میکروسفالی تجربه دارند.

-ما هیچ لیست انتظاری نداریم، بنابراین فرزند شما می تواند فوراً یا در کلینیک یا در خانه شما، هر کدام که برای شما راحت تر است، ویزیت و درمان شود.

-کلینیک کاردرمانی میکروسفالی درمان توانبخشی را به صورت سرگرم کننده و جذاب برای کودک شما ارائه می دهد تا بتواند بیشترین سود را از درمان داشته باشد.

-مرکز تخصصی درمان میکروسفالی به درمان گفتاردرمانی برای کودکان میکروسفالی مجهز می باشد.

-برنامه های ورزشی انفرادی در منزل

تیم ما در بهترین مرکز کاردرمانی میکروسفالی مشکلات زندگی با یک بیماری بلندمدت مانند میکروسفالی را درک می‌کند. ما می‌توانیم با شما و فرزندتان همکاری کنیم تا به رشد آنها کمک کنیم تا آنها را تا حد ممکن عملکردی داشته باشیم و در عین حال کیفیت زندگی و اعتماد به نفس آنها را بهبود ببخشیم.

 

مقاله های مرتبط

میکروسفالی چیست؟

میکروسفالی در کودکان

گفتاردرمانی در میکروسفالی

مرکز تخصصی درمان میکروسفالی

بهترین دکتر متخصص میکروسفالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

9 − 6 =

× پشتیبانی 24 ساعته