کاردرمانی در افسریه

افسریه از شمال به خیابان شهید رحیمی، از جنوب به بلوار خاتم الانبیاء و شهرک والفجر ، مشیریه ، از غرب به بزرگراه بسیج و از شرق به قصر فیروزه محدود می شود. خانواده هایی که نیازمند توانبخشی برای بچه های خود در این منطقه را دارند می توانند با جستجوی کاردرمانی افسریه ، شعبه های خدمات کاردرمانی و گفتاردرمانی را در مناطق شرق تهران پیدا کنند.

سه‌راه افسریه، نام تقاطعی قدیمی در شهر تهران و در مجاورت محله افسریه است. این تقاطع، به جهت قرار گرفتن در مسیر حرکت اکثر مسافران تهرانی که قصد ترک تهران به سمت شرق را دارند و همچنین به عنوان دروازه ورودی تهران، حائز اهمیت بود.

این سه‌راه، از طرفی به سمت جاده تهران-مشهد، از طرف دیگر به بزرگراه بسیج و از طرفی به اتوبان بعثت منشعب می‌شد. به عبارت دیگر، سه بزرگراه اصلی تهران (بزرگراه‌های افسریه، بعثت و جاده تهران-مشهد) در این نقطه به هم متصل می‌شدند. پس از راه‌اندازی بزرگراه آزادگان و تغییر نام اتوبان افسریه به بسیج، پل بسیج جایگزین این سه‌راه شد ولیکن در اصطلاح عموم همچنان با نام سه‌راه افسریه شناخته می‌شود.

محله افسریه دارای شبکه خیابان‌های متقاطع و منظم است. این محله از سه خیابان اصلی شمالی-جنوبی با نام‌های ۱۵ متری اول، ۱۵ متری دوم و ۱۵ متری سوم و نیز یک خیابان شرقی-غربی با نام ۲۰ متری افسریه تشکیل شده‌است و در میان این خیابان‌ها از جنوب تا شمال دارای ۴۵ کوچه منظم است.

از مراکز تفریحی این محله می‌توان به پارک آبی آزادگان ، استخر شهدای تاکسیرانی ، شهربازی پامچال ، سینما پامچال اشاره کرد. محله مشیریه در جنوب شرقی منطقه ۱۵ واقع شده است. این محله در شمال به میدان آقانور و جنوب به کوه‌های بی بی شهربانو محدود می‌شود. خانواده هایی که نیازمند خدمات کاردرمانی و گفتاردرمانی در منطقه شرق تهران هستند می توانند از طریق کاردرمانی مشیریه واقع در شرق تهران برای گرفتن وقت اقدام کنند.

مشیریه یا شهرک مشیریه یکی از محله‌های بزرگ و قدیمی تهران، واقع در جنوب‌شرقی تهران می‌باشد. این محله از شمال به سه راه افسریه (میدان بسیج)، از شمال‌غرب به بزرگراه آزادگان و بزرگراه بعثت، از غرب به بزرگراه امام علی، بوستان جنگلی توسکا و بوستان خلیج فارس (پامچال)، از جنوب‌غرب به بزرگراه امام علی و شهرک دولت‌آباد، از جنوب به کارخانه سیمان تهران و بزرگراه شهید رستگار مقدم، از جنوب شرق به شهرک رضویه (کاروان) و از شرق به بزرگراه امام رضا (خیابان خاوران) و شهرک مسعودیه منتهی می‌شود.

× پشتیبانی 24 ساعته