کلینیک گفتاردرمانی و کاردرمانی نوبنیاد در تهران چه خدمات درمانی را ارائه می دهد؟ همانطور که از نام کلینیک گفتاردرمانی و کاردرمانی نوبنیاد پیداست درمان هایی نظیر کاردرمانی و گفتاردرمانی از خدمات درمانی این مرکز می باشد. بیاید برای اینکه بیشتر با خدمات این مرکز آشنا شویم اطلاعاتی در مورد کار درمانی و گفتار درمانی و کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی کسب کنیم.

میدان نوبنیاد از میادین شمال تهران است که در خیابان پاسداران قرار دارد. این میدان به فاصله کمی و در ضلع شمالی بزرگراه صدر و شهید بابایی واقع شده است. میدان نوبنیاد در شمال شرقی محله اختیاریه و شمال محله پاسداران واقع است. این میدان به معابر اصلی و مهمی همچون پاسداران، بزرگراه شهید صدر، بزرگراه شهید بابایی، بلوار شهید دستواره (معصومی) و خیابان شهید لنگری دسترسی دارد. این میدان به محلاتی چون شهرک شهید چمران، فرمانیه، اختیاریه، پاسداران دسترسی دارد.

کلینیک توانبخشی پایا

کار درمانی چیست؟

در کاردرمانی افرادی که دچار مشکلات جسمی، اجتماعی و روانی هستند طی مراقبت های بهداشتی درمان می شوند. در این درمان به بیماران کمک می شود تا با مواجهه با بیماری، آسیب، ناتوانی یا شرایط و رویدادهای چالش برانگیز زندگی، فعالیت های روزمره ای را که می خواهند را انجام دهند. ویژگی های این درمان عبارتند از:

 • تمرکز بر روی شغل و کار فرد اولین قدم است. یک کار درمانگر برای مراقبت از بیمار از اصطلاح شغل برای همه کارهای روزمره او استفاده می کند! برای معاشرت و تفریح؛ کار کردن و یادگیری و برای مشارکت و کمک به جامعه.  
 • کاردرمانگران متخصصانی هستند که در ارزیابی چگونگی تأثیر شرایط مختلف سلامت بر توانایی‌های افراد و کمک به آن‌ها برای غلبه بر مشکلاتی که بر مشاغل و نقش‌های روزانه‌شان تأثیر می‌گذارد، کمک می‌کنند.
 • کاردرمانی بر نقاط قوت افراد متمرکز است و درمان همیشه بر اساس ترجیحات مراجع (یا خانواده او در مورد کودکان) هدایت می شود.
 • کاردرمانی مشتری محور است و به افراد کمک می کند تا با تنظیم برنامه ای که به هویت، موقعیت و نیازهای منحصر به فرد آنها پاسخ می دهد، زندگی خود را به گونه ای معنادار و رضایت بخش داشته باشند.

کاردرمانی در نوبنیاد

چگونه کار درمانی در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی می تواند به شما کمک کند؟

 • در کاردرمانی  با کمک به شما برای انجام فعالیت های روزمره که در زندگی شما مهم هستند از جمله مراقبت از خود، اوقات فراغت، سرگرمی ها، بازی، کار، تحصیل، مشارکت اجتماعی و خواب یا استراحت.
 • با استفاده از حل خلاقانه مسئله برای کمک به شما برای داشتن یک زندگی کاملتر و رضایت بخش تر علیرغم بیماری، آسیب، ناتوانی یا شرایط یا رویدادهای چالش برانگیز زندگی.
 • درمان به شما کمک می کند تا با رساندن مهارت ها و استقلال خود در زندگی بتوانید نقش مهمی را در زندگی بیمار ایفا کنید.
 • با اتخاذ یک رویکرد مشتری محور برای اطمینان از اینکه اولویت ها، اهداف و اولویت های شما در کانون کاردرمانی قرار دارند.
 • بهبود دسترسی شما به خدمات

مرکز کاردرمانی در نوبنیاد

آنچه که کاردرمانگران در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی انجام می دهند؟ 

مسائل مختلف سلامتی می تواند مانعی برای شرکت در فعالیت های روزانه ایجاد کند. کاردرمانگران به افراد کمک می کنند تا روش های جدید انجام کارها را بیاموزید.

مهارت ها را دوباره به دست آورید و مهارت های جدید را توسعه دهید. از مواد یا تجهیزاتی استفاده کنید که زندگی را آسان تر می کند یا محیط خود را طوری تطبیق دهند که برای آنها بهتر عمل کند.

این راه‌ حل‌ها به افراد کمک می‌کند تا آنجایی که می‌توانند با خیال راحت و مؤثر در خانه، مدرسه، محل کار یا در محیط‌های دیگر انجام دهند.

اصولا عبارت کار در این درمان یک عبارت گمراه کننده است چرا که عموم بیماران نمی دانند این درمان حالت مشاوره ای دارد تا درمان فیزیکی! به طور کلی در کاردرمانی کاردرمانگران مشارکت شما را با ترکیب مشاوره و کار افزایش می دهند. مشارکت در کارهای مختلف را از سر بگیرند یا مشارکت خود را حفظ کنند شغل، اوقات فراغت و فعالیت های اجتماعی، رفت و آمد، مراقبت از خود و خانه شان و بسیاری موارد دیگر.

بعضی از افراد کاردرمانگر را با فیزیوتراپ اشتباه می گیرند! به طور کلی کاردرمانگران اغلب در یک تیم با فیزیوتراپیست با نقش متفاوت کار می کنند. کاردرمانگران بر چگونگی تأثیر آن عملکرد بر توانایی انجام کارهایی که برای آنها مهم است تمرکز می کنند.

گفتاردرمانی در نوبنیاد

گفتار درمانی چیست؟

گفتار درمانی، درمانی است که می تواند به بهبود مهارت های ارتباطی کمک کند. گاهی اوقات به آن گفتار درمانی می گویند.

بسیاری از مردم فکر می کنند که گفتار درمانی فقط برای کودکان مبتلا به اختلالات گفتاری است که بر تلفظ تأثیر می گذارد. اما به کودکانی که با زبان گفتاری و نوشتاری مشکل دارند نیز کمک می کند. این شامل کسانی می شود که دارای اختلالات زبانی و مشکلات خواندن هستند .

متخصصانی که این نوع درمان را انجام می دهند، آسیب شناسان گفتار و زبان (SLPs) هستند. آنها با شناسایی نوع مشکل گفتاری یا زبانی کودک شروع می کنند، سپس مشخص می کنند که چه چیزی باعث آن شده است و بهترین درمان را انتخاب می کنند.

 

علاوه بر چالش‌های گفتاری، درمان در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی می‌تواند مشکلات زیر را نیز هدف قرار دهد:

 • زبان دریافتی (درک زبان)
 • زبان بیانی (با استفاده از زبان)
 • ارتباطات اجتماعی (استفاده از زبان به روش های مناسب اجتماعی)
 • خواندن و املاء (از جمله نارساخوانی)

درمان می تواند یک به یک یا در گروه های کوچک انجام شود. ممکن است از چند ماه تا چند سال طول بکشد. هرچه درمان زودتر شروع شود، مفیدتر است. مشکلات زبان معمولاً مادام العمر هستند، اما مهارت ها می توانند با حمایت مناسب بهبود یابند.

گفتار درمانی ممکن است به برخی از بزرگسالان نیز کمک کند. اما معمولاً تحت پوشش بیمه نیست، بنابراین بزرگسالان اغلب به دنبال درمان نیستند.

مرکز گفتاردرمانی در نوبنیاد

نحوه عملکرد گفتار و زبان درمانی در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی

گفتار درمانی برای نیازهای خاص کودک طراحی شده است. در اینجا چند مهارت متداول که دکتر متخصص گفتاردرمانی روی آنها کار می کنند آورده شده است:

-آگاهی واج شناختی برای بهبود این مهارت خواندن اولیه: SLP ها ممکن است بر روی قافیه و شناسایی صداها در کلمات تمرکز کنند.

-بیان عقاید پیچیده تر: SLP ها ممکن است «لغات به هم پیوستن» را مانند و، اما یا به این دلیل آموزش دهند تا به بچه ها کمک کنند ایده های خود را در جملات ترکیب کنند.

-ساخت واژگان: SLP ممکن است به بچه ها کمک کند تا کلمات را با بازی کردن یا استفاده از آنها برای گفتن داستان به خاطر بسپارند.

-مهارتهای گفتگو: SLP ها ممکن است گفتگوی نقش آفرینی کنند و به بچه ها کمک کنند تا نشانه های اجتماعی را درک کنند.

-والدین و مراقبان می توانند به کودکان کمک کنند این تمرینات را در خانه انجام دهند. این می تواند گفتار درمانی را حتی موثرتر کند.

گفتاردرمانی خوب در نوبنیاد

چالش های گفتار درمانی و خواندن 

یکی از اولین مهارت های خواندن، آگاهی واج شناختی نام دارد. این توانایی تشخیص و استفاده از صداها در زبان گفتاری است. بچه ها به این توانایی برای به صدا درآوردن (رمزگشایی) کلمات تکیه می کنند.

کودکانی که مشکلات خواندن مانند نارساخوانی دارند معمولاً با این مهارت مشکل دارند. گفتار درمانی می تواند به آنها کمک کند تا بشنوند که کلمه خفاش به صداهایb، a و t تجزیه می شود. این می تواند مهارت های درک مطلب را بهبود بخشد و بچه ها را به خواندن تشویق کند.

مشکل در زبان همچنین می تواند باعث ایجاد مشکل در درک مطلب شود. آنها نیز روی این مهارت ها کار می کنند.

کاردرمانی خوب در نوبنیاد

آسیب شناسان گفتار و زبان در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی چه می کنند؟

یک متخصص گفتاردرمانی ممکن است یک ناتوانی یادگیری مبتنی بر زبان را در دانش‌آموزانی که برای خواندن و بیان خود در کارهای نوشتاری تلاش می‌کنند، شناسایی کند. کتی اوهلر، آسیب شناس گفتار-زبان در کارمل، ایندیانا، و یکی از نویسندگان کتاب من از نوشتن متنفرم، می گوید: «مشکلات زبانی می تواند تأثیر زیادی بر توانایی کودک در نوشتن داشته باشد. “برای نوشتن، کودکان باید بتوانند ایده های خود را در قالب کلمات بیان کنند و آن کلمات را در جملات سازماندهی کنند. همچنین، چالش های زبانی درک و پیروی از دستورالعمل ها را برای کودکان دشوار می کند. آنها می تواند به ایجاد این مهارت ها کمک کند.” برای ارائه درمان مستقیم، SLP ها ارزیابی هایی را انجام می دهند و برای ایجاد کلاس های غنی از زبان با معلمان مشورت می کنند. درمان ممکن است فردی باشد یا شامل گروه کوچکی از همسالان باشد که با چالش های اجتماعی و ارتباطی مشابهی روبرو هستند. در هر یک از این شرایط، هدف این است که زبان را سرگرم کننده کند، روابط دوستانه ایجاد کند و دانش آموزان را قادر به موفقیت در مدرسه کند. 

بهترین گفتاردرمانی در نوبنیاد

بخش های درمانی مراکز ما

۱. گفتار درمانی

۲. کاردرمانی ذهنی

۳. کاردرمانی جسمی

۴. کاردرمانی درکی حرکتی

۵. کاردرمانی در مهارتهای دست

۶. کاردرمانی حسی

۷. اتاق سنسوری روم

۸. اتاق شنیداری

۹. اتاق تاریک

۱۰. بازی درمانی

۱۱. رفتار درمانی

۱۲. گروه درمانی

۱۳. آب درمانی

۱۴. ماساژ درمانی

۱۵. مکانوتراپی

۱۶. انواع تست های هوش

۱۷. تحلیل رفتار کاربردی

۱۸. درمان پاسخ محوری

۱۹. آموزش و سنجش ورود به مدرسه

۲۰. رژیم حسی کودکان

بهترین کاردرمانی در نوبنیاد

برنامه های گفتار درمانی مراکز ما

این متخصصین ممکن است از برخی اسباب‌بازی‌ها و وسایل مانند ماساژورها، سوت، ساز دهانی برای تقویت عضلات مورد استفاده در گفتار و غذا خوردن استفاده کنند. استفاده از مزه ها، نی‌ها، مسواک‌ها و بازی دمیدن حباب‌ها نیز ممکن است راهبردهای سرگرم‌کننده‌ای برای کمک به کودکان برای تحمل حواس مختلف در دهان باشند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × یک =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته