برنامه های کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی شیخ بهایی با هدف به حداکثر رساندن توانایی کودکان، بزرگسالان و سالمندان برای مشارکت در فعالیت های خانه، مدرسه و جامعه است. خانواده ها و مراقبان نقش اساسی در برنامه های مرکز توانبخشی شیخ بهایی دارند. مناسب بودن برنامه های توانبخشی به صورت فردی ارزیابی می شود. لازم به ذکر است که مراکز ما با دو شعبه در تهران، تجهیزات و امکانات روز دنیا، بهترین و متعهد ترین متخصصین آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد. شما می توانید از طریق شماره های درج شده روی سایت برای دریافت خدمات بهترین کاردرمانی شیخ بهایی و بهترین گفتاردرمانی شیخ بهایی با ما تماس حاصل فرمایید.

مرکز توانبخشی شیخ بهایی

گفتاردرمانی در شیخ بهایی

برنامه مرکز گفتار درمانی شیخ بهایی چالش های گفتاری، شناختی و ارتباطی را در بیماران و در تمام سنین درمان می کند. تیم کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی شیخ بهایی که توسط متخصصین خبره و مجرب فعالیت می کند بر ایجاد یک برنامه درمانی با توجه به نیازهای فرد تمرکز دارد.

گفتاردرمانی در شیخ بهایی

خدمات گفتار درمانی شیخ بهایی برای کودکان

برای بیماران اطفال، متخصصین گفتاردرمانی شیخ بهایی به رشد مهارت های زبانی دریافتی و بیانی، مهارت های زبانی اولیه، تولید صدای گفتار، روانی و توانایی تعامل اجتماعی در یک محیط سرگرم کننده و متناسب با سن کودک شما کمک می کنند. تیم کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی شیخ بهایی از مداخله تعاملی مبتنی بر شواهد برای به حداکثر رساندن توانایی فرزند شما برای برقراری ارتباط عملکردی با خواسته ها، نیازها و ایده های خود استفاده می کند. شرایط اطفال که ما درمان می کنیم:

تاخیر گفتار و زبان

-فن بیان یا آواشناسی (تلفظ نادرست)

-لالی انتخابی

-آپراکسی گفتار در دوران کودکی

-زبان دریافتی-بیانی

-اختلال ارتباط اجتماعی

-لکنت زبان

-اختلال طیف اوتیسم

-اختلال یادگیری مبتنی بر زبان

مرکز گفتاردرمانی شیخ بهایی

خدمات گفتار درمانی شیخ بهایی برای بزرگسالان

برای بیماران بزرگسال، تیم کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی شیخ بهایی بر بازیابی ارتباطات عملکردی و ارائه استراتژی‌های جبرانی به منظور بهبود استقلال با فعالیت‌های روزمره تمرکز دارد. خدمات درک و بیان زبان، وضوح گفتار، حافظه و صدا را هدف قرار می دهند. درمان بر روی تمرین مبتنی بر شواهد برای آموزش استراتژی ترمیمی و جبرانی برای زبان، گفتار و شناخت متمرکز است. بهترین گفتاردرمانی شیخ بهایی همچنین خدمات صوت درمانی و بلع درمانی را ارائه می دهد. شرایط بزرگسالی که ما درمان می کنیم:

توانبخشی پس از سکته مغزی

-آفازی

-آپراکسی گفتار

دیزآرتری یا تکلم نامفهوم

-مغز شیمیایی

-زوال عقل

-آلزایمر

دیسفاژی یا مشکل بلع

-نقص های شناختی-زبانی

-اختلالات حافظه یا توجه

-لکنت زبان

-دیسفونی یا صدای خشن

کاردرمانی در شیخ بهایی

تفاوت بین کاردرمانی جسمی و ذهنی چیست؟

کاردرمانی ذهنی و جسمی از برخی جهات کاملاً مشابه هستند زیرا هر دو متخصص توانبخشی هستند که تلاش می کنند به بیماران کمک کنند تا به سطوح عملکرد قبلی خود بازگردند یا به بالاترین سطح ممکن عملکرد خود برسند. تفاوت اصلی این است که کاردرمانی ذهنی بیشتر بر روی بهبود مهارت های درکی، شناختی و ارتباطی تمرکز دارد در حالی که کاردرمانی جسمی بیشتر بر بهبود حرکت، جابجایی، تعادل تمرکز دارد.

شما می توانید کاردرمانی جسمی را به عنوان مکانیک بدن انسان و کاردرمانی ذهنی را به عنوان راهنمای ادغام مجدد در زندگی عادی در نظر بگیرید.

مرکز کاردرمانی شیخ بهایی

چرا یک کودک به کاردرمانی شیخ بهایی نیاز دارد؟

بسیاری از افراد ابتدا از طریق ارجاع برای فرزندشان با کاردرمانی آشنا می شوند. مرکز کاردرمانی شیخ بهایی با کودکان در هر سنی و در شرایط مختلف کار می کنند. متخصصین مرکز کاردرمانی شیخ بهایی به کودکان کمک می کنند تا در فعالیت های روزانه متناسب با سن خود شرکت کنند به ویژه زمانی که انجام این کار به دلیل یک وضعیت سلامتی دشوار است.

مرکز کاردرمانی شیخ بهایی تلاش می کند تا نقاط قوت هر کودک را شناسایی کرده و به آنها کمک می کند تا به چالش هایی که با آن روبرو هستند، غلبه کنند. ما همچنین تحقیقات در حال تحول در مورد شرایط دوران کودکی را از نزدیک دنبال می کنیم تا بتوانیم به روزترین درمان های ممکن را ارائه دهیم.

بهترین کاردرمانی شیخ بهایی

مرکز کاردرمانی شیخ بهایی در چه زمینه هایی می تواند کمک کند؟

هدف ما به عنوان بهترین کاردرمانی شیخ بهایی ایجاد یک تفاوت ملموس و طولانی مدت در زندگی روزمره شما است. تیم ما این کار را با کمک به شما برای شرکت در فعالیت‌های روزمره انجام می‌دهد. برای این منظور عادات و روال‌های روزانه‌ای را که تحت تأثیر وضعیت سلامتی شما قرار گرفته‌اند، از نزدیک بررسی خواهیم کرد. در اینجا لیست کاملی از فعالیت های زندگی روزمره آمده است که متخصصین کار درمانی شیخ بهایی می تواند به آنها کمک کند:

-حمام و دوش گرفتن

-مراقبت از دیگران

-پرورش کودک

-مدیریت ارتباطات

-رانندگی و تحرک اجتماعی

-خوردن و قورت دادن

-تحصیل

-تغذیه

-مدیریت مالی

-تحرک عملکردی

-مدیریت و حفظ سلامت

-استقرار و نگهداری خانه

-اوقات فراغت

-آماده سازی غذا و تمیز کردن

-بهداشت فردی و نظافت

-بازی

-استراحت و خواب

-رویه های ایمنی و واکنش های اضطراری

-خرید کردن

-مشارکت اجتماعی

-اشتغال

بهترین گفتاردرمانی شیخ بهایی

ارزیابی کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی شیخ بهایی

همه چیز با یک ارزیابی شروع می شود، متخصصین کاردرمانی و گفتاردرمانی شیخ بهایی اطلاعاتی را درباره تاریخچه پزشکی، وضعیت سلامتی و ناتوانایی های مراجعین جمع آوری می کند. همچنین درباره اهدافتان سؤالاتی از شما خواهیم پرسید.

متخصصین تیم شیخ بهایی به تعداد باورنکردنی از ارزیابی‌های استاندارد دسترسی دارند که بسیاری از آنها برای تشخیص‌های خاص هدف قرار می‌گیرند. کاردرمانی خوب شیخ بهایی هر گونه ارزیابی مربوط به وضعیت و اهداف درمانی شما را در طول ارزیابی شما تکمیل خواهد کرد. تیم مرکز توانبخشی شیخ بهایی این ارزیابی‌ها را در طول درمان مجدداً انجام خواهد دهد تا پیشرفت شما را اندازه‌گیری کند. سپس با توجه به ارزیابی صورت گرفته اهداف درمانی کوتاه مدت و بلند مدت تنظیم خواهند شد.

کاردرمانی خوب در شیخ بهایی

درمان کاردرمانی و گفتاردرمانی شیخ بهایی

جلسات درمانی بعدی بر ترکیبی از ارائه مداخلات کاردرمانی جسمی، ذهنی، حسی، درکی حرکتی و یا دست ورزی، گفتاردرمانی و بلع درمانی تمرکز دارند تا به شما در پیشرفت به سمت اهدافتان کمک کنند. درمانگران همچنین در نظر می‌گیرند که آیا اصلاح محیط یا فعالیت‌های خاص مراجعین می‌تواند به موفقیت آنها کمک کند. جلسات درمانی بصورت انفرادی یا در گروه های کوچک انجام می شود.

گفتاردرمانی خوب در شیخ بهایی

ترخیص از کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی شیخ بهایی

وقتی فردی از مرکز توانبخشی ترخیص می شود، به این معنی است که دیگر برای ادامه پیشرفت نیازی به نظارت متخصصین با تجربه ندارد. با این حال این بدان معنا نیست که راه بهبود یا تغییر به پایان رسیده است. هدف ما در طول درمان توانبخشی این است که شما و مراقبانتان را برای مدیریت وضعیت سلامتی خود توانمند کنیم و شما باید خدمات کار درمانی و گفتار درمانی شیخ بهایی را با یک برنامه خود مدیریتی ترک کنید.

آدرس مراکز توانبخشی شیخ بهایی

شعبه شرق: ابتدای پاسداران، خیابان نگارستان دوم (کاشیها)، خیابان مسجد جامع غدیر خم، نبش نگارستان چهارم، پلاک ۱۱

شعبه غرب: سعادت آباد، بلوار پاکنژاد بالاتر از تقاطع  سرو غربی، خیابان سپیدار، خیابان شکوفه شمالی، کوچه نظری، پلاک ۴۷

شماره تماس مرکز توانبخشی شیخ بهایی

۰۹۳۵۶۱۱۷۷۴۲-۰۹۱۲۶۱۱۷۷۴۲

 

معرفی بهترین مراکز درمانی تهران

مرکز کاردرمانی جلفا

مرکز کاردرمانی هنگام

کلینیک گفتاردرمانی بلوار دریا

کلینیک گفتاردرمانی لویزان

بهترین گفتاردرمانی بلوار دادمان

بهترین گفتاردرمانی شهرک غرب

گفتاردرمانی شهید عراقی

گفتاردرمانی بلوار فرحزادی

کاردرمانی سردار جنگل

مرکز گفتاردرمانی بلوار عدل

مرکز گفتاردرمانی ساقدوش

مرکز کاردرمانی بنی هاشم

بهترین گفتاردرمانی قلهک

بهترین گفتاردرمانی مجیدیه

مراکز کاردرمانی هروی

مراکز کاردرمانی شریعتی

گفتاردرمانی خوب در کامرانیه

مرکز توانبخشی شاهین

گفتاردرمانی در ایران زمین

گفتاردرمانی در قبا

گفتاردرمانی در افسریه

گفتاردرمانی در دولت

کاردرمانی در شهر ری

کاردرمانی در جمهوری

گفتاردرمانی در نواب

مرکز گفتاردرمانی بلوار تعاون

کلینیک کاردرمانی جردن

کاردرمانی در سبلان

مرکز گفتاردرمانی اکباتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

8 + پنج =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته