در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی سبلان، متخصصین ما کارهای باورنکردنی انجام می‌دهند که در سطح ایران بازتاب می‌یابد. بطوریکه نه تنها از تهران، بلکه از سراسر ایران جهت دریافت خدمات بهترین کاردرمانی سبلان و بهترین گفتاردرمانی سبلان به این مرکز مراجعه می کنند. لازم به ذکر است که مرکز توانبخشی سبلان مجهز به دو شعبه در تهران، بیش از ۱۷ سال سابقه، کادری متعهد و مجرب و تجهیزات روز دنیا می باشد. 

خیابان سبلان به دو قسمت سبلان شمالی و جنوبی تقسیم می شود. میدان سبلان محل تقاطعی برای خیابان های گلبرگ، قصر و سبلان شمالی است. جهت آشنایی با ویژگی ها و امکانات کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی سبلان با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

مرکز توانبخشی سبلان

گفتاردرمانی در سبلان

متخصصین مرکز گفتار درمانی سبلان به بیمار کمک می کند اختلالات گفتاری را اصلاح کند یا گفتار را بازیابی کند. گفتار درمانی خوب سبلان ممکن است برای توانبخشی بیمار بدنبال تاخیرهای گفتاری و زبانی، اختلال طیف اوتیسم، لکنت زبان، آسیب مغزی، دیسفاژی، سکته مغزی و سایر بیماری ها تجویز شود. مدت زمان برنامه گفتار درمانی بسته به آسیب یا بیماری تحت درمان و پاسخ بیمار به درمان متفاوت است.

بهترین گفتار درمانی سبلان که توسط آسیب شناس گفتار و زبان انجام می شود شامل جلسات منظم با درمانگر در یک محیط فردی یا گروهی و همراه با تمرینات خانگی است. برای تقویت عضلات، ممکن است از بیمار خواسته شود که کلماتی را بیان کند، لبخند بزند، دهانش را ببندد یا زبانش را بیرون بیاورد. کارت های تصویری ممکن است برای کمک به بیمار در به خاطر سپردن اشیاء روزمره و افزایش دایره لغات استفاده شوند. بیمار ممکن است از تصاویر مشاغل یا اشیاء روزمره برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده کند. کتاب‌های کار ممکن است برای کمک به بیمار در یادآوری نام اشیاء و تمرین خواندن، نوشتن و گوش دادن استفاده شوند. برنامه های کامپیوتری برای کمک به تقویت مهارت های گفتار، خواندن، یادآوری و گوش دادن در دسترس هستند.

گفتاردرمانی در سبلان

کاردرمانی جسمی در سبلان

کاردرمانی سبلان به بیمار کمک می‌کند تا با استفاده از گرما، سرما، ماساژ، حمام متضاد، اولتراسوند، ورزش و سایر تکنیک‌ها استفاده از ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و سیستم عصبی را بازیابی کند.  به دنبال تسکین درد، بهبود قدرت و تحرک و آموزش بیمار برای انجام کارهای مهم روزمره است. مرکز کاردرمانی سبلان برای توانبخشی بیمار پس از قطع عضو، آرتریت، سوختگی، مشکلات عصبی، آسیب‌های ارتوپدی، بیماری ریوی، آسیب‌های نخاعی، سکته مغزی، آسیب‌های مغزی تروماتیک و سایر صدمات یا بیماری‌ها تجویز شود. مدت زمان برنامه کاردرمانی در سبلان بسته به آسیب یا بیماری تحت درمان و پاسخ بیمار به درمان متفاوت است.

ورزش پرکاربردترین و شناخته شده ترین نوع کاردرمانی جسمی سبلان است. بسته به شرایط بیمار تمرینات ممکن است توسط بیمار به تنهایی یا با کمک درمانگر یا با حرکت دادن اندام های بیمار توسط متخصصین کاردرمانی سبلان انجام شود. تجهیزات ورزشی برای کار درمانی می تواند شامل میز یا تشک ورزشی، دوچرخه ثابت، وسایل کمکی راه رفتن، ویلچر، پله های تمرینی، میله های موازی و قرقره و وزنه باشد.

کاردرمانی در سبلان

کاردرمانی ذهنی در سبلان

کاردرمانی سبلان به بیمار کمک می کند تا مهارت های ذهنی، درکی و شناختی را بهبود بخشد. این به بهبود عملکرد و استقلال مراجعین در خانه، مدرسه و محل کار کمک می کند. از مراجعینی که به کاردرمانی ذهنی سبلان مراجعه می کنند می توان به اختلال طیف اوتیسم، تاخیرهای تکاملی، اختلال نقص توجه و بیش فعالی، اختلال یادگیری، ناتوانی های ذهنی، سندرم های ژنتیکی اشاره کرد.

البته باید اشاره کرد که علاوه بر موارد ذکر شده متخصصین مرکز کاردرمانی ذهنی سبلان به بهبود مهارت های حرکتی ریز و درشت، توجه و تمرکز، مشکلات رفتاری، اختلال یکپارچگی حسی و مشکلات ارتباطی کمک می کنند.

مرکز گفتاردرمانی سبلان

بخش های درمانی مرکز توانبخشی سبلان

این مرکز از بهترین مراکز توانبخشی شرق تهران بوده و مجهز به بخش های گسترده و بروزی به شرح ذیل می باشد. این موارد تفاوت ما را با دیگر مراکز رقیب مشخص می کند. جهت آشنایی با امکانات کلینیک کاردرمانی سبلان و کلینیک گفتاردرمانی سبلان با ما همراه باشید:

۱. کاردرمانی جسمی

۲. کاردرمانی ذهنی

۳. گفتاردرمانی

روش درمانی پکس برای اوتیسم

۴. کاردرمانی درکی حرکتی

۵. کاردرمانی دست

۶. اتاق تاریک

۷. سنسوری روم

۸. بازی درمانی

روش درمانی فلورتایم برای اوتیسم

۹. رفتار درمانی

۱۰. اتاق شنیداری

۱۱. کاردرمانی حسی

۱۲. آموزش و سنجش ورود به مدرسه

۱۳. انواع تست های هوش

۱۴. آب درمانی

۱۵. مکانوتراپی

۱۶. ماساژ درمانی

۱۷. تحلیل رفتار کاربردی

۱۸. درمان پاسخ محوری

۱۹. گروه درمانی

۲۰. رژیم حسی کودکان

بهترین کاردرمانی سبلان

تیم متخصصین مرکز توانبخشی سبلان

متخصصین کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی سبلان در ارزیابی، تشخیص، درمان و مدیریت مشکلات جسمی، درکی، شناختی، ارتباطی و بلع نقش دارند.

متخصصین کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی سبلان با بیماران در هر سنی کار می کنند و برای ارزیابی و درمان بیمارانی که به دلیل تاخیر گفتار، اوتیسم، لکنت یا سایر شرایط پزشکی مانند سکته مغزی، آسیب های مغزی تروماتیک و زوال عقل در گفتار، برقراری ارتباط، تغذیه یا بلع مشکل دارند، آموزش دیده اند. آنها همچنین با بیماران برای بازیابی و بهبود توانایی آنها در برقراری ارتباط، تغذیه یا بلع و ارائه یک برنامه مدیریت درمان جامع برای رسیدگی به این مشکلات به منظور بهبود کیفیت کلی زندگی آنها کار می کنند.

بهترین مرکز توانبخشی سبلان

توانبخشی در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی سبلان فقط توسط متخصصین واجد شرایط انجام می شود.اهدف از مرکز توانبخشی سبلان بازیابی برخی یا تمام توانایی های حسی، جسمی و ذهنی، گفتاری و ارتباطی مراجعین است که به دلیل آسیب، بیماری یا مشکلات تکاملی از دست رفته است.  درمان توانبخشی در سبلان شامل کمک به بیمار برای جبران کمبودهایی است که از نظر پزشکی قابل جبران نیستند. درمان توانبخشی پس از بسیاری از انواع آسیب، ناتوانی و بیماری از جمله اختلال طیف اوتیسم، نقص توجه و بیش فعالی، فلج مغزی، تاخیر حرکتی، مشکلات عصبی عضلانی، آسیب‌های ارتوپدی، آسیب‌های نخاعی، سکته مغزی و آسیب‌های مغزی تجویز می‌شود.

بهترین گفتاردرمانی سبلان

آدرس مراکز توانبخشی سبلان

شعبه شرق: ابتدای پاسداران، خیابان نگارستان دوم (کاشیها)، خیابان مسجد جامع غدیر خم، نبش نگارستان چهارم، پلاک ۱۱

شعبه غرب: سعادت آباد، بلوار پاکنژاد بالاتر از تقاطع  سرو غربی، خیابان سپیدار، خیابان شکوفه شمالی، کوچه نظری، پلاک ۴۷

شماره تماس مراکز توانبخشی سبلان

۰۹۳۵۶۱۱۷۷۴۲-۰۹۱۲۶۱۱۷۷۴۲

 

معرفی بهترین مراکز درمانی تهران

مرکز کاردرمانی جلفا

مرکز کاردرمانی هنگام

کلینیک گفتاردرمانی بلوار دریا

کلینیک گفتاردرمانی لویزان

بهترین گفتاردرمانی بلوار دادمان

بهترین گفتاردرمانی شهرک غرب

گفتاردرمانی شهید عراقی

گفتاردرمانی بلوار فرحزادی

کاردرمانی سردار جنگل

مرکز گفتاردرمانی بلوار عدل

مرکز گفتاردرمانی ساقدوش

مرکز کاردرمانی بنی هاشم

بهترین گفتاردرمانی قلهک

بهترین گفتاردرمانی مجیدیه

مراکز کاردرمانی هروی

مراکز کاردرمانی شریعتی

گفتاردرمانی خوب در کامرانیه

مرکز توانبخشی شاهین

گفتاردرمانی در ایران زمین

گفتاردرمانی در قبا

گفتاردرمانی در افسریه

گفتاردرمانی در دولت

کاردرمانی در شهر ری

کاردرمانی در جمهوری

گفتاردرمانی در نواب

مرکز گفتاردرمانی بلوار تعاون

کلینیک کاردرمانی جردن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک + نوزده =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته