وقتی فرزند شما به توانبخشی مراجعه می کند چه اتفاقی می افتد؟ متخصص کاردرمانی و گفتاردرمانی دقیقا چه خواهد کرد؟ بهترین مرکز توانبخشی کجاست؟ چطور می توانم یک مرکز خوب پیدا کنم؟ اینها سوالات بسیاری از والدینی است که به فرزندشان توصیه می شود برنامه توانبخشی را شروع کند. برای اینکه بتوانید انتظارات خود و فرزندتان را تعیین کنید، در اینجا اصول اولیه برنامه توانبخشی به اختصار ذکر شده است. البته هر دوره درمانی به طور شخصی برای اختلالات خاص کودک شما تنظیم می شود. ما در این مطلب قصد داریم به بررسی کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی دیباجی بپردازیم. لازم به ذکر است که دیباجی‌ یکی از خیابان‌های شمالی شهر بین قلهک و اختیاریه که توسط بزرگراه صدر به دو قسمت‌ دیباجی جنوبی و دیباجی شمالی تقسیم می‌شود. در غرب این خیابان، قیطریه و در شرق آن خیابان اختیاریه قرار دارد. دیباجی‌جنوبی با آب و هوای نسبتا خوب و کوچه‌های آرام از مناطق قدیمی تهران محسوب شده و در برخی خیابان‌ها و کوچه‌های آن بافت بومی هم دیده می‌شود.

کلینیک توانبخشی دیباجی

گفتاردرمانی در دیباجی

آسیب شناسان گفتار و زبان (SLP) یا گفتاردرمانگران، متخصصانی هستند که در مطالعه ارتباطات انسانی، توسعه آن و اختلالات آن آموزش دیده اند. متخصصین گفتاردرمانی مراکز ما حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد و مجوز دولتی در رشته خود و گواهی صلاحیت بالینی از انجمن گفتار-زبان-شنوایی ایران هستند. دکتر گفتاردرمانی با افرادی کار می کنند که نمی توانند صداهای گفتاری را تولید کنند یا نمی توانند آنها را به وضوح بیان کنند. کسانی که مشکلات ریتم گفتار و روانی دارند مانند اختلال تلفظ یا لکنت؛ افراد مبتلا به اختلالات صدا مانند صدای نامناسب یا صدای خشن؛ کسانی که در درک و تولید زبان مشکل دارند و کسانی که دارای اختلالات ارتباطی شناختی هستند مانند اختلالات توجه، حافظه و حل مسئله می باشند. آنها همچنین با افرادی که مشکل بلع یا جویدن دارند کار می کنند.

گفتاردرمانی در دیباجی

در گفتار درمانی چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که کودک شما وارد گفتار درمانی می شود، دکتر متخصص گفتاردرمانی به چند روش مختلف بصورت انفرادی، در یک گروه کوچک یا مستقیماً در یک کلاس درس با او کار می کند. هیچ دو گفتار درمانی دقیقاً شبیه هم نیستند. در حالی که درمان به طور خاص برای هر فرد طراحی شده است، انتظار داشته باشید که گفتاردرمان شما از استراتژی‌های مختلفی استفاده کند از جمله:

-فعالیت‌های زبانی: این فعالیت‌ها شامل بازی و صحبت، استفاده از عکس‌ها، کتاب‌ها، اشیاء یا رویدادهای جاری برای تحریک رشد زبان است. درمانگر همچنین ممکن است تلفظ صحیح را مدل‌سازی کند و از تمرین‌های تکراری برای ایجاد مهارت‌های گفتاری و زبانی استفاده کند.

-درمان تلفظ: تمرین‌های فن بیان یا تولید صدا شامل این می‌شود که درمانگر صداها و هجاها را برای فرزندتان اصلاح کند. همه تمرینات باید متناسب با سن و مرتبط با نیازهای درمانی خاص کودک شما باشد. گفتاردرمان به طور فیزیکی به فرزند شما نشان می‌دهد که چگونه صداهای خاصی مانند صدای “ر” یا “ت” را تولید کند و ممکن است نشان دهد که چگونه زبان خود را برای تولید صداهای خاص حرکت دهد. گاهی در این فعالیت از آینه استفاده می شود.

-درمان حرکات دهانی، تغذیه و بلع: اگر جویدن یا بلعیدن یک چالش است، می‌توانید انتظار داشته باشید که گفتاردرمان شما از تمرین‌های دهانی متنوعی از جمله تمرین‌های مختلف زبان، لب و فک برای کمک به تقویت عضلات دهان استفاده کند. گفتاردرمان همچنین ممکن است با بافت ها و دماهای مختلف غذا برای افزایش آگاهی دهانی کودک شما در حین غذا خوردن و بلعیدن کار کند.

-توصیه‌ها و پیگیری انتظارات والدین: گفتاردرمان مرکز یافته‌های حرفه‌ای خود را با شما بررسی می‌کند و توصیه‌هایی برای طول و مدت گفتار درمانی ارائه می‌کند. اگر گفتاردرمان شما تکالیف خانه را پیشنهاد می‌کند، حتماً نکات، منابع و اطلاعاتی درباره نحوه کار با فرزندتان در بین جلسات درمانی بپرسید. به یاد داشته باشید به عنوان والدین، شما بهترین معلم فرزندتان هستید و هرچه بیشتر بتوانید برای کمک به گفتاردرمان در ارائه فعالیت‌های درمانی مداوم با کودک خود کار کنید، احتمال افزایش رشد گفتار و زبان فرزندتان بیشتر می‌شود.

مهمترین چیزی که در مورد گفتار درمانی باید به خاطر بسپارید این است که مداخله زودهنگام کلیدی است! هرچه زودتر بتوانید گفتار درمانی را برای فرزندتان شروع کنید، هر دوی شما سریع‌تر می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید.

کاردرمانی در دیباجی

کاردرمانی در دیباجی

متخصص کاردرمانی یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در رویکردهای درمانی آموزش دیده است. کاردرمانگران معمولاً ممکن است با بیماران برای ارزیابی دامنه حرکتی، مهارت‌های حرکتی ریز و درشت و توانایی آنها در انجام کارهای اساسی مانند لباس پوشیدن، بستن کفش، شانه کردن مو و سایر فعالیت‌های شغلی کار کنند. کاردرمانی با استفاده از فعالیت‌های روزمره (یا فعالیت‌های شغلی) به‌عنوان وسیله‌ای برای بازتوانی عضله، دامنه حرکت یا بهبود توانایی کلی بیمار برای انجام وظایف زندگی عمل می‌کند.

نقش کاردرمانی چیست؟

کاردرمانگران (OTs) معمولاً در کنار فیزیوتراپیست ها و گفتاردرمانگران برای ارائه برنامه های درمانی و توانبخشی به بیماران کار می کنند. نقش یک کاردرمانگر شامل ملاقات و بحث در مورد برنامه های درمانی با بیماران و شروع روش های درمانی برای بهبود توانایی بیماران برای انجام عملکردهای اساسی است که برای یک روال روزمره ضروری است. کاردرمانگران همچنین ممکن است با گفتاردرمانگران کار کنند تا با یک برنامه درمانی ترکیبی برای بهبود نتایج بیمار به مراقبت از بیمار کمک کنند. متخصصین کاردرمانی همچنین ممکن است با بیمارانی که از صدمات یا آسیب‌هایی مانند سکته مغزی، جراحی یا تصادف رنج می‌برند کار کنند تا به بهبودی و بهبود سبک زندگی‌شان کمک کنند.

بخش های درمانی مرکز دیباجی

این مرکز از بهترین مراکز درمانی در شرق تهران بوده و مجهز به بخش های گسترده و بروزی به شرح ذیل می باشد، جهت آشنایی با امکانات کلینیک توانبخشی دیباجی ما را دنبال کنید:

۱. کاردرمانی جسمی

۲. کاردرمانی ذهنی

۳. گفتاردرمانی

۴. کاردرمانی درکی حرکتی

۵. کاردرمانی دست

۶. اتاق تاریک

۷. سنسوری روم

۸. بازی درمانی

۹. رفتار درمانی

۱۰. اتاق شنیداری

۱۱. کاردرمانی حسی

۱۲. آموزش و سنجش ورود به مدرسه

۱۳. انواع تست های هوش

۱۴. آب درمانی

۱۵. مکانوتراپی

۱۶. ماساژ درمانی

۱۷. تحلیل رفتار کاربردی

۱۸. درمان پاسخ محوری

۱۹. گروه درمانی

۲۰. رژیم حسی کودکان

آدرس مراکز توانبخشی ما

شعبه شرق: ابتدای پاسداران، خیابان نگارستان دوم (کاشیها)، خیابان مسجد جامع غدیر خم، نبش نگارستان چهارم، پلاک ۱۱

شعبه غرب: سعادت آباد، بلوار پاکنژاد بالاتر از تقاطع  سرو غربی، خیابان سپیدار، خیابان شکوفه شمالی، کوچه نظری، پلاک ۴۷

شماره تماس مراکز توانبخشی ما

۰۹۳۵۶۱۱۷۷۴۲-۰۹۱۲۶۱۱۷۷۴۲

 

معرفی بهترین مراکز درمانی تهران

کلینیک توانبخشی ظفر

کلینیک توانبخشی امیرآباد

کلینیک توانبخشی فرشته

کلینیک توانبخشی گیشا

کلینیک توانبخشی بلوار فردوس

مرکز گفتاردرمانی دریاچه چیتگر

مرکز گفتاردرمانی دارآباد

مرکز گفتاردرمانی ستارخان

مرکز گفتاردرمانی ازگل

مرکز گفتاردرمانی شهران

کاردرمانی خوب در دهکده المپیک

کاردرمانی خوب در یوسف آباد

کاردرمانی خوب در آزادی

کاردرمانی خوب در رسالت

بهترین گفتاردرمانی در نازی آباد

بهترین گفتاردرمانی در قیطریه

بهترین گفتاردرمانی در ونک

بهترین گفتاردرمانی در تهرانسر

بهترین گفتاردرمانی در اسلامشهر

مراکز توانبخشی نارمک

مراکز توانبخشی تهرانپارس

مراکز توانبخشی انقلاب

مراکز توانبخشی پونک

مراکز توانبخشی صادقیه

گفتاردرمانی خوب در جنت آباد

گفتاردرمانی خوب در مینی سیتی

کلینیک کاردرمانی پیروزی

کلینیک کاردرمانی تجریش

کلینیک کاردرمانی فرمانیه

کلینیک کاردرمانی مرزداران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

19 + 18 =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته