توانبخشی یک فرآیند پزشکی پیچیده است که هدف آن کمک به بهبودی آسیب سیستم عصبی، مشکلات جسمی و ذهنی، به حداقل رساندن و یا جبران هرگونه تغییر عملکردی ناشی از آن است. شاید بدلیل بیماری یا آسیب خود یا عزیزانتان توسط پزشک متخصص به توانبخشی ارجاع شده باشید. در این مطلب می خواهیم به بررسی بهترین کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی تهران نو بپردازیم. محله تهران‌نو از شمال به محله‌های نارمک، تهران‌پارس و خیابان دماوند، از شرق به پارک جنگلی سرخه حصار، از جنوب به دوشان‌تپه و خیابان پیروزی و از غرب به محله‌های نیروی هوایی و پل تهران نو متصل است. تهران‌نو سابقا دارای پنج میدان به نام‌های میدان آشتیانی، اطلاعات، میدان چایچی، فلکه لوزی و میدان امامت (فلکه وثوق) بوده است که با گسترش وامتداد اتوبان شهید باقری به جنوب، میدان آشتیانی تبدیل به اتوبان شده است.

گفتاردرمانی در تهران نو

گفتاردرمانی در تهران نو

دکتر متخصص گفتاردرمانی (SLPs) برای پیشگیری، ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات گفتار، زبان، ارتباطات اجتماعی، شناختی-ارتباطاتی و اختلالات بلع در کودکان و بزرگسالان کار می کنند.

-اختلالات گفتاری زمانی رخ می دهد که فرد در تولید صحیح یا روان صداهای گفتاری مشکل داشته باشد (مثلاً لکنت نوعی ناروانی است) یا در صدا یا طنین خود مشکل داشته باشد.

-اختلالات زبان زمانی اتفاق می‌افتد که فرد در درک دیگران (زبان دریافتی) یا اشتراک‌گذاری افکار، ایده‌ها و احساسات (زبان بیانی) مشکل داشته باشد. اختلالات زبان ممکن است گفتاری یا نوشتاری باشد و ممکن است شامل شکل (آواشناسی، صرف شناسی، نحو)، محتوا (معناشناسی) و یا استفاده (عمل شناسی) زبان به روش های کاربردی و اجتماعی مناسب باشد.

-اختلالات ارتباط اجتماعی زمانی رخ می دهد که فرد در استفاده اجتماعی از ارتباطات کلامی و غیرکلامی مشکل داشته باشد. این اختلالات ممکن است شامل مشکلات (الف) برقراری ارتباط برای اهداف اجتماعی (مانند احوالپرسی، نظر دادن، پرسیدن سؤال) (ب) صحبت کردن به روش‌های مختلف متناسب با شنونده و محیط و (ج) پیروی از قوانین مکالمه و داستان‌گویی باشد. همه افراد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم مشکلات ارتباط اجتماعی دارند. اختلالات ارتباط اجتماعی در افراد مبتلا به سایر بیماری ها مانند آسیب مغزی تروماتیک نیز دیده می شود.

-اختلالات شناختی ارتباطی شامل مشکلات سازماندهی افکار، توجه، به خاطر سپردن، برنامه ریزی و یا حل مسئله است. این اختلالات معمولاً در نتیجه سکته مغزی، آسیب مغزی تروماتیک یا زوال عقل رخ می دهند، اگرچه می توانند مادرزادی باشند.

-اختلال بلع (دیسفاژی) مشکلاتی در تغذیه و بلع است که ممکن است به دنبال یک بیماری، جراحی، سکته مغزی یا آسیب باشد.

علاوه بر این گفتاردرمانی:

-توانبخشی شنوایی را برای افراد ناشنوا یا کم شنوا فراهم کنید.

-ارائه سیستم های ارتباطی تقویتی و جایگزین برای افراد مبتلا به اختلالات شدید بیانی و یا درک زبان، مانند اختلال طیف اوتیسم یا اختلالات عصبی پیشرونده می باشد.

-با افرادی کار کنید که اختلالات گفتار، زبان یا بلع ندارند اما می‌خواهند نحوه برقراری ارتباط موثرتر را بیاموزند (مثلاً روی اصلاح لهجه یا سایر اشکال تقویت ارتباط کار کنید).

مرکز گفتاردرمانی در تهران نو

گفتاردرمانی چه کاری انجام می دهد؟

گفتاردرمانگران با طیف کاملی از اختلالات ارتباطی انسانی و بلع در افراد در هر سنی کار می کنند. گفتاردرمان ها:

-ارزیابی و تشخیص اختلالات گفتار، زبان، ارتباط و بلع

-اختلالات گفتار، زبان، ارتباط و بلع را درمان کنید.

-ارائه آموزش و تعلیم به خانواده، مراقبین و سایر متخصصان

-با متخصصان بسیاری از رشته های دیگر مانند کاردرمانگران و روانشناسان همکاری می کنند.

کاردرمانی در تهران نو

کاردرمانی در تهران نو

کاردرمانی به شما کمک می کند بهترین زندگی خود را در خانه، محل کار و هر جای دیگری داشته باشید. این در مورد توانایی انجام کارهایی است که می خواهید و باید انجام دهید. این می تواند به معنای کمک به شما برای غلبه بر چالش های یادگیری در مدرسه، رفتن به سر کار، انجام ورزش یا به سادگی شستن ظروف باشد. همه چیز بر افزایش استقلال و رفاه متمرکز است.

مرکز کاردرمانی در تهران نو

دکتر متخصص کاردرمانی چه می کند؟

یک کاردرمانگر به افراد در هر سنی کمک می‌کند تا بر چالش‌ها در انجام وظایف یا فعالیت‌های روزمره غلبه کنند. متخصصین کاردرمانی مراکز ما فراتر از تشخیص ها و محدودیت ها عمل کرده و محدودیت ها را به امیدها و آرزوها تبدیل می کنند. آنها به روابط بین فعالیت‌هایی که هر روز انجام می‌دهید، مشاغل شما، در کنار چالش‌هایی که با آن روبرو هستید و محیط شما نگاه می‌کنند. سپس آنها برنامه ای از اهداف و تنظیمات را با هدف دستیابی به مجموعه خاصی از فعالیت ها ایجاد می کنند. این طرح برای شما به عنوان یک فرد عملی، واقع بینانه و شخصی است تا به شما کمک کند به پیشرفت هایی که برای ارتقای زندگی روزمره خود نیاز دارید دست یابید. این حمایت می‌تواند به مردم حس هدفمندی جدیدی بدهد. همچنین می تواند فرصت های جدیدی را باز کند و دیدگاه مردم را نسبت به آینده تغییر دهد.

کاردرمانی خوب در تهران نو

متخصصین کاردرمانی با چه کسانی کار می کنند؟

کاردرمانگران با سالمندان، بزرگسالان و کودکان در هر سنی و با هر طیف از مشکلات کار می کنند. معمولاً به افرادی که دارای مشکلات سلامت روانی یا ناتوانی های جسمی یا یادگیری هستند، کمک می کنند. این مشکلات در حیطه های جسمی، تعادلی، ذهنی، درکی و شناختی و ارتباطی می باشد.

گفتاردرمانی خوب در تهران نو

بخش های مرکز توانبخشی تهران نو

این مرکز از بهترین و مجهزترین امکانات درمانی روز دنیا به شرح ذیل استفاده می کند:

۱. گفتاردرمانی

۲. کاردرمانی ذهنی

۳. کاردرمانی جسمی

۴. کاردرمانی درکی حرکتی

۵. کاردرمانی در مهارتهای دست

۶. کاردرمانی حسی

۷. اتاق سنسوری روم

۸. اتاق شنیداری

۹. اتاق تاریک

۱۰. بازی درمانی

۱۱. رفتار درمانی

۱۲. گروه درمانی

۱۳. آب درمانی

۱۴. ماساژ درمانی

۱۵. مکانوتراپی

۱۶. انواع تست های هوش

۱۷. تحلیل رفتار کاربردی

۱۸. درمان پاسخ محوری

۱۹. آموزش و سنجش ورود به مدرسه

۲۰. رژیم حسی کودکان

بهترین گفتاردرمانی در تهران نو

بهترین مرکز توانبخشی تهران نو

غلبه بر مشکلات جسمی، ذهنی، گفتاری و ارتباطی به زمان، تلاش و تمرین زیادی نیاز دارد و صبر و همکاری والدین تا حد زیادی کمک می کند. در صورت وجود هر گونه مشکل در موارد ذکر شده می توانید از مراکز ما در مورد ارزیابی و برنامه ریزی درمان کمک بگیرید. توانبخشی منبع فوق العاده ای است که می تواند به شما یا فرزندتان استقلال، اعتماد به نفس و کیفیت زندگی بهتری بدهد. شما می توانید از طریق شماره های درج شده روی سایت جهت رزرو تایم ارزیابی اقدام فرمایید.

 

معرفی بهترین مراکز درمانی تهران

کلینیک گفتاردرمانی یافت آباد

کلینیک گفتاردرمانی ظفر

کلینیک گفتاردرمانی امیرآباد

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

گفتاردرمانی در فرشته

گفتاردرمانی در بلوار فردوس

گفتاردرمانی در دریاچه چیتگر

گفتاردرمانی در دارآباد

کاردرمانی در زعفرانیه

مرکز توانبخشی ازگل

مرکز توانبخشی دهکده المپیک

مرکز توانبخشی ستارخان

مرکز توانبخشی شهران

کاردرمانی خوب در یوسف آباد

کاردرمانی خوب در رسالت

کاردرمانی خوب در آزادی

کاردرمانی خوب در نازی آباد

بهترین کاردرمانی در قیطریه

بهترین کاردرمانی در ونک

بهترین کاردرمانی در اسلامشهر

بهترین کاردرمانی در تهرانسر

مراکز گفتاردرمانی در نارمک

مراکز گفتاردرمانی در تهرانپارس

مراکز گفتاردرمانی در رسالت

مراکز گفتاردرمانی در انقلاب

کلینیک توانبخشی پونک

کلینیک توانبخشی صادقیه

کلینیک توانبخشی جنت آباد

کلینیک توانبخشی تجریش

بهترین گفتاردرمانی در مرزداران

بهترین گفتاردرمانی در فرمانیه

بهترین گفتاردرمانی در دولت

بهترین گفتاردرمانی در حکیمیه

گفتاردرمانی در طرشت

گفتاردرمانی در قنات کوثر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سیزده − 6 =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته