در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی افسریه تمرکز ما بر روی مراجعین است. تیم درمانگران ما متشکل از متخصصان ماهر، متعهد و با تجربه برای راهنمایی، حمایت و تشویق شما در هر مرحله از درمان می باشد. ما طیف وسیعی از بهترین برنامه‌های توانبخشی را ارائه می‌کنیم تا به شما در افزایش عملکرد و کمک به بهبودی پس از بیماری، جراحت یا جراحی اخیر کمک کند. افسریه یکی از محله‌های جنوب‌ شرق شهر تهران است. محله افسریه از غرب به بزرگراه بسیج، از جنوب به شهرک والفجر، از شمال به خیابان شهید رحیمی و از شرق به قصر فیروزه و از جنوب شرقی به سه‌راه افسریه و مسعودیه منتهی می‌شود. لازم به ذکر است که مرکز کاردرمانی افسریه و مرکز گفتاردرمانی افسریه شامل ۵۰ نیروی متخصص و تجهیزات و امکانات روز دنیا برای کمک به مراجعین می باشد.

مرکز توانبخشی افسریه

کاردرمانی در افسریه

متخصصین مرکز کاردرمانی افسریه به افراد در دامنه سنی کودکان، بزرگسالان و سالمندان کمک می‌کنند. کاردرمانی در افسریه با ارتقاء سلامت، پیشگیری، بهبود ناتوانی و بیماری به افراد در هر سنی کمک می‌کند تا زندگی کاملی داشته باشند. خدمات ارائه شده توسط بهترین مرکز کاردرمانی افسریه به افراد کمک می کند تا توانایی خود را در انجام فعالیت های روزانه و رسیدن به اهداف خود بهبود بخشند و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

-بررسی تاریخچه پزشکی

-انجام ارزیابی های فردی

-توسعه مداخلات سفارشی

-مشخص کردن زمان ارزیابی بعدی

-آموزش تمرینات

-آموزش خانواده ها و مراجعین

-ارزیابی نتایج و بررسی پیشرفت

کاردرمانی در افسریه

گفتاردرمانی در افسریه

متخصصان مرکز گفتاردرمانی افسریه با افراد در هر سنی و دامنه گسترده ای از مشکلات گفتاری و زبانی کار می کنند. مثلا در کودکانی که بدلیل تاخیرهای رشدی، مشکلات مادرزادی یا سندرم ها از مشکلات گفتاری رنج می برند یا در بزرگسالانی که بدلیل آسیب و بیماری دچار مشکلات گفتاری هستند. بهترین گفتاردرمانی افسریه روی مسائل مربوط به گفتار و زبان تمرکز می کنند مانند:

-تغذیه و بلعیدن

-مهارت های حرکتی دهان

-روانی کلام

-زبان

-ارتباط اجتماعی

-صداهای گفتاری

در مراکز توانبخشی افسریه گفتار درمانی یک شغل خوب است که به کمک به دیگران اختصاص دارد. این حرفه نیاز به آموزش تخصصی دارد.

گفتاردرمانی در افسریه

بخش های درمانی مرکز توانبخشی افسریه

این مرکز از بهترین مراکز توانبخشی جنوب شرق تهران بوده و مجهز به بخش های گسترده و بروزی به شرح ذیل می باشد. این موارد تفاوت ما را با دیگر مراکز مشخص می کند. جهت آشنایی با امکانات کلینیک کاردرمانی افسریه و کلینیک گفتاردرمانی افسریه با ما همراه باشید:

۱. کاردرمانی جسمی

۲. کاردرمانی ذهنی

۳. گفتاردرمانی

روش درمانی پکس برای اوتیسم

۴. کاردرمانی درکی حرکتی

۵. کاردرمانی دست

۶. اتاق تاریک

۷. سنسوری روم

۸. بازی درمانی

روش درمانی فلورتایم برای اوتیسم

۹. رفتار درمانی

۱۰. اتاق شنیداری

۱۱. کاردرمانی حسی

۱۲. آموزش و سنجش ورود به مدرسه

۱۳. انواع تست های هوش

۱۴. آب درمانی

۱۵. مکانوتراپی

۱۶. ماساژ درمانی

۱۷. تحلیل رفتار کاربردی

۱۸. درمان پاسخ محوری

۱۹. گروه درمانی

۲۰. رژیم حسی کودکان

بهترین کاردرمانی افسریه

آیا درمان کاردرمانی افسریه می تواند به گفتاردرمانی افسریه کمک کنند؟

این یک سوال رایج توسط مراجعین در مورد کاردرمانی است و پاسخ آن مثبت است.  در حالی که متخصصان خوب گفتار درمانی افسریه بر روی مسائل گفتاری، زبانی و ارتباطی تمرکز می کنند، متخصصان خوب کاردرمانی افسریه اغلب بر روی بهبود مهارت های حرکتی ریز و درشت، درک و شناخت تاکید دارند. توسعه مهارت های گفتاری هدف بسیاری از مراجعینی است که به دنبال بهبود کیفیت زندگی خود هستند. کاردرمانی در این راه بسیار کمک می کند.

مرکز کاردرمانی افسریه

متخصصین کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی افسریه چگونه با هم کار می کنند؟

همپوشانی قابل توجهی بین بهترین درمانگران گفتار درمانی افسریه و کار درمانی افسریه وجود دارد و این دو متخصص در چندین کاربرد با یکدیگر کار می کنند. معمول است که درمانگران کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی افسریه در بسیاری از موارد با هم همکاری نزدیک داشته باشند، اگرچه درمان‌ گفتاردرمانی افسریه بیشتر به صورت انفرادی ارائه می شوند ولی درمان کاردرمانی افسریه هم بصورت انفرادی و هم در گروه های کوچک انجام می شود. هر دو متخصص در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی افسریه ممکن است با بیمارانی که مشکلات زیر را دارند کار کنند:

-شناختی

-ادراکی

-تغذیه

-مشکلات یادگیری زبان

-وضعیت بدن

-قورت دادن

-جویدن

بسیاری از روش های درمانی آنها نیز مشابه است. به عنوان مثال رویکردهایی که در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی افسریه برای درمان مشکل خوردن که ریشه در اختلال عملکردی عضلانی دارد، استفاده شود برای مثال حول محور آموزش وضعیت‌های استراحت بهبود یافته ماهیچه‌های لبی و زبانی، تمرین‌های تقویتی و بازآموزی عضلات آسیب‌دیده، و اصلاح عادات و تکنیک‌های غذایی برای تطبیق با ناتوانی‌های باقی‌مانده به بیمار می‌چرخد.

مرکز گفتاردرمانی افسریه

تفاوت بین گفتاردرمانی و کاردرمانی افسریه در چیست؟

اگرچه برخی از استراتژی ها ممکن است مشابه باشند اما تفاوت‌های اولیه بین کاردرمانی افسریه در مقابل گفتار درمانی افسریه وجود دارد که شامل تفاوت‌هایی در موارد زیر است:

-تمرکز درمانی

-آموزش و پرورش مورد نیاز

-چشم انداز شغلی

تفاوت آنها عمدتاً به تمرکز درمانی این دو حرفه مربوط می شود. متخصصین مرکز گفتاردرمانی افسریه بر مسائل گفتاری، زبانی، ارتباطی و مشکلات ناشی از ناتوانی در دستگاه گوارش فوقانی متمرکز هستند. بهترین گفتار درمانی افسریه مشکلات فرد را به عنوان مجموعه بزرگتری از مسائل مرتبط به هم تجزیه و تحلیل می کند و درمان هایی را برای هر یک از آنها ایجاد می کند. به عنوان مثال درمانگران گفتار درمانی افسریه برای کودکان اوتیسم در درجه اول بر روی مهارت های یادگیری زبان کار می کند و سعی می کند به کودک یاد دهد چگونه صداها را به درستی شکل دهد و آنها را به کلمات و جملات تبدیل کند.

اما متخصصین کاردرمانی افسریه ممکن است تشخیص دهند که مانع اصلی یادگیری صداها لزوماً نقص مکانیکی در عملکرد شنوایی یا گفتاری نیست بلکه یک کاهش چشمگیر دامنه توجه اجتماعی است. گزینه‌های درمانی آن‌ها می‌تواند فراتر از آموزش مهارت‌های خلق صدا باشد، در عوض به تمرین‌های اجتماعی‌سازی درمان یکپارچه‌سازی حسی و بهبود توانایی های درکی و شناختی نزدیک شود.

آدرس مراکز توانبخشی افسریه

شعبه شرق: ابتدای پاسداران، خیابان نگارستان دوم (کاشیها)، خیابان مسجد جامع غدیر خم، نبش نگارستان چهارم، پلاک ۱۱

شعبه غرب: سعادت آباد، بلوار پاکنژاد بالاتر از تقاطع  سرو غربی، خیابان سپیدار، خیابان شکوفه شمالی، کوچه نظری، پلاک ۴۷

شماره تماس مراکز توانبخشی افسریه

۰۹۳۵۶۱۱۷۷۴۲-۰۹۱۲۶۱۱۷۷۴۲

 

معرفی بهترین مراکز درمانی تهران

مرکز کاردرمانی جلفا

مرکز کاردرمانی هنگام

کلینیک گفتاردرمانی بلوار دریا

کلینیک گفتاردرمانی لویزان

بهترین گفتاردرمانی بلوار دادمان

بهترین گفتاردرمانی شهرک غرب

گفتاردرمانی شهید عراقی

گفتاردرمانی بلوار فرحزادی

کاردرمانی سردار جنگل

مرکز گفتاردرمانی بلوار عدل

مرکز گفتاردرمانی ساقدوش

مرکز کاردرمانی بنی هاشم

بهترین گفتاردرمانی قلهک

بهترین گفتاردرمانی مجیدیه

مراکز کاردرمانی هروی

مراکز کاردرمانی شریعتی

گفتاردرمانی خوب در کامرانیه

مرکز توانبخشی شاهین

گفتاردرمانی در ایران زمین

گفتاردرمانی در قبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو × 5 =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته