متخصصین کاردرمانی گیلن باره در مراکز ما می دانند که بیماری گیلن باره روی همه افراد متفاوت است و هر بیمار اهداف توانبخشی متفاوتی دارد. متخصصین کلینیک کاردرمانی گیلن باره می‌توانند برنامه‌های ورزشی خانگی، برنامه‌های تخصصی کاردرمانی در مراکز توانبخشی و درمان‌ آب درمانی را برای دستیابی به اهداف شما ارائه دهند.

سندرم گیلن باره بیماری است که در آن اعصاب محیطی (آنهایی که خارج از مغز و نخاع هستند) ملتهب شده و از کار می‌افتند. که باعث ضعف عضله های بازوها، پاها، صورت و تنفس می شود. مرکز تخصصی درمان گیلن باره، درمان کاردرمانی را برای بیماران مبتلا به سندرم گیلن باره پس از ترخیص از بیمارستان فراهم می کند. هدف ما این است که پتانسیل شما را برای بهبودی کامل به حداکثر برسانیم. زمان بهبودی متغیر است و از دو هفته تا دو سال متغیر است. برخی از افراد ممکن است هرگز به سطح کامل عملکرد قبلی خود برنگردند.

کاردرمانی در گیلن باره

سندرم گیلن باره چیست؟

سندرم گیلن باره یک بیماری حاد سیستم اعصاب محیطی است که باعث می‌شود اعصاب دست‌ها و پاها ملتهب شده و از کار بیفتند. این بیماری باعث ضعف ناگهانی، فلج اندام، از دست دادن حس، مشکلات گفتاری و بلع و گاهی اوقات درد می شود. بیماران اغلب نیاز به درمان در بخش مراقبت‌های ویژه دارند زیرا عضلات مورد نیاز برای تنفس نیز ضعیف می‌شوند.

گیلن باره هر سال حدود ۱۵۰۰ نفر را در بریتانیا تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند هر کسی را تحت تاثیر قرار دهد و ارثی یا مسری نیست. علت دقیق بیماری ناشناخته است اما بسیاری از بیماران قبل از شروع علائم گیلن باره از عفونت، آنفولانزا یا استرس رنج می برند.

تقریباً ۸۰٪ بیماران بهبودی کامل را انجام می دهند. بیماران اغلب تا سه ماه را در بیمارستان می گذرانند و سپس در سال بعد بهبود می یابند. تقریباً ۱۵٪ از بیماران به طور کامل بهبود نمی یابند و دارای ضعف باقیمانده، کاهش حواس و درد هستند. تعدادی از بیماران قادر به از سرگیری شغل عادی خود نیستند. پزشکی مدرن مرگ ناشی از گیلن باره را نادر می کند اما در حدود ۵٪ موارد، معمولا در افراد مسن رخ می دهد.

بهترین کاردرمان گیلن باره

عوارض سندرم گیلن باره

علائم اولیه سندرم گیلیان باره معمولاً بی حسی و گزگز در انگشتان دست و پا همراه با افزایش ضعف در بازوها و پاها در روزهای بعد است. در موارد خفیف گیلن باره، پیشرفت ضعف در این مرحله متوقف می شود و باعث ایجاد مشکل متوسط ​​در راه رفتن می شود و نیاز به استفاده از وسایل کمکی برای راه رفتن دارد. در موارد دیگر ضعف به پیشرفت خود ادامه می‌دهد و باعث فلج کامل پاها می‌شود و بازوها نیز می‌توانند تحت تأثیر قرار گیرند.

تقریباً در ۲۵ درصد موارد ضعف به سمت قفسه سینه پیش می‌رود و بیمار نمی‌تواند به طور مستقل نفس بکشد و به تهویه در بخش مراقبت‌های ویژه نیاز دارد. اعصاب تامین کننده عضله های گلو و صورت نیز ممکن است تحت تاثیر قرار گرفته و بلع را غیرممکن کند.

کلینیک کاردرمانی گیلن باره

درمان پزشکی سندرم گیلن باره

سندرم گیلن باره به آرامی و به طور خود به خود بهبود می یابد. با این حال طول مدت بیماری را می توان با موارد زیر کاهش داد:

-مراقبت های پزشکی فوری خوب

-کاردرمانی و آب درمانی

-تزریق ایمونوگلوبولین

-پلاسمافرزیس اولیه (تبادل پلاسمای خون)

-مشاوره برای اطمینان و ایجاد انگیزه در بیمار

درمان کاردرمانی سندرم گیلن باره

درمان کاردرمانی سندرم گیلن باره

درمان کاردرمانی برای سندرم گیلن باره باید در بیمارستان شروع شود و تا زمانی که به حداکثر پتانسیل خود برسید ادامه یابد.  مرکز تخصصی درمان گیلن باره قادر است ارزیابی های کار درمانی را در اسرع وقت و هر چند وقت یکبار که شما نیاز دارید ارائه دهد. کاردرمانی برای سندرم گیلن باره شامل:

-افزایش قدرت عضلانی

-افزایش تحرک

-افزایش تعادل

-آموزش مجدد الگوهای حرکتی عادی

-افزایش سطح انرژی

-کاردرمانی در بازگشت به سطوح فعالیت قبلی کمک می کند.

-آموزش در مورد سندرم گیلن باره و علائم آن

درمان کاردرمانی گیلن باره می تواند شامل موارد زیر باشد:

-کاردرمانی دست

-برنامه های کاردرمانی در منزل

-برنامه های توانبخشی تخصصی

-آب درمانی

مرکز تخصصی درمان گیلن باره در مورد استفاده از وسایل و تجهیزات کمکی به شما کمک می کند تا بهبودی شما را تسریع کند و زندگی خانگی یا کاری شما را آسان‌تر کند. بهترین متخصصین کاردرمانی گیلن باره می‌توانند بهبودی را به حداکثر برسانند و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند.

بهترین مرکز کاردرمانی گیلن باره

بهترین مرکز کاردرمانی گیلن باره

-برنامه های درمانی شخصی و متناسب با هر فرد

-بدون لیست انتظار

-در منزل، کلینیک یا در مراکز تخصصی ما ویزیت می شوید.

-درمان آب درمانی در دسترس است.

-در صورت نیاز می توانید توسط بیش از یک متخصص کاردرمانی به طور همزمان ویزیت شوید.

-رویکرد اختصاصی و بیمار محور

-کاردرمان های با تجربه در حیطه مغز و اعصاب

-کارکنان با انگیزه، دلسوز و متعهد

-مدیریت پرونده

-سابقه اثبات شده

مرکز تخصصی درمان گیلن باره خدمات خصوصی کاردرمانی را در سراسر تهران بزرگ برای بیماران مبتلا به سندرم گیلن باره ارائه می‌کند. هیچ لیست انتظاری وجود ندارد و تا زمانی که به حداکثر پتانسیل خود برسید، درمان در دسترس است.  برای حفظ بهبودی می توانید از توانبخشی طولانی مدت کمک بگیرید.

متخصصین کاردرمانی گیلن باره در مراکز ما مشکلاتی را که افراد مبتلا به سندرم گیلیان باره و خانواده ها و مراقبان آنها تجربه می کنند را درک می کنند. پس از ارزیابی اولیه، می‌توانیم درمان توانبخشی را هماهنگ کنیم. کارکنان متخصص و متعهد ما می‌توانند پتانسیل شما را با همکاری نزدیک با خانواده، مشاور، پزشک عمومی، پرستار متخصص و غیره به حداکثر برسانند.

 

مقاله های مرتبط

سندرم گیلن باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × پنج =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته