کاردرمانی یک گزینه درمانی مهم و مفید برای کیفوز است. کاردرمانی به ویژه برای موارد کیفوز وضعیتی مفید است زیرا متخصص توانبخشی می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه وضعیت خود را اصلاح کنید و عضلات ستون فقرات خود را تقویت کنید. با این حال درمان کاردرمانی در کیفوز ممکن است برای بیماران مبتلا به کیفوز ساختاری از جمله کیفوز شوئرمن و کیفوز ناشی از شکستگی ستون فقرات نیز توصیه شود. کیفوز انحنای بیرونی طبیعی ستون فقرات قفسه سینه (بالای پشت) است که به حمایت و حرکت ستون فقرات کمک می کند. وقتی این منحنی به دلیل وضعیت بدنی نامناسب بیش از حد افزایش باید به این حالت کیفوز می‌گویند.

کاردرمانی در کیفوز

چه عاملی می تواند باعث ایجاد کیفوز وضعیتی شود؟

وضعیت ایستادن نامناسب و نشستن خمیده برای مدت طولانی باعث فشار اضافی بر روی مفاصل و ساختارهای بافت نرم قسمت بالایی پشت، گردن و شانه‌ها می‌شود. ساختارهایی که معمولاً تحت تأثیر قرار می گیرند شامل عضلات، رباط ها و تاندون ها هستند. این وضعیت‌ها در کارکنان اداری و افرادی که شغلشان مدت‌های طولانی رانندگی و نشستن است، رایج است.  کیفوز پاسچرال نیز در ورزشکارانی که مجبورند این وضعیت‌ها را برای مدت طولانی حفظ کنند مانند دوچرخه‌سواران، بازیکنان چوگان و هاکی رایج است.

بهترین کاردرمانی برای کیفوز

علائم کیفوز وضعیتی چیست؟

علائم کیفوز وضعیتی معمولاً تنها زمانی رخ می دهد که وضعیت نامناسب برای مدت طولانی و نه در طول فعالیت های عادی روزمره حفظ شود. ممکن است درد و سفتی در قسمت بالایی پشت و گردن احساس شود و اسپاسم عضلانی در اطراف این نواحی دیده شود. احساس درد یا سوزش نیز شایع است و معمولاً با تغییر وضعیت کاهش می یابد. علائم دیگر عبارتند از:

-تورم یا التهاب

-تغییر شکل

-مشکلات بیومکانیکی

-بی ثباتی مفصل

درمان قوز در کودکان

اگر کیفوز وضعیتی داشته باشم چه باید بکنم؟

درمان کاردرمانی در کیفوز وضعیتی می تواند با موفقیت وضعیت نامناسب بدن را اصلاح کند و در نتیجه علائم شما را به حداقل برساند و به شما کمک کند به یک سبک زندگی فعال عادی بازگردید.  شما باید از فعالیت‌هایی که وضعیت بدنی ضعیف را تشویق می‌کنند اجتناب کنید و به یاد داشته باشید که به طور فعال وضعیت بدن خود را اصلاح کنید. مهم است که به طور منظم از نشستن یا ایستادن طولانی مدت استراحت کنید تا به تحرک ستون فقرات خود کمک کنید.

بهترین کاردرمانی کیفوز

اگر کیفوز وضعیتی دارم چه کاری نباید انجام دهم؟

اگر فکر می‌کنید کایفوز وضعیتی دارید نباید علائم خود را نادیده بگیرید. هرچه این وضعیت نامناسب بیشتر ادامه یابد، اصلاح وضعیت دشوارتر خواهد شد. شما باید سعی کنید برای مدت طولانی در یک زمان ننشینید یا بایستید و اگر این کار باید در محل کار انجام شود، مطمئن شوید که وضعیت شما به طور منظم تغییر می کند. به متخصص کاردرمانی کیفوز جهت دریافت مشاوره مراجعه کنید.

کاردرمانی برای کیفوز وضعیتی

کاردرمانی برای کیفوز وضعیتی

مالش حرارتی و آب درمانی برای کاهش اسپاسم و درد عضلانی مفید است. دامنه حرکت تدریجی و تمرین‌های تقویتی در ترکیب با تمرین‌های وضعیتی و توصیه‌ها استفاده می‌شود.  یک ارزیابی ارگونومیک در محل کار به شما کمک می‌کند از وضعیت بدنی خود در محل کار و اینکه آیا صندلی و ارتفاع میز مناسبی برای یک وضعیت خوب دارید آگاه باشید. سایر درمان های کاردرمانی کیفوز عبارتند از:

-توانبخشی آسیب های ورزشی

-نوار زدن

-درمان بافت نرم

-طب سوزنی

کاردرمانی برای کیفوز شوئرمن

کاردرمانی برای کیفوز شوئرمن

کاردرمانی اغلب همزمان با بریس استفاده می شود. از آنجایی که بریس قسمت زیادی از ستون فقرات را پشتیبانی می کند، برخی معتقدند که استفاده از بریس می تواند عضلات را ضعیف کند.  برای جلوگیری از این امر، ممکن است مجبور شوید به کاردرمانی مراجعه کنید. در غیر این صورت زمانی که بریس جدا می‌شود، ممکن است ماهیچه‌ها نتوانند به خوبی از ستون فقرات حمایت کنند و ستون فقرات همچنان بیش از حد خمیده شود.

متخصصین کاردرمانی کایفوز همچنین در مورد انعطاف پذیری و دامنه حرکتی شما (چقدر مفاصل شما خوب حرکت می کنند) به شما کمک می کنند. بسیاری از بیماران مبتلا به کیفوز شوئرمن همچنین دارای عضلات همسترینگ بسیار سفت هستند. کار درمانی می تواند به کاهش این عضلات سفت نیز کمک کند زیرا بر روی افزایش انعطاف پذیری همسترینگ کار می شود.

کاردرمانی برای کیفوز ناشی از شکستگی ستون فقرات

کاردرمانی برای کیفوز ناشی از شکستگی ستون فقرات

کاردرمانی انحنای کیفوتیک ناشی از شکستگی های ستون فقرات را اصلاح نمی کند اما برای جلوگیری از شکستگی های بیشتر، یادگیری وضعیت بدنی خوب ممکن است برای شما مفید باشد. متخصص کاردرمانی همچنین می تواند به شما کمک کند ماهیچه های ستون فقرات خود را تقویت کنید تا ستون فقرات شما با برداشتن مقداری از وزن و فشار از روی مهره ها بهتر حمایت شود.

کاردرمانی همچنین می تواند به شما در یادگیری تمرینات ایمن برای کیفوز کمک کند.  ورزش برای سلامت استخوان ها مهم است بنابراین متخصص کاردرمانی در کیفوز می تواند با شما یک برنامه ورزشی ایجاد کند که ممکن است شامل ورزش های تحمل وزن (مانند پیاده روی یا تنیس) و تمرین های تقویتی (مانند وزنه برداری) باشد. برنامه ورزشی با در نظر گرفتن سلامت استخوان، سابقه سلامتی و توانایی های بدنی برای شما طراحی می شود.

بهترین کاردرمان کیفوز

آیا کیفوز وضعیتی می تواند عوارض طولانی مدت داشته باشد؟

هر چه بیشتر علائم کیفوز وضعیتی را نادیده بگیرید، مدت زمان بیشتری برای دستیابی به یک تصحیح پوسچرال موفق خواهید بود.  اگر علائم بسیار شدید شوند، ممکن است فشار بیشتری بر روی اعصاب مجاور ایجاد شود که باعث علائم عصبی مانند سوزن سوزن شدن، بی حسی و ضعف در گروه های عضلانی خاص شود. این علائم پایدارتر هستند و به سختی قابل حل هستند. کاردرمانی در کیفوز می تواند به تمام این علائم کمک کند.

 

مقاله های مرتبط

کاردرمانی در اسکلیوز

حرکات اصلاحی چیست؟

کاردرمانی در افتادگی مچ پا

بهترین دکتر حرکات اصلاحی

مرکز تخصصی حرکات اصلاحی

کاردرمانی در صافی کف پا

کاردرمانی در مشکلات راه رفتن

کاردرمانی در بهبود تعادل کودکان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سیزده + 11 =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته