به عنوان یک آسیب شناس گفتار و زبان، بازی های زیادی انجام داده ام. گاهی اوقات فقط برای یک استراحت سرگرم کننده است، اما اغلب برای تمرین نوبت گرفتن است. نوبت کاری یک جنبه مهم در ایجاد مهارت های اجتماعی قوی است. علاوه بر این به کودکان کمک می کند تا نوع نوبت گیری را که در مکالمه اتفاق می افتد بیاموزند و درک کنند. بنابراین بیایید راه‌های ساده‌ای را بررسی کنیم که می‌توانید روی این مهارت حیاتی در خانه با فرزندتان کار کنید.

چگونه نوبت گرفتن را به کودکان آموزش دهیم؟

چگونه می توانم نوبت گرفتن را با فرزندم تمرین کنم؟

تعداد زیادی بازی سرگرم کننده و معمولی دارای قابلیت نوبتی هستند که شامل برو ماهی بگیر، سرزمین آبنبات و غیره می باشد. اما برای بچه‌های کوچک‌تری که برای بازی‌های رومیزی آماده نیستند، چطور؟ این بسیار آسان است ما به سادگی می توانیم نوبت گرفتن را در هر فعالیت بازی وارد کنیم. به عنوان مثال “من یک بلوک روی برج گذاشتم، سپس شما… سپس من… سپس شما.”

دمیدن حباب ها هم همیشه باعث خوشحالی مردم است: “اول من باد می کنم… بعد تو.” فقط مطمئن شوید که بخوبی آنرا داخل مایل می زنید و با دمیدن داخل حباب ساز، تمام حباب ها را خارج می کنید.

چگونه می توانم نوبت گرفتن را با فرزندم تمرین کنم؟

اگر فرزند من نوبت گرفتن را به اشتراک نگذارد چه؟

این غیر معمول نیست که کودکان در بازی های مشترک و نوبتی زمان سختی داشته باشند. با این حال سعی کنید تسلیم نشوید تا کودکتان برنامه را اجرا کند. در زمین بازی یا مدرسه اینطور نیست و در مکالمه هم اینطور نیست. سعی کنید در مورد اطمینان از اینکه یک نوبت را انجام می دهید قاطع باشید، حتی اگر خیلی سریع پیش می روید. از زبان ثابت و حرکات دست برای کمک استفاده کنید: “اول نوبت من و سپس نوبت شما”. تمرین باعث پیشرفت می‌شود، بنابراین سعی کنید روز به روز ثابت باشید.

آموزش نوبت گرفتن در کودکان

نشانه هایی که کودک در حال یادگیری نوبت گرفتن است؟

اگر فرزندتان شروع به بازگرداندن اشیاء بدون درخواست شما کند، یک پیروزی بزرگ است. پیروزی دیگر زمانی است که کودک به جای رسیدن یا گرفتن، شروع به درخواست نوبت خود می کند. ما می‌خواهیم فعالانه آنها را تشویق کنیم که از این رفتارها استفاده کنند، بنابراین اگر از کلمات استفاده نمی‌کنند، می‌توانیم الگوبرداری کنیم: “نوبت من است، لطفا”. پس از چند بار الگوبرداری از زبان، منتظر بمانید تا فرزندتان از شما تقلید کند قبل از اینکه به او اجازه دهید نوبت خود را بگیرد.

 

مقاله های مرتبط

علائم افسردگی در کودکان

شب ادراری در کودکان چیست؟

درمان دارویی برای شب ادراری کودکان

علائم هشدار دهنده افسردگی در کودکان

غذاهایی که به مبارزه با افسردگی می پردازند.

چه زمانی باید نگران حرف نزدن کودک باشیم؟

نکاتی برای والدین در خصوص شب ادراری کودکان

چه زمانی کودکان از توانبخشی فشرده سود می برند؟

نکاتی برای موفقیت کودکان با تاخیر گفتاری در مدرسه

وقتی کودک به شما «نه» می‌گوید چگونه واکنش دهید؟

چگونه به کودکان کمک کنیم تا احساسات خود را بیان کنند؟

تاخیر گفتار و زبان می تواند منجر به مشکلات رفتاری کودکان شود؟

چگونه به کودکان خردسال آموزش دهیم که دستورالعمل ها را دنبال کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شش + 19 =

× پشتیبانی 24 ساعته