تحقیقات به ما می گوید که رشد اولیه مغز در شکل دادن به یادگیری، رشد، سلامت و رفاه کودکان بسیار مهم است. آموزش با کیفیت در دوران کودکی کلید بهبود نتایج کودکان قبل، در طول و بعد از سال های مدرسه است. همچنین مطالعات بین المللی نشان می دهد که دو سال مهدکودک تأثیر بیشتری نسبت به یک سال دارد و ۱۵ ساعت آموزش در هفته برای کودکان ۳ ساله تأثیر مثبتی بر یادگیری و رشد کودکان دارد.

مهد کودک برای کودکان سه ساله

آموزش دوران کودکی در مهدکودک اهمیت دارد.

بهترین نتایج برای کودکان از طریق ترکیب فرزندپروری مثبت پایدار با آموزش با کیفیت بالا در دوران کودکی حاصل می شود. این به این دلیل است که در سال های اول زندگی، مغز کودکان رشد فوق العاده ای را تجربه می کند. تا زمانی که کودک پنج ساله می شود، حدود ۹۰ درصد از رشد مغز کودک قبلاً رخ داده است. نوروبیولوژی نشان می دهد که چگونه در سال های اولیه رشد، ساختارهای اساسی مغز ایجاد می شود. روابط، تجربیات و محیط کودک در این سال ها مسیرهای عصبی را ایجاد می کند که تأثیر طولانی مدت بر سلامت، رفاه، رفتار و یادگیری دارد.

در زمانی که کودک سه ساله می شود، یک پنجره کلیدی از فرصت برای تقویت یادگیری و رشد و رفاه اجتماعی و عاطفی او وجود دارد. رشد مهارت های زبانی همچنین به کودکان کمک می کند تا مهارت های اجتماعی قوی را توسعه دهند. تجارب کودک در این سالها تفاوت قابل توجهی در یادگیری و نتایج زندگی آینده آنها ایجاد می کند. بین سنین سه تا پنج سالگی، کودکان دوره حساسی را در رشد خود تنظیمی خود تجربه می کنند.

کودکان مهارت هایی را توسعه می دهند که به آنها کمک می کند تا احساسات و رفتار خود را مدیریت کنند، انعطاف پذیری و پایداری ایجاد کنند، روابط مثبت ایجاد کنند و توجه خود را متمرکز کنند. این مهارت ها برای توانمند ساختن کودکان برای انتقال به مدرسه و کمک به هدایت و سازگاری با تغییرات متعددی که احتمالاً در آینده شغلی خود با آن مواجه خواهند شد، حیاتی هستند.

تحقیقات نشان می‌دهد که آموزش و مراقبت با کیفیت در اوایل زندگی منجر به نتایج بهتر سلامت، آموزش و اشتغال در آینده می‌شود. سالهای اولیه برای ایجاد عزت نفس، انعطاف پذیری، رشد سالم و ظرفیت یادگیری حیاتی است. آموزش و مراقبت با کیفیت آینده هر کودک را شکل می دهد و پایه و اساس رشد و یادگیری را می گذارد.

مهد کودک

دو سال مهد کودک بهتر از یک سال است!

تحقیقات بین المللی به طور قاطع نشان می دهد که حضور بیش از یک سال در یک مهدکودک با کیفیت بالا دارای پتانسیل بیشتری برای ارتقای نتایج کودک در تمام حوزه های یادگیری است، در حالی که رفتارهای اجتماعی و خودتنظیمی را بهبود می بخشد. بر اساس یک مطالعه بریتانیایی، دانش‌آموزانی که دو تا سه سال در مهدکودک شرکت کردند در زبان، پیش‌خوانی، مفاهیم اعداد اولیه و سایر حوزه‌های یادگیری پیشرفت بهتری داشتند. دو سال مهدکودک تأثیر مثبت قوی تری بر کودکانی که از زمینه های دیگر محروم هستند دارد.

بهترین مهدکودک

تعداد ساعت مهدکودک در هفته

برنامه های باکیفیت مهدکودک به گونه ای طراحی شده اند که منعطف و پاسخگوی فردی و گروهی از کودکان خردسال باشند. زمان‌های جلسات طولانی‌تر را می‌توان با ترکیبی از تجربیات فعال‌تر و آرام‌تر ارائه شده در طول روز طراحی کرد. این به کودکان فرصت استراحت و شارژ را می دهد، در حالی که یک محیط یادگیری جذاب و محرک را ارائه می دهد. اینها برخی از دلایلی بود که مؤسسه میچل استرالیا به این نتیجه رسید که ۱۵ ساعت مهدکودک در هفته بهترین حالت برای یک برنامه آموزشی دوران کودکی است. گزارش یونیسف از این یافته حمایت می کند و نشان می دهد که خدمات دوران کودکی در کشورهای OECD نشان می دهد که ۱۵ ساعت در هفته منعکس کننده اجماع کارشناسان عمومی است.

مهدکودک تهران

حمایت از آموزش اولیه با کیفیت بالا در مهدکودک

برای کمک به اطمینان از تجهیز نیروی کار دوران کودکی ویکتوریا به مهارت‌ها، دانش و منابع آموزشی برای ارائه برنامه‌های با کیفیت بالا برای کودکانی که در مهدکودک سه‌ساله شرکت می‌کنند، ما یک بسته ابزار آموزشی به خدمات ارائه می‌کنیم. جعبه ابزار شامل:

-مجموعه ای از منابع آموزشی

-یادگیری حرفه ای

-محتوای طراحی شده برای پشتیبانی از تمرین با کیفیت بالا

این جعبه ابزار به متخصصان کمک می‌کند تا برنامه‌های آموزشی با کیفیت بالا و متناسب با نتایج یادگیری و رشد منحصربه‌فرد کودکان شرکت‌کننده در برنامه‌های مهدکودک سه ساله، از جمله در گروه‌های مجرد و چندساله را ارائه دهند. این جعبه ابزار توسط چارچوب یادگیری و توسعه سال‌های اولیه ویکتوریا (VEYLDF) اطلاع داده می‌شود و با آن سازگار است.

 

مقاله های مرتبط

کاردرمانی آنلاین

گفتاردرمانی آنلاین

کاردرمانی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در کودکان

گفتاردرمانی در کودکان

کاردرمانی در فلج مغزی

گفتاردرمانی در فلج مغزی

گفتاردرمانی در اختلال تلفظ

کاردرمانی در اختلال یادگیری

گفتاردرمانی در اختلال یادگیری

کاردرمانی در اختلال اوتیسم

گفتاردرمانی در اختلال اوتیسم

تاخیر گفتاری و زبانی چیست؟

سیر تکامل گفتاری کودکان

گفتاردرمانی برای کودک ۱ ساله

گفتاردرمانی برای کودک ۲ ساله

گفتاردرمانی برای کودک ۳ ساله

گفتاردرمانی برای کودک ۴ ساله

مراحل رشد طبیعی گفتار و زبان

علائم هشدار دهنده تأخیر تکاملی

نقاط عطف رشد کودک یک ساله

نقاط عطف رشد کودک ۱۸ ماهه

تأخیرهای رشدی در کودکان ۳ تا ۵ سال

گفتاردرمانی برای لکنت زبان کودکان

گفتاردرمانی در بیش فعالی کودکان

بهترین دکتر تاخیر گفتاری کودکان

شایع ترین علت تاخیر رشد در کودکان

چرا کودک ۴ ساله من صحبت نمی کند؟

تاثیر مشکلات گفتاری کودکان در نارساخوانی

حرف نزدن کودک تا چه سنی طبیعی است؟

بایدها و نبایدهای تمرین گفتار درمانی در خانه

چه زمانی باید نگران حرف نزدن کودک باشیم؟

آیا می توانم گفتاردرمانی را در منزل انجام دهم؟

تمرینات گفتار درمانی برای اختلال بیانی در کودکان

چه زمانی کودکان از توانبخشی فشرده سود می برند؟

آیا بیماری کرونا باعث تاخیر گفتاری در کودکان می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

19 + شانزده =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته