راه رفتن یک نقطه عطف حرکتی بسیار مهم در کودکان است. کودک معمولاً اولین قدم های خود را در اولین سالگرد تولد خود بر می دارد. بنابراین چگونه می توانید راه رفتن را در کودکان خود ایجاد کنید؟ و چه راه های برای زود راه افتادن کودک وجود دارد؟ در اینجا چند فعالیت ساده برای کمک به زود راه رفتن کودک آورده شده است، بنابراین این فعالیت ها را برای تشویق نوزادان خود به را رفتن زودهنگام امتحان کنید.

راه های زود راه افتادن کودک

راه رفتن در امتداد مبلمان

کودک قبل از اینکه خودش بتواند بصورت مستقل حرکت کند در امتداد مبلمان حرکت خواهد کرد. شما می توانید کودک را تشویق کنید تا در امتداد جایی که قد او به آن وسیله می رسد مانند پایه کاناپه، راه برود یا حرکت کند. مطمئن شوید که کودک چیز محکمی را گرفته است که واژگون نمی شود و مطمئن شوید که اطراف کودک با سطوح نرم احاطه شده اند.

از تنه آنها حمایت کنید.

در روزهای اولیه راه رفتن و ایستادن کودک، کمی ناپایدار خواهند بود. به جای گرفتن دستان آنها، اگر از تنه او را حمایت کنید، ممکن است برای کودک مفیدتر باشد. دستان خود را در اطراف دنده های آنها قرار دهید زیرا این ناحیه برای تثبیت بهتر است تا از ستون فقرات یا تنه حمایت بیشتری شود. زیرا انتظار می رود که کودک در این سن زمین بخورد.

به کودک چیزی بدهید که در آغوش بگیرد.

همانطور که کودک بیشتر می ایستد، ممکن است شما و سایر وسایل را برای حمایت بگیرند. اگر می خواهید آنها را تشویق کنید که بدون حمایت قدم بردارند، سعی کنید دست آنها را پر نگه دارید. با چیزی کوچکی در دست، ممکن است سعی کنند بدون حمایت راه بروند. یک تخم‌ مرغ کوچک، یک اسباب‌ بازی کوچک، حیوانات عروسکی کوچک یا اسباب ‌بازی مورد علاقه ‌ای را که نمی ‌خواهند آن را رها کنند، این تمرین را برای راه افتادن زود کودک امتحان کنید.

آنها را با اسباب بازی تشویق کنید.

کودک عاشق اسباب بازی است! از آنها برای ارائه دلیلی برای حرکت کردن به سمت شما استفاده کنید. آنها را با اسباب بازی هایی که دور از دسترس هستند تشویق به راه رفتن کنید، بنابراین آنها باید راهی برای نزدیک شدن به شما پیدا کنند.

به بالا و پایین حرکت کنید.

سعی کنید کودک را به حرکت به سمت بالا و پایین تشویق کنید (مانند بشین و پاشو). می‌ توانید این کار را با قرار دادن یک اسباب‌ بازی در بالا، مانند روی یک بالشتک مبل یا بالای جعبه، یا استفاده از چیزی مانند حباب ‌ها یا بادکنک ‌هایی که به سمت بالا شناور هستند، انجام دهید. برای رسیدن به پایین، می توانید اسباب بازی ها را روی زمین بگذارید.

بازی شکار راه اندازی کنید.

با در اختیار گذاشتن اسباب ‌بازی ‌ها، راه رفتن را تشویق کنید. راه دیگر برای تشویق کودک به زود راه رفتن، بازی شکار در اطراف خانه است. اسباب بازی ها را در اطراف خانه قرار دهید تا کودک مجبور شود آنها را جستجو کند. همیشه به کودک در شکار بپیوندید.

هل دادن وسایل

از کودک بخواهید هل دادن یک اسباب بازی را امتحان کند. اسباب‌ بازی ‌های فشاری ممکن است شبیه ماشین چمن ‌زنی یا چرخ دستی به نظر برسند و به کودک انگیزه می ‌دهد تا بایستد و با حمایت کمی قدم بردارد. چرخ‌ های خرید کوچک گزینه‌ های عالی هستند، می ‌توانید چیزهای سنگین را در سبد قرار دهید تا سرعت آن را کاهش دهید. کودک باید از قسمت مرکزی بدن خود بیشتر استفاده کند تا آن را به جلو حرکت دهد.

سریع راه افتادن کودک

اسباب بازی هل دادنی با واکر کودک متفاوت است. انجمن پزشکی کودکان آمریکا قویاً از والدین می‌ خواهد که از واکرهای کودک استفاده نکنند. واکر کودک معمولاً یک “صندلی” برای کودک دارد زیرا از پاهای خود برای حرکت در اطراف استفاده می کند. آنها ممکن است یک خطر برای ایمنی بوده و منجر به سقوط خطرناک شوند. آنها همچنین به رشد کودک کمک نمی کنند. در عوض، به دنبال یک اسباب بازی هلی باشید که در آن پاهای کودک روی زمین است و وزن او را تحمل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × پنج =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته