مهندس مکانیک و مخترع زک لرنر، استادیار بخش مهندسی مکانیک دانشگاه آریزونا شمالی، ۲.۱ میلیون دلار توسط مؤسسه ملی بهداشت یونیس کندی شرایور از موسسه ملی بهداشت کودک و توسعه انسانی یونیس کندی شرایور بودجه دریافت کرده است. این بودجه، بزرگترین کمک مالی لرنر به عنوان محقق اصلی تا به امروز، او را قادر می سازد تا یک کارآزمایی بالینی بزرگ و پنج ساله را برای آزمایش یک استراتژی درمانی برای کودکان فلج مغزی (سی پی) با استفاده از اختراعات ثبت شده و در انتظار ثبت که شامل یک دستگاه سبک کننده وزن است را راه اندازی کند. دستگاه رباتیک که پوشیدنی است، تمرین عصبی عضلانی را ارائه می دهد و در عین حال راه رفتن را آسان تر می کند.

راه رفتن را برای کودکان سی پی آسان کنیم!

لرنر گفت: «این مهم ترین کمک مالی است که ما تا به امروز از نظر مدت زمان، بودجه و دامنه دریافت کرده ایم. «این پروژه مستقیماً بر روی کاری است که ما در NAU در پنج سال گذشته انجام داده‌ایم. توسعه یک دستگاه اسکلت بیرونی تطبیقی ​​مچ پا که روشی سبک، قابل حمل و مؤثر برای بهبود تحرک در کودکان مبتلا به سی پی ارائه می‌دهد. ما ارزیابی‌های فناوری و امکان‌سنجی بالینی اولیه و مطالعات آزمایشی لازم برای جمع‌آوری داده‌های اولیه برای این کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده (RCT) را تکمیل کردیم، که استاندارد طلایی برای کارآزمایی‌های بالینی است که به دنبال ایجاد اثربخشی یک مداخله جدید نسبت به استاندارد هستند.»

بسیاری از اعضای تیم لرنر، که با او در آزمایشگاه بیومکاترونیک در پردیس Flagstaff NAU کار می کنند، در تکمیل این کار نقش مهمی داشتند از جمله می توان به محققین فوق دکتری یینگ فانگ و پل استگال اشاره کرد. دانشجویان فارغ التحصیل گرگ اورخوف، Chance Cuddeback، Leah Liebelt، Karl Harshe و Safouraبیشه; دانشجویان کارشناسی سام ماکسول و جف یووز و دانشجوی بن کانر از دانشگاه آریزونا..

راه انداختن کودکان سی پی

مطالعه برای ایجاد دانش اساسی، راهنمایی برای درمان سی پی

توانایی کودک در راه رفتن موثر برای سلامت جسمانی و رفاه عمومی ضروری است. تقریباً چهار کودک از هر ۱۰۰۰ کودک مبتلا به سی پی هستند. سی پی یک اختلال عصبی که بر کنترل و هماهنگی عضلات تأثیر می گذارد و اغلب راه رفتن را بسیار دشوار می کند. اگر چه بسیاری از استراتژی‌ های درمانی ناکافی هستند، یکی از امیدوار کننده‌ ترین گزینه‌های درمانی جدید بالقوه، استفاده از ربات‌های پوشیدنی با باتری یا اسکلت‌های بیرونی است که آموزش راه رفتن و کمک حرکتی را در خانه ارائه می‌دهند. این دستگاه‌ها پتانسیل ایجاد انقلابی در توانبخشی بیماران مبتلا به نقص عصبی-عضلانی را دارند و رنج مادام‌ العمر و بار اقتصادی ناشی از آن را بر خانواده‌هایشان کاهش می‌دهند.

لرنر گفت: “توافق بالینی گسترده ای وجود دارد که اختلال عملکرد خم کننده های کف پا، یا عضلات ساق پا، عامل اصلی الگوهای راه رفتن آهسته، ناکارآمد و خمیده در افراد مبتلا به سی پی است.” مطالعه ما در  مرکز تخصصی درمان فلج مغزی بر دو فرضیه متمرکز خواهد بود، اول اینکه تمرین مقاومتی هدفمند مچ پا در کاردرمانی جسمی باعث بهبودهای بزرگتری در کنترل حرکتی اندام تحتانی، مکانیک راه رفتن و اقدامات بالینی تحرک در مقایسه با تمرین راه رفتن استاندارد می شود، و دوم اینکه کمک تطبیقی ​​مچ پا در مقایسه با راه رفتن با ارتزهای مچ پا و راه رفتن فقط با پوشیدن کفش، ظرفیت و عملکرد بسیار بیشتری را به همراه خواهد داشت.

این مطالعه ویژگی‌های شرکت‌کننده مانند سن، جنسیت، سطح GMFCS، سرعت راه رفتن و رتبه‌بندی اسپاستیسیته را بررسی می‌کند که با بیشترین بهبود در نتایج پس از هر مداخله همراه است. این دستورالعمل برای اجرای آتی بالینی و در خانه، ایجاد دانش اساسی در مورد توانایی مداخلات انطباقی مچ پا برای درمان اختلال راه رفتن نسبت به مراقبت استاندارد در سی پی ارائه می دهد.

تحقیقات پیشگام لرنر تا به امروز، که از طریق کمک‌های مالی متوالی به مبلغ بیش از ۴.۱ میلیون دلار از NIH، بنیاد ملی علوم، بخش خدمات بهداشتی آریزونا و کمک‌های مالی خصوصی از طریق بنیاد NAU تأمین شده است، بهبود عملکرد راه رفتن را مشابه یا بیشتر از نتایج جراحی تهاجمی نشان داده است. تحقیقات لرنر یک سرمایه گذاری موفق از صندوق نوآوری فناوری و تحقیقات آریزونا (TRIF) است.

تحقیقات گزارش شده در این نشریه توسط مؤسسه ملی بهداشت کودک و توسعه انسانی یونیس کندی شرایور از مؤسسه ملی بهداشت تحت شماره جایزه R01HD107277 پشتیبانی شده است. مسئولیت محتوا صرفاً بر عهده نویسندگان است و لزوماً بیانگر دیدگاه‌های رسمی مؤسسه ملی بهداشت نیست.

 

مقاله های مرتبط

فلج مغزی

تشخیص فلج مغزی

علائم اولیه فلج مغزی

کاردرمانی در آتاکسی

کاردرمانی در میوپاتی

کاردرمانی در فلج مغزی

آب درمانی در فلج مغزی

درمان فلج مغزی چیست؟

فلج مغزی و مشکلات حرکتی

تاثیر کاردرمانی در فلج مغزی

کاردرمانی در دیستروفی عضلانی

علائم و انواع فلج مغزی چیست؟

آیا فلج مغزی قابل پیشگیری است؟

نیاز های غذایی در کودکان فلج مغزی

بهترین دکتر متخصص فلج مغزی کودکان

مواردیکه در مورد فلج مغزی باید بدانیم؟

نحوه مراقبت از کودکان مبتلا به فلج مغزی

کاردرمانی برای بزرگسالان مبتلا به فلج مغزی

آیا کودکان مبتلا به فلج مغزی می توانند راه بروند؟

چگونه گفتار درمانی به کودکان سی پی کمک می کند؟

فلج مغزی:محققان شواهدی از دلایل ژنتیکی را کشف کردند.

راهکارهای جدید برای بهبود راه رفتن در کودکان سی پی اسپاستیک

استعمال سیگار توسط مادر در دوران بارداری ممکن است منجر به فلج مغزی در فرزندان شود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

12 + 7 =

× پشتیبانی 24 ساعته