تشخیص بیش فعالی در کودکان امروزه به یک امر بسیار مهم تبدیل شده است که افراد زیادی علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستند. تست بیش فعالی در کودکان شامل چندین نوع مختلف تست است که برای تشخیص اختلال بیش فعالی مورد استفاده قرار می گیرد. در این تست ها فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته شده است که می توانند با دقت بالایی مشخص کنند که آیا کودک با اختلال بیش فعالی درگیر است یا خیر؟ اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتر درباره تست بیش فعالی در کودکان هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید تا اطلاعات مورد نیاز خود درباره این موضوع را به دست بیاورید.

تست بیش فعالی کودکان

روش های تشخیص بیش فعالی

پیش از آن که بخواهیم درباره تست بیش فعالی در کودکان صحبت کنیم و اطلاعاتی را درباره این موضوع به شما ارائه دهیم اجازه دهید تا به طور کلی روش هایی که برای تشخیص این اختلال در کودکان یا بزرگسالان وجود دارند را بررسی کنیم. برای انجام این کار دو روش مختلف وجود دارد. روش اول بر پایه مصاحبه های بالینی است که باید توسط یک متخصص در این حوزه صورت گیرند. در این مصاحبه ها درمانگر رفتار، حرکات و گفتار کودکان یا بزرگسالان را در نظر می گیرند و براساس دانسته های خود یک نتیجه گیری کلی از وضعیت کودک را ارائه می دهند. روش دوم بر مبنای ارزیابی عصبی شناختی و آزمون های پیشرفته و تست بیش فعالی در کودکان است که در آن سوالات به صورت کاملا حرفه ای طراحی شده اند. کودک و والدین با پاسخ دادن به این سوالات مشخص می کنند که آیا کودک با این اختلال درگیر است یا خیر؟

روش های تشخیص بیش فعالی

آزمون توجه و تمرکز یا  IVA-2  

اگر به دنبال یک تست بیش فعالی کودکان هستید که جنبه های توجه و تمرکز این کودکان را مورد بررسی قرار دهد بدون شک آزمون  IVA-2 می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد. این تست در واقع یک تست کامپیوتری است که افراد در سن ۶ تا ۹۶ سال می توانند در آن شرکت داشته باشند. این تست در واقع برای بررسی دامنه توجه کودکان مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج آن نیز همانطور که بیان کردیم توسط کامپیوتر مورد ارزیابی قرار می گیرد. همین عامل نیز باعث می شود تا دقت نهایی آن بسیار بالا باشد. یکی از مهمترین ویژگی های این تست بیش فعالی در کودکان که باید به آن دقت داشته باشید این است که با دقت بالای ۹۵ درصد می تواند اختلال بیش فعالی را در کودکان تشخیص دهد. علاوه بر این باید بدانید که این تست بیش فعالی کودکان می تواند با همین دقت نوع و شدت بیش فعالی را نیز در آنها تشخیص دهد.

آزمون توجه و تمرکز یا  IVA-2  

نکاتی مهم درباره تست IVA-2

یکی از دلایلی که باعث می شود تا این تست جز بهترین تست های بیش فعالی کودکان باشد این است که دقت بالایی را به شما ارائه می دهد و از آنجایی که ارزیابی آن به صورت کامپیوتری صورت می گیرد شما می توانید نهایت اطمینان را به کیفیت و دقت آن داشته باشید. در حال حاضر این تست با بالاترین کیفیت ممکن در کلینیک تخصصی ما به شما ارائه می شود که شما می توانید از این خدمات استفاده کرده و از مزایای آن برای تشخیص درست اختلال بیش فعالی در کودکان استفاده کنید.

نکاتی مهم درباره تست IVA-2

تست نمایه حسی یک تست بیش فعالی کودکان بسیار کامل

اگر با اختلال بیش فعالی آشنایی داشته باشید حتما می دانید که اختلالات حسی یکی از مهمترین مشکلاتی است که برای این کودکان به وجود می آید و یکی از مهمترین دلایل بی قراری در این کودکان نیز می باشد. استانداردترین روشی که در حال حاضر برای بررسی و ارزیابی اختلال حسی در کودکان بیش فعال وجود دارد استفاده از آزمون نمایه حسی است. این آزمون در واقع به عنوان یک تست بیش فعالی در کودکان شناخته می شود حتی می تواند برای نوجوانان تا ۱۴ سال نیز مورد استفاده قرار گیرد و دقت بسیار بالایی را نیز در تشخیص این اختلالات به شما ارائه دهد. دقت داشته باشید که این تست در واقع یک پرسشنامه کامل است که حتما باید توسط والدین کودک پر شود تا اطلاعات دقیق مورد ارزیابی قرار گیرند. در واقع این فرم به ارزیابی وضعیت حسی کودک نسبت به کودکان نرمال و عادی می پردازد و به همین علت است که می تواند عملکرد خوبی را به شما ارائه دهد. از جمله بخش های مختلفی که در این آزمون مورد بررسی قرار می گیرند می توان به مواردی مانند پردازش شنیداری، پردازش حس لامسه، پردازش دیداری و … اشاره کرد.

تست بیش فعالی کودکان ریها کام

تست بیش فعالی کودکان ریها کام

این تست بیش فعالی کودکان تقریبا یک تست جامع در حوزه بیش فعالی است که حوزه های مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد و به همین علت است که آن را در لیست بهترین تست های این حوزه قرار داده ایم. این تست به طور خاص روی بخش های شناختی مغز کودکان تمرکز دارد و مواردی همچون توجه و تمرکز را در این کودکان مورد ارزیابی قرار می دهد. علاوه بر این باید به این نکته دقت داشته باشید که آزمون ریها کام روی حافظه کودکان نیز تمرکز می کند و از این طریق اختلال بیش فعالی را در کودکان تشخیص می دهد. این تست یک تست نرم افزاری است که امروزه برای تشخیص طیف گسترده ای از اختلالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ولی اصلی ترین کاربرد آن استفاده از این تست برای تشخیص بیش فعالی در کودکان است.

تست CPT برای تشخیص بیش فعالی در کودکان

تست CPT برای تشخیص بیش فعالی در کودکان

این تست بیش فعالی در کودکان در واقع یک آزمون روانشناختی است که به طور خاص روی توجه و تمرکز کودکان فعالیت می کند و برای ارزیابی این موارد مورد استفاده قرار می گیرد. در گام اول می توان از این تست برای تشخیص این که آیا کودک با اختلال بیش فعالی درگیر است یا خیر استفاده کرد و در گام دوم می توان آن را برای تشخیص میزان و شدت این اختلال استفاده کرد. نکته بسیار مهمی که باید درباره این تست بدانید این است که معمولا از آن برای تشخیص بیش فعالی در بزرگسالان استفاده نمی شود و به همین علت نیز باید توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشید. نکته دیگری که درباره این تست وجود دارد این است که در این تست درمانگر بیشتر روی توجه انتخابی و پایدار کودک تمرکز خواهد داشت.

تست استاندارد بیش فعالی کودکان

اهمیت استفاده از تست استاندارد بیش فعالی کودکان 

تست بیش فعالی کودکان باید به صورت کاملا استاندارد برگزار شود چرا که سوالاتی که در آزمون ها و تست های مشهور در این زمینه طراحی می شوند توسط چندین متخصص در این حوزه مورد بررسی قرار می گیرند. گاهی اوقات اختلال بیش فعالی ممکن است با طیف گسترده ای از اختلالات دیگر اشتباه گرفته شود و در صورتی که این اختلالات به درستی تشخیص داده نشوند قطعا درمان آنها نیز بسیار سخت و چالش برانگیز خواهد بود. با استفاده از تست هایی که ما در این مطلب بیان کردیم شما می توانید نسبت به نتیجه تست ها و تشخیص درست اختلال بیش فعالی در کودکان اطمینان حاصل کنید و روندها و استراتژی های درمانی را به درستی آغاز کنید. یک نکته بسیار مهم در خصوص این تست ها این است که حتما باید توسط افراد متخصص در این حوزه مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرند و در غیر این صورت ممکن است نتیجه نهایی آنها دقت کافی نداشته باشد.

برگزاری انواع تست بیش فعالی کودکان در کلینیک ما

برگزاری انواع تست بیش فعالی کودکان در کلینیک ما

اگر شما هم نسبت به اختلال بیش فعالی در کودکان خود شک دارید احتمالا به دنبال بهترین کلینیک تخصصی در این زمینه هستید تا بتوانید از امکان تست بیش فعالی کودکان برای تشخیص این اختلال در فرزندان خود استفاده کنید. یکی از بهترین کلینیک هایی که در این زمینه وجود دارد و خدمات جامع و کاملی را به شما ارائه می دهد کلینیک تخصصی ما است که شما با استفاده از آن می توانید از انواع تست هایی که در این زمینه وجود دارند استفاده کنید. در کلینیک تخصصی ما نتایج این تست ها توسط افرادی که تخصص و تجربه بالایی در زمینه اختلال بیش فعالی دارند مورد بررسی قرار می گیرند و همین عامل نیز باعث می شود تا نتیجه نهایی دارای دقت بسیار بالایی باشد. علاوه بر این شما پس از تشخیص درست اختلال می توانید از خدمات درمانی که مجموعه ما به شما ارائه می دهد نیز استفاده کرده و از مزایای این خدمات درمانی نهایت بهره را ببرید.

هزینه این تست ها در کلینیک ما

یکی از مهمترین مزایای استفاده از خدماتی که کلینیک تخصصی ما در زمینه تست بیش فعالی کودکان به شما ارائه می دهد هزینه مناسب این تست ها می باشد. شما در کلینیک ما با کمترین هزینه می توانید از بهترین و باکیفیت ترین خدمات بهره مند شده و به این ترتیب در هزینه های خود صرفه جویی کنید. دقت داشته باشید که کیفیت و دقت خدماتی که ما برای تشخیص، تست و درمان اختلال بیش فعالی به شما ارائه می دهیم کاملا تضمین شده است و شما می توانید نسبت به این موضوع کاملا مطمئن باشید. 

 

مقاله های مرتبط

آینده کودکان بیش فعال

بیش فعالی یا نقص توجه

توجه و تمرکز و انواع توجه

کاردرمانی در نقص توجه

درمان بیش فعالی در کودکان

اگر بیش فعالی درمان نشود!

ماساژ درمانی برای بیش فعالی

کاردرمانی در بیش فعالی کودکان

گفتاردرمانی در بیش فعالی کودکان

زندگی اجتماعی کودکان بیش فعال

بازی برای افزایش توجه و تمرکز کودکان

آشنایی با برخی از تمرینات نقص توجه

بازی درمانی در کودکان با اختلال ADHD

نقش والدین در درمان بیش فعالی کودکان

اختلال نقص توجه و بیش فعالی یا اوتیسم؟

اختلال بیش فعالی تا چه سنی ادامه دارد؟

توجه و تمرکز در کودکان و مشکلات مربوط به آن

آلرژی دوران بارداری با اختلال اوتیسم و ADHD مرتبط است.

آیا بین آفت کش ها و اختلال ADHD ارتباطی وجود دارد؟

خطرات ناشی از عدم درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی

مشکلاتی که می تواند به معنای اختلال ADHD در بزرگسالان باشد. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − 11 =

× پشتیبانی 24 ساعته