دلایل بی شماری وجود دارد که چرا ممکن است فردی دچار لرزش دست شود. شرایط سلامت مانند بیماری پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس، پرکاری تیروئید، هیپوگلیسمی و حتی استرس و اضطراب همگی می‌ توانند منجر به لرزش دست شوند. بنابراین می‌پرسید لرزش دست دقیقاً چیست؟ لرزش دست یک لرزش ریتمیک غیرارادی است. لرزش دست معمولاً به دلیل مشکل در بخشی از مغز که حرکت را کنترل می کند، ایجاد می شود. این لرزش غیرارادی ممکن است زمانی که دستان شما در حال استراحت هستند، یا اگر دستان خود را برای مدت طولانی در یک وضعیت خاص نگه دارید، اتفاق بی افتد.

لرزش دست می تواند نشانه ای از مسائل عصبی یا یک بیماری دژنراتیو باشد، بنابراین اگر متوجه این لرزش غیرارادی دستان خود شدید، مهم است که به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

لرزش دست به تنهایی تهدید کننده زندگی نیست، اما مقابله با آن می تواند بسیار دشوار و آزاردهنده باشد. لرزش می تواند انجام کارهای ساده روزانه مانند نوشتن یا نوشیدن از شیشه را دشوارتر کند، به همین دلیل است که پیدا کردن درمان مناسب برای لرزش ضروری است. درمان‌های لرزش اساسی مانند دارو و جراحی وجود دارد، اما یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش اثرات لرزش دست، ورزش است.

در این مقاله انواع مختلف تمرینات برای لرزش های اساسی دست و نحوه انجام آنها را مورد بحث قرار خواهیم داد. به خواندن ادامه دهید، یا از لینک های زیر استفاده کنید تا به بخش دلخواه خود بروید، بنابراین می توانید دریابید که بهترین ورزش ها برای لرزش دست شما چه هستند!

بهترین ورزش ها برای لرزش دست

انواع تمرینات برای لرزش دست

آرامش یک راه عالی برای کاهش علائم لرزش دست است و یک راه عالی برای آرامش، ورزش کردن است. ورزش به ما کمک می کند تا تنش عضلانی را رها کنیم و بدن را آرام کنیم و در نتیجه علائم لرزش را تسکین دهیم.

برخی تمرینات مخصوصاً در کاهش لرزش مفید هستند. برای مثال انجام آساناهای یوگا برای لرزش دست فواید زیادی دارد زیرا تمرکز را بهبود می‌بخشد و استرس را کاهش می‌دهد. همچنین می توانید با تمرین های مقاومتی بازوها، لرزش دست را به طور خاص هدف قرار دهید. تمرینات مقاومتی باعث افزایش قدرت، تون و استقامت عضلات می شود. برخی از مطالعات همچنین نشان داده‌اند که افزایش تمرینات مقاومتی بازوها به بیماران با ترمور اساسی در مهارت‌های حرکتی ظریف کمک می‌کند. در زیر به انواع مختلف تمرینات برای ترمور اساسی دست و چگونگی مفید بودن آنها خواهیم پرداخت:

انواع تمرینات برای لرزش دست

ورزش برای بهبود وضعیت کلی

ورزش بخشی از داشتن یک زندگی سالم است، اما ورزش کردن برای همه متفاوت است. بعضی ها می دوند، برخی از افراد به ورزشگاه می روند، برخی افراد یوگا انجام می دهند، واقعاً مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، تا زمانی که تلاش کنید تا بدن خود را به نوعی به طور منظم حرکت دهید. ورزش برای همه مهم است، به خصوص کسانی که از لرزش دست رنج می برند. استرس می تواند به لرزش دست کمک کند و آن را بدتر کند و ورزش به کاهش استرس کمک می کند. اگر از لرزش رنج می برید، باید ورزش منظم را برای بهبود سلامت کلی خود هدف خود قرار دهید و در نتیجه لرزش دست شما احتمالاً کاهش می یابد.

تمرین های تحمل وزن

یک ورزش عالی برای لرزش دست، تحمل وزن است. تمرینات تحمل وزن شما را وادار می کند که در برابر نیروی جاذبه کار کنید و شامل تمرینات مختلف وزنه برداری مانند پلانک، فشار دادن، حلقه های دوسر بازو و بلند کردن شانه می شود. این تمرینات قدرتی می تواند به بهبود ثبات فرد کمک کند و تکان خوردن غیرارادی که با لرزش رخ می دهد را کاهش دهد.

تحمل وزن از طریق دست ها با این تمرینات مختلف می تواند اندام فوقانی شما را تقویت کند، که ممکن است به لرزش کمک کند.

تمرین با تجهیزات و ابزار تطبیقی

یکی دیگر از تمرینات موثر برای لرزش دست، استفاده از تجهیزات و ابزارهای تطبیقی ​​است. این ممکن است بسته به محل و شدت لرزش شما معانی مختلفی داشته باشد، اما یکی از راه های رایج استفاده از ابزارهای وزن دار است. به عنوان مثال بسیاری از افراد مبتلا به لرزش دست در استفاده از ظروف و نوشت افزار دست و پنجه نرم می کنند، بنابراین می توانید برای کاهش لرزش، وزن و قطر ظروف و ابزار نوشتاری خود را افزایش دهید.

همچنین ابزارهای تطبیقی ​​دیگری نیز وجود دارد که می‌توانند به آسان‌تر کردن کارهای روزمره زندگی کمک کنند. به عنوان مثال اگر نمی‌توانید بند کفش‌هایتان را ببندید، می‌توانید از کفش‌های بدون بند یا اگر نمی‌توانید شیشه‌های تنگ را باز کنید، از شیشه بازکن خودکار استفاده کنید.

استفاده از وزنه های مچ دست برای لرزش های اساسی یکی دیگر از راه های موثر برای کاهش علائم در حین انجام برخی وظایف است. شما می توانید این تجهیزات ورزشی دستی را با کاردرمانی ترکیب کنید، زیرا یک کاردرمانگر احتمالاً بیشترین دانش را در مورد بهترین تجهیزات برای شما خواهد داشت.

بهترین تمرین ها برای لرزش دست

بهترین تمرین ها برای لرزش دست

بنابراین اکنون که انواع مختلف تمرینات برای لرزش دست را می شناسید، بیایید در مورد چگونگی انجام آنها صحبت کنیم. بسیاری از این تمرینات در واقع بسیار ساده هستند و می توانند درست در خانه شما انجام شوند. اینها برخی از رایج‌ترین ورزش‌ها برای لرزش دست هستند:

مشت محکم

یک تمرین عالی برای کاهش لرزش دست این است که مکرراً مشت خود را محکم ببندید. می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید یا می توانید از توپ استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مشت خود را محکم ببندید، ۱۰ ثانیه نگه دارید، رها کنید و سپس ۱۰ بار با هر دو دست تکرار کنید. این یک حرکت ساده است که می توانید بدون توجه به جایی که هستید در زندگی روزمره خود بگنجانید.

خم کردن انگشت

خم کردن انگشتان دست یکی دیگر از راه های ساده و در عین حال موثر برای بهبود لرزش دست است. چند راه برای انجام این حرکت وجود دارد. می توانید انگشتان خود را روی سطح میز خم کنید تا زمانی که کشش را احساس کنید. می توانید تمام انگشتان خود را به سمت پایین خم کنید و سعی کنید کف دست خود را لمس کنید. یا فقط می توانید انگشتان خود را یکی یکی به سمت پایین خم کنید.

با انگشت ضربه بزنید.

تمرین ضربه زدن با انگشت یکی دیگر از تمرینات عالی است که می توانید در هر مکانی انجام دهید. با ضربه زدن انگشت اشاره به بالای انگشت شست در هر دو دست شروع کنید. در مرحله بعد، انگشت وسط خود را به بالای انگشت شست خود روی هر دو دست بزنید. سپس انگشت حلقه و کوچک خود را به همان شکل انجام دهید و با معکوس کردن حرکت هر دو دست به پایان برسانید.

خم کردن انگشت شست

تمرین خم کردن شست یک راه آسان برای افزایش دامنه حرکت در شست است. با خم کردن انگشت شست روی کف دست خود شروع کنید تا به پایه انگشت کوچک شما برسد. این وضعیت را برای ۳۰ تا ۶۰ ثانیه نگه دارید و تا چهار بار روی هر دو دست تکرار کنید.

کشش مچ دست

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید مچ دست خود را کشش دهید تا تاندون ها و رباط های خود را انعطاف پذیر نگه دارید و لرزش را کاهش دهید. یک راه این است که به سادگی هر دو مچ دست را در یک حرکت دایره ای بچرخانید. راه دیگر این است که دست خود را روی لبه میز قرار دهید و فقط مچ دست خود را آویزان کنید و سپس مچ دست خود را مکرراً به سمت پایین و بالا خم کنید. همچنین می توانید وزنه ها را در کشش مچ قرار دهید. از یک دمبل سبک استفاده کنید و تمرین کنید به آرامی مچ دست خود را در دست خود بالا و پایین حرکت دهید.

چرخش ساعد

علاوه بر حرکت انگشتان و دستان خود، تمرین ساعد نیز برای کاهش علائم لرزش بسیار مهم است و یک راه خوب برای انجام این کار چرخش ساعد است. می توانید این کار را با یک دمبل سبک نیز انجام دهید. وزنه را در دستان خود قرار دهید و ساعد خود را بچرخانید تا کف دستانتان رو به بالا باشد. به آرامی وزنه را به شانه خود بیاورید و به سمت پایین برگردید. این کار را در هر طرف برای ۳ ست ۱۰ تایی تکرار کنید.

باز کردن انگشت شست

باز کردن انگشت شست به تقویت ماهیچه های انگشت شست کمک می کند تا بتوانید به راحتی وسایل سنگین را بگیرید و بلند کنید. برای این حرکت، باید یک نوار لاستیکی به سمت انتهای مفاصل انگشت خود دور دست خود بپیچید. به آرامی انگشت شست خود را تا حد امکان از بقیه انگشتان خود دور کنید و تا ۶۰ ثانیه نگه دارید. این کار را ۱۰ تا ۱۵ بار در هر دو دست تکرار کنید.

بهترین دکتر لرزش دست

قبل از اینکه تصمیم بگیرید برای لرزش اساسی دست ها ورزش کنید، با پزشک خود صحبت کنید.

چه از لرزش اساسی رنج ببرید، چه از لرزش اضطرابی یا لرزش ناشی از بیماری پارکینسون، مقابله با همه انواع لرزش دست ها غیرقابل انکار است. در حالی که لرزش خود تهدید کننده زندگی نیست، می تواند شرم آور شود و کیفیت زندگی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. هیچ کس نباید از ترس اینکه نتواند بند کفش هایش را ببندد از ترک خانه خجالت بکشد. اگر از لرزش دست رنج می برید، یکی از بهترین درمان های لرزش اساسی ورزش کردن است.

در حالی که تمرینات دستی می تواند در کاهش لرزش دست بسیار موثر باشد، اما هنوز هم ضروری است که قبل از تصمیم گیری برای امتحان آنها ابتدا با پزشک خود صحبت کنید. تمرینات گسترده ای برای انواع مختلف لرزش وجود دارد، بنابراین باید قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید بفهمید بهترین ورزش برای لرزش دست شما چیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 4 =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته