بله کاردرمانی به گفتار کودکان کمک می کند. کاردرمانی یکی از مهمترین ابزارهایی است که متخصصین گفتار درمانی در دست خود دارند. کاردرمانی می تواند به بهبود گفتار، زبان، درک، شناخت، مهارت های حرکتی ظریف و درشت کودکان کمک کند. این مقاله نحوه ارتباط گفتاردرمانی و کاردرمانی را توضیح می دهد و نمونه هایی از فعالیت های کاردرمانی را ارائه می دهد که می تواند به بهبود گفتار کودک کمک کند.

آیا کاردرمانی به گفتار کودکان کمک می کند؟

چه چیزی باعث تاخیر گفتار کودکان می شود؟

عوامل زیادی می توانند باعث تاخیر گفتار کودکان شوند اما رایج ترین آنها عبارتند از:

-فلج مغزی

تاخیر گفتاری و زبانی

-مشکلات شنوایی

تاخیر تکاملی

-مشکلات عصبی

-مشکلات رفتاری

-اختلالات ژنتیکی

-نارس بودن

چه چیزی باعث تاخیر گفتار کودکان می شود؟

چگونه کاردرمانی به گفتار کودکان کمک می کند؟

کاردرمانی از چند جهت به بهبود گفتار کودکان کمک می کند. اولاً به کودکان کمک می کند تا از بدن خود بیشتر آگاه شوند و از آن برای تولید صدا استفاده کنند. ثانیا کاردرمانی به کودکان کمک می کند تا مهارت های حرکتی ظریف لازم برای تولید گفتار را توسعه دهند. در نهایت کاردرمانی می تواند به کودکان کمک کند تا مهارت های زبانی و ادراکی خود را که برای رشد گفتار ضروری هستند، بهبود بخشند. در اینجا برخی از فعالیت های کاردرمانی که می تواند به بهبود گفتار کودکان کمک کند آورده شده است:

 

۱. انجام بازی هایی که بر رشد زبان تمرکز دارند.

یک راه عالی برای کمک به بهبود گفتار کودکان، انجام بازی هایی است که بر رشد زبان تمرکز دارند. بازی‌های مختلفی وجود دارند که بر توسعه زبان تمرکز دارند. این بازی ها بسیار سرگرم کننده هستند و به بهبود واژگان، گرامر و مهارت های درک مطلب کمک می کنند.

 

۲. آواز خواندن

آواز خواندن یک راه عالی دیگر برای بهبود گفتار کودکان و یکپارچگی حسی است. آواز خواندن سرگرم کننده است و به کودکان کمک می کند کلمات جدید را یاد بگیرند و تلفظ آنها را تمرین کنند. آهنگ‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید بخوانید اما توصیه می‌کنیم آهنگ‌هایی را برای علایق فرزندتان انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر فرزند شما عاشق ماشین است، می توانید آهنگی در مورد ماشین بخوانید. اگر کودک شما حیوانات را دوست دارد، می توانید آهنگی در مورد حیوانات بخوانید. امکانات بی پایانی وجود دارد، پس خلاق باشید و لذت ببرید.

 

۳. خواندن داستان ها با صدای بلند

خواندن داستان ها با صدای بلند راهی عالی برای کمک به بهبود مهارت های گفتار، زبان و درک مطلب کودکان است. همچنین به کودکان کمک می کند تا عشق به مطالعه را در خود پرورش دهند. شما می‌توانید داستان‌هایی از ژانرهای مختلف بخوانید اما توصیه می‌کنیم روی داستان‌هایی که مورد علاقه کودکتان هستند بیشتر تمرکز کنید.

 

۴. بازی با ابزار اسباب بازی

بازی با اسباب بازی ها راه عالی دیگری برای کمک به بهبود گفتار کودکان است. این به کودکان کمک می کند تا مهارت های حرکتی ظریف خود را توسعه دهند و صداهای مختلف را به آنها آموزش می دهد. شما می توانید انواع اسباب بازی های مختلف را به صورت آنلاین یا در فروشگاه اسباب بازی محلی خود پیدا کنید.

 

۵. طراحی و رنگ آمیزی

طراحی و رنگ آمیزی راه های عالی برای کمک به بهبود گفتار کودکان هستند. آنها به کودکان کمک می کنند تا مهارت های حرکتی ظریف خود را توسعه دهند و رنگ ها و اشکال را به آنها آموزش دهند.

چگونه کاردرمانی به گفتار کودکان کمک می کند؟

با مرکز گفتاردرمانی ما در تماس باشید.

در مرکز تخصصی گفتاردرمانی تهران ما خدمات کار درمانی و گفتار درمانی را برای طیف وسیعی از مشکلات و محدوده سنی کودکان، بزرگسالان و سالمندان ارائه می‌ دهیم. ما همچنین به کودکان کمک می کنیم تا زبان، شناخت و مهارت های حرکتی ظریف و درشت خود را با فعالیت های سرگرم کننده و جذاب بهبود بخشند. اگر سوالی دارید یا اطلاعات بیشتری می خواهید، لطفا با ما تماس بگیرید. ما خوشحال خواهیم شد که کمک کنیم.

 

مقاله های مرتبط

انواع گفتار درمانی

کاردرمانی در کودکان

گفتاردرمانی در کودکان

تاثیر گفتاردرمانی در کودکان

فواید گفتار درمانی چیست؟

کاردرمان کودکان چه کسی است؟

آیا فرزند من به کاردرمانی نیاز دارد؟

آیا فرزند من به گفتاردرمانی نیاز دارد؟

چه کودکانی به کار درمانی نیاز دارند؟

چه کودکانی به گفتار درمانی نیاز دارند؟

متخصص کاردرمانی چه کسی است؟

متخصص گفتاردرمانی چه کسی است؟

کاردرمانی به چه بیمارانی کمک می کند؟

سوالاتی که باید از متخصص کاردرمانی بپرسید؟

چگونه کاردرمانی به گفتاردرمانی کمک می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهارده − هشت =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته