آیا به دنبال بهترین مرکز آموزش ریاضی به کودکان اوتیسم هستید؟ آیا کودک شما از بیماری اوتیسم کودکان رنج می برد و در یادگیری ریاضی دچار مشکل است! همین باعث شده است شما به دنبال بهترین مرکز درمان و آموزش اوتیسم کودکان باشید. شما می توانید از طریق مرکز تخصصی درمان اوتیسم با ما تماس حاصل فرمایید.

وقتی نوبت به یادگیری مهارت های ریاضی می رسد که بیشتر کودکان با آن دست و پنجه نرم می کنند، دست کم گرفتن کودکان مبتلا به اوتیسم آسان است. اگرچه آموزش ریاضی به دانش آموزان مبتلا به اوتیسم کار آسانی نیست، اما قطعاً قابل دستیابی است. اکثر کودکان می توانند با کمک کمی اصول اولیه را بیاموزند. به عنوان یک معلم یا والدین مدرسه‌ای، به صبر، تمرین، زمان و راهنمایی نیاز دارید. در حالی که فقط شما به تنهایی می توانید روی سه عنصر اول کار کنید، ما می توانیم در مورد آخری به شما کمک کنیم. در این مقاله، ویژگی‌های اساسی اختلال طیف اوتیسم و راهبردهای آموزش مهارت‌های پایه ریاضی به دانش‌آموزان اوتیستیک را مورد بحث قرار می‌دهیم.

نکته مهم این است که بدانید تنها نیستید و بر تمام ترس و ناامیدی که ممکن است در ابتدا احساس کنید به راحتی می توان غلبه کرد. به خواندن ادامه دهید تا دریابید که چگونه یک درس ریاضی چالش برانگیز را به یک داستان موفقیت تبدیل کنید.

آموزش ریاضی به کودکان اوتیسم

آموزش ریاضی به دانش آموزان مبتلا به اوتیسم کودکان 

اگر برای تدریس ریاضی به دانش‌ آموز مبتلا به اوتیسم آماده می‌ شوید، به زودی متوجه می‌ شوید که لحظات هیجان‌ انگیز خواهد بود و همچنین چند چالش در این راه وجود خواهد داشت. با این حال، به کار گیری استراتژی‌ های خاص و آشنایی با فرزندتان در سطح علمی می‌ تواند به لذت بردن از تجربه برای هر دوی شما کمک کند و به شما کمک کند مانند یک حرفه‌ ای بر هر مانعی غلبه کنید.

این صفحه اطلاعات مفیدی را ارائه می دهد که می تواند برای هر کسی که در حال آموزش ریاضی به کودک مبتلا به اوتیسم است مفید باشد. متوجه خواهید شد که چرا برخی از دانش‌ آموزان مبتلا به اوتیسم در ریاضیات برتر هستند، در برنامه درسی ریاضی به دنبال چه چیزی باشید و چگونه Time 4 Learning می‌تواند به موفقیت دانش‌آموز مبتلا به اوتیسم شما کمک کند.

  • اوتیسم کودکان و ​​ریاضی
  • چگونه به کودک مبتلا به اوتیسم کودکان ریاضی بیاموزیم؟
  • برنامه درسی ریاضی برای دانش آموزان مبتلا به اوتیسم کودکان
  • چگونه برنامه درسی Time4Learning به دانش آموزان مبتلا به اوتیسم کودکان  کمک می کند.

آموزش ریاضی به دانش آموزان مبتلا به اوتیسم کودکان

اوتیسم کودکان و ​​ریاضی

شواهد در چند سال اخیر حاکی از آن است که کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است قدرت شناختی خاصی در ریاضیات داشته باشند. به نظر می رسد مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ در Biological Psychiatry منتشر شد با این نظریه مطابقت دارد.

محققان دریافتند که بخش‌ های خاصی از مغز در کودکان مبتلا به اوتیسم هنگام حل مسائل ریاضی فعال می‌ شود و در مقایسه با دانش‌ آموزان بدون اوتیسم، هنگام حل این مسائل از رویکردهای متفاوتی استفاده می‌ کنند. در این مطالعه کودکان مبتلا به اوتیسم در حل مسائل جمع، دو برابر بیشتر از دانش آموزان در حال رشد معمولی از تجزیه استفاده کردند. این استراتژی شامل تقسیم هر مسئله به مسائل کوچکتر برای یافتن پاسخ است.

بهترین مرکز آموزش ریاضی به اوتیسم

چگونه به کودک مبتلا به اوتیسم کودکان ریاضی بیاموزیم؟

از آنجایی که اختلال طیف اوتیسم دامنه وسیعی دارد، واقعاً یک روش خاص برای آموزش ریاضی به دانش‌ آموزان مبتلا به اوتیسم وجود ندارد. مانند دانش آموزان به طور کلی، هر کودک روش ترجیحی خود را برای یادگیری با نقاط قوت و ضعف فردی خود دارد. آشنایی با فرزندتان در سطوح مختلف به شما بینش بهتری را در مورد اینکه کدام روش آموزشی بهتر عمل می کند، می دهد.

با این حال، برنامه درسی آنلاینTime 4 Learning ، بازنمایی و گروه‌ بندی بصری را ارائه می‌ دهد، که مشابه استفاده از دستکاری‌ های فیزیکی در کلاس درس است که اغلب به طور مفید توسط کودکان در طیف اوتیسم استفاده می‌ شود. از آنجایی که بسیاری از دانش آموزان در این طیف، چیزها را به صورت فیزیکی و تحت اللفظی می بینند و درک می کنند، به نمایش واقعی تعداد مواردی که اضافه، تفریق یا ضرب می کنید کمک می کند. زمانی که دانش‌ آموزان به سطوح کلاس‌ های قدیمی‌تر منتقل می‌ شوند که مشکلات کلمه را معرفی می‌کنند، Time 4 Learning همچنین ابزارهای رایگان اضافی را برای خانواده‌ ها فراهم می‌ کند.

آموزش ریاضی به دانش‌ آموزان مبتلا به اوتیسم کودکان را می‌ توان با پیروی از این راهکارها کمک کرد:

-علاقه فرزندتان را شناسایی کنید و از آن برای آموزش مفاهیم ریاضی استفاده کنید.

-با استفاده از ابزارهای آموزشی چندرسانه ای، از سبک یادگیری بصری-فضایی آنها استفاده کنید.

-حقایق ریاضی را فهرست کنید تا فرزندتان به راحتی هر زمان که نیاز داشت به آن مراجعه کند.

-مفاهیم ریاضی را از طریق مثال های تصویری آموزش دهید و آنها را با دستورالعمل های شفاهی برای مواردی که تا حدی کلامی یا غیرکلامی هستند جفت کنید.

-با انجام بازی هایی با فلش کارت، برنامه ها یا برنامه درسی آنلاین، آموزش ریاضی را سرگرم کننده کنید.

-از فناوری برای کمک به دانش‌ آموزانی استفاده کنید که مهارت‌ های حرکتی ظریف آنها به اندازه کافی توسعه نیافته است.

-برای حفظ انگیزه دانش آموزان تا جایی که ممکن است تمجید کنید.

-به جای سوالات بله یا خیر از قالب چند گزینه ای استفاده کنید.

تدریس ریاضی به اوتیسم

برنامه درسی ریاضی برای دانش آموزان مبتلا به اوتیسم کودکان

هنگام آموزش ریاضی به دانش آموزان مبتلا به اوتیسم کودکان، انتخاب برنامه درسی ریاضی بسیار مهم است. پیدا کردن یک برنامه درسی ریاضی برای دانش آموزان در طیف نیازی به یک کار سخت و طاقت فرسا نیست. استفاده از استراتژی های اثبات شده و مبتنی بر تحقیق می تواند به فرآیند آموزش و یادگیری برای هر دو طرف کمک کند که استرس کمتری داشته باشد و بسیار لذت بخش تر شود.

هنگام تلاش برای یافتن برنامه درسی ریاضی ایده آل برای دانش آموزان در طیف اوتیسم از خود بپرسید:

  • نقاط قوت یادگیری ریاضی فرزندم چیست؟
  • آیا می توانم برنامه درسی ریاضی را برای تمرکز بر آن نقاط قوت تغییر دهم؟
  • برنامه درسی ریاضی چگونه به نقاط ضعف فرزندم می‌پردازد؟

پاسخ دادن به این سوالات به شما مزیت بزرگی را هنگام بررسی برنامه های ریاضی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم کودکان می دهد.

معلم ریاضی اوتیسم

چگونه برنامه درسی Time 4 Learning به دانش آموزان مبتلا به اوتیسم کمک می کند؟

 Time 4 Learningیک برنامه درسی آنلاین و برنده جایزه است که توسط IBCCES به عنوان یک منبع معتبر اوتیسم شناخته شده است. برنامه درسی تعاملی ما از طریق دروس جذاب با استفاده از رویکرد دانش آموزی، که شامل دسترسی به سطوح مختلف پایه در یک زمان است، به دانش آموزان می آموزد. این یک پایه قوی را تضمین می کند و شکاف هایی را که ممکن است در سطوح قبلی از قلم افتاده باشد، می بندد.

ماهیت سرگرم‌ کننده و تعاملی Time 4 Learning برای دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم جذاب است، زیرا ارائه‌ ای جذاب از نظر بصری ارائه می‌ کند که توجه آنها را جلب می‌ کند و آنها را برای یادگیری تشویق می‌ کند. درس‌ ها و فعالیت‌ ها مختصر هستند، معمولا بیش از چند دقیقه طول نمی‌ کشند و والدین می‌ توانند از فرزندانشان بخواهند فعالیت‌ ها را دوباره انجام دهند، درس‌ های خاصی را نادیده بگیرند و موارد دیگر. همینطور، دسترسی والدین به کلیدهای پاسخ برای تست‌ها ودر Time 4 Learning به آنها کمک می‌ کند تا به دانش‌ آموزان ریاضی بصری خود کمک کنند، بدون نیاز به مرور درس‌ ها.

معلم خوب برای آموزش ریاضی اوتیسم

علائم معمولی اوتیسم:

-حالات غیر معمول صورت و وضعیت بدن

-عدم تماس چشمی

-پاسخ ندادن در هنگام تماس با نام

-رد تماس فیزیکی

-عدم همدلی

-عدم تمایل به بازی با کودکان دیگر

-تجربه تاخیر در گفتار

-داشتن مشکلات یادگیری

-نشناختن طعنه یا اشکال گفتاری (به معنای واقعی کلمه)

-عدم استفاده از حرکات معمولی یا سایر حرکات مشخص بدن

-بروز رفتارهای تکراری

-تثبیت فعالیت های خاص (واکنش منفی به تغییرات)

در حالی که اینها برخی از رایج ترین علائم هستند، بسیاری از رفتارهای دیگر با اوتیسم مرتبط هستند. اگر مشکوک هستید که فرزندتان ممکن است اوتیستیک باشد، لطفا با بهترین دکتر متخصص اوتیسم کودکان صحبت کنید.

ویژگی های اوتیسم که بر یادگیری تاثیر می گذارد.

بسیاری از علائم بالا می‌ توانند به شما یک ایده اساسی درباره اینکه چگونه ASD (اختلال طیف اوتیسم) بر فرآیند یادگیری تاثیر می‌ گذارد، می‌ دهند. مهم است که به یاد داشته باشید که بیشتر کودکان مبتلا به اوتیسم هوش متوسط ​​یا بالاتر از حد متوسط ​​دارند، حتی اگر ممکن است مشکلات یادگیری شدیدی را تجربه کنند. بیایید نگاهی به برخی از راه هایی که اوتیسم بر یادگیری تاثیر می گذارد بیندازیم. هنگامی که این ویژگی ها را بهتر درک کردید، همچنین می توانید نقاط قوت منحصر به فرد را شناسایی کنید و نحوه استفاده از آنها را هنگام آموزش ریاضی به دانش آموزان اوتیسمی بیاموزید.

 

 

مشکلات توجه در اوتیسم

آموزش ریاضی به دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم نیز کار دشواری است زیرا اکثر کودکان اوتیسمی در پیروی از دستورالعمل‌ها و توجه به سخنرانی‌ها مشکل دارند. این به این دلیل نیست که آنها به موضوع علاقه ای ندارند، اما آنها واقعاً به مواردی که حواسشان پرت می شود حساس هستند. لباس‌های رنگارنگ با تصاویر، نورهای روشن، یا صداها و بوها می‌توانند به راحتی بچه‌های اوتیسمی را تحریک کنند. رویکرد آزمون و خطا اجتناب ناپذیر است زیرا همه افراد منحصر به فرد هستند و شما باید در حین یادگیری نحوه تنظیم محیط برای فرزندتان صبور باشید.

 

تثبیت فعالیت های خاص

کودکان مبتلا به اوتیسم کودکان معمولا توجه خود را به یک فعالیت معطوف می کنند تا جایی که حتی اطراف خود را درک نمی کنند. این هم مشکل است و هم نعمت. ممکن است کمی طول بکشد، اما این تثبیت می‌ تواند به بچه‌ ها کمک کند تا مهارت‌ های پیشرفته‌ ای را در موضوعات خاصی مانند موسیقی یا ریاضی توسعه دهند. از سوی دیگر، آنها ممکن است در دیدن تصویر بزرگ و خلاصه کردن ایده های خود مشکل داشته باشند.

تاخیر در رشد و توسعه زبان در اوتیسم

گفتار یکی از راه‌ های اصلی است که در آن کودکان مبتلا به اوتیسم نمی‌ توانند در کلاس‌ های معمولی ادغام شوند، جایی که آموزش به صورت کلامی وابسته است. برای غلبه بر این مشکل، که می تواند به طور جدی بر یکپارچگی بیشتر دانش تاثیر بگذارد، باید زود مداخله کنید، با متخصصان صحبت کنید و یک برنامه درمانی شخصی یا آموزش ویژه ایجاد کنید.

 

بهترین دکتر متخصص تاخیر گفتاری 

تشخیص مشکلات ارتباط غیر کلامی اوتیسم

ارتباط به طور کلی یک نگرانی عمده در کودکان مبتلا به اوتیسم است. در حالی که بیشتر برنامه‌ ها بر روی تمرین‌ هایی برای غلبه بر مشکلات در برقراری ارتباط کلامی تمرکز دارند، نباید رشد عاطفی و زبان بدن را نادیده بگیرید. تماس مستقیم چشمی و حرکات رایج (مانند دست زدن به خداحافظی) برای رشد مهارت های اجتماعی و بلوغ عاطفی بسیار مهم است. با متخصصان کار کنید و رویکردهای مختلف را امتحان کنید تا به فرزندتان کمک کنید ارتباطات غیرکلامی خود را بهبود بخشد و روابط نزدیکی با افراد زندگی خود ایجاد کند. قبل از پیدا کردن دکتر خوب برای تشخیص و درمان اوتیسم کودکان حتما اطلاعات کافی را کسب کنید.

 

مقاله های مرتبط با اوتیسم

سندروم آسپرگر

اوتیسم با عملکرد بالا

اختلال خواب در اوتیسم

آمار و ارقام اوتیسم

مربی اوتیسم در منزل

دلایل اوتیسم چیست؟

بهترین راه درمان اوتیسم

علائم تشخیص اوتیسم چه هستند؟

انواع رفتارهای تکراری در اوتیسم

ارزیابی و تشخیص کودکان اوتیسم

آموزش رنگ به کودکان اوتیسم

بهترین دکتر متخصص اوتیسم کودکان

بازی های موثر برای کودکان اوتیسم

چگونه با کودکان اوتیسم ارتباط برقرار کنیم؟

استراتژی های آموزش نوشتن به کودکان اوتیسم

روش پکس برای درمان مشکلات ارتباطی کودکان اوتیسم

چه درمان هایی به اختلال اوتیسم کمک می کند؟

طب مکمل و جایگزین در اوتیسم

نکاتی برای والدین دارای فرزندان با اختلال طیف اوتیسم

آیا واکسن ها باعث اوتیسم می شوند؟

صرع و اوتیسم: آیا پیوندی وجود دارد؟

اختلال اوتیسم در کودکان و دو زبانه بودن

کودکان مبتلا به اوتیسم و تعامل اجتماعی

کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم برای مقابله با اضطراب

چگونه به کودکان مبتلا به اوتیسم آموزش دهیم؟

رژیم حسی برای اختلال اوتیسم

بهترین فعالیت های حسی برای کودکان مبتلا به اوتیسم 

تاثیر رژیم حسی برای کودکان با اختلال اوتیسم چیست؟

انواع اختلال پردازش حسی چیست؟

علائم اختلال اوتیسم در بزرگسالان

مواردیکه شما باید در مورد اوتیسم در بزرگسالان بدانید؟

افراد مبتلا به اوتیسم ممکن است در انتخاب های اقتصادی خود منطقی تر عمل کنند.

برخی از باکتری های روده رفتارهای شبه اوتیستیک را در موش کاهش می دهد.

آیا می توان از اختلال اوتیسم جلوگیری کرد؟

آیا داروی سل می تواند به درمان اوتیسم کمک کند؟

 آیا عدم وجود یک پروتئین می تواند علت بروز اختلال اوتیسم را توضیح دهد؟

مایع مغزی نخاعی بعنوان نشانگر بالقوه برای اوتیسم یافت شده است.

قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین ممکن است خطر ابتلا به اوتیسم را افزایش دهد.

تب در باردارای با ریسک بالای ابتلا به اوتیسم مرتبط است.

آیا مصرف مولتی ویتامین ها در دوران بارداری می تواند کودکان را از ابتلا به اوتیسم محافظت کند؟

خطر ابتلا به اوتیسم با قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی ممنوع در دوران بارداری افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده − 1 =

× پشتیبانی 24 ساعته