مرکز آب درمانی آسیب های اسکلتی عضلانی

از آب درمانی در آسیب های عضلانی و اسکلتی استفاده می شود تا به بهبود عملکرد کمک کند.

 

چه آسیب های اسکلتی عضلانی ممکن است از آب درمانی بهره مند شود؟

هیدروتراپی در درمان طیف وسیعی از آسیب های اسکلتی عضلانی مفید است ، که شامل موارد ذیل می شود:

آرتروز

آرتریت روماتوئید

اسپوندیلیت آنکیلوزان

پیچ خوردگی مچ پا

کشیدگی عضله همسترینگ

کشیدگی عضله چهار سر ران

درد پایین کمر

پارگی عضله سوپرا اسپیناتوس

 

اهداف آب درمانی برای صدمات اسکلتی عضلانی چیست؟

هدف اصلی آب درمانی در درمان آسیب های اسکلتی عضلانی تسریع در ترمیم عملکرد است. برای دستیابی به این هدف ، باید چندین هدف دیگر نیز در پیش گرفته شود ، این موارد عبارتند از:

درد را کاهش می دهد.

قدرت را بهبود می بخشد.

انعطاف پذیری را بهبود می بخشد.

اعتماد به نفس را افزایش می دهد.

 

فواید آب درمانی برای صدمات اسکلتی عضلانی چیست؟

آب یک محیط حمایتی منحصر به فرد را فراهم می کند که در آن توانبخشی عضلات و مفاصل بسیار مؤثر است. اثر شناوری تجربه شده در آب باعث کاهش وزن استخوان ها ، عضلات و مفاصل می شود. این همراه با اثر گرما برای کاهش تورم ، افزایش جریان خون و کاهش درد است.آب یک مدالیته ایده آل برای کمک به بازگشت شما به عملکرد کامل را فراهم می کند.

آب مقاومت مطلوبی را در برابر حرکت ایجاد می کند ، مقاومت آب به سرعت انجام حرکات وابسته است. این امر به ویژه در آسیب های اسکلتی عضلانی مفید است و بطور همزمان باعث افزایش قدرت عضلات و ‌کاهش فشار از روی مفاصل و عضلات می شود که در آسیب های اسکلتی عضلانی بسیار ارزشمند است. محیط آب درمانی به شما امکان می دهد تا این مفهوم را برای خودتان تحقیق کنید و الگوهای عملکردی مشترک را در جهت های مورد نیاز در زندگی روزمره خود تمرین کنید.

تمرین  در عمفق های مختلف باعث افزایش تدریجی میزان وزن بدن بر روی مفصل آسیب دیده می شود. پس از تکمیل ، مهارتهای آموخته شده را می توان در تمرینهای کاربردی مبتنی بر زمین پیش برد. به همین دلیل هیدروتراپی در مراحل اولیه توانبخشی اندام تحتانی قبل از تحمل وزن کامل مؤثر است. توانایی شروع یک برنامه آب درمانی در مراحل اولیه توانبخشی به حفظ دامنه حرکتی کمک می کند.

 

آب درمانی شامل چه مواردی است؟

قبل از حضور در جلسه هیدروتراپی ، یک ارزیابی اولیه زمینی توسط کاردرمان مسئول آب درمانی برای تعیین مناسب بودن آب درمانی انجام می شود. در این جلسه کاردرمان ما تاریخچه ای از وضعیت شما خواهد گرفت و ارزیابی جسمی کاملی را انجام خواهد داد، آنها همچنین در مورد اهداف شخصی شما ممکن است در طی جلسات آب درمانی با شما صحبت کنند. کاردرمان های ما سپس این اهداف بلند مدت تعیین می کنند تا چارچوبی از اهداف دست یافتنی کوتاه مدت را برنامه ریزی کنند که در یک بازه زمانی مشخص محقق می شوند.

بعد از ارزیابی اولیه مبتنی بر زمین می توان جلسات آب درمانی را ترتیب داد. برنامه ای که برای دستیابی به اهداف مشخص شده در ارزیابی اولیه شما ایجاد شده است می تواند شامل تمرینات و یا درمانهای مختلفی باشد از جمله:

 

تمرینات کششی : استفاده از اثر شناوری آب ، به شما در رسیدن به دامنه حرکتی کامل  کمک می کند.

تمرینات تقویت عضلات : با استفاده از مقاومت آب در برابر حرکت ، یا در مراحل بعدی ممکن است با استفاده از تجهیزات آب درمانی که به تمرینات اضافه می شوند به تدریج تمرینات دشوارتر شوند.

تمرینات راه رفتن : با تغییر عمق روش صحیح راه رفتن انجام می شود ، می توان اثر گرانش را به تدریج معرفی کرد.که این امر یک دوره آماده سازی مناسب قبل از انتقال به ورزش های زمینی را انجام می دهد که در آن اثر کامل گرانش احساس خواهد شد.

الگوهای حرکتی عملکردی: در مراحل مختلفی خواهد بود تا از الگوهای اصلاح شده حرکتی اطمینان حاصل شود و از عادت‌های غلط حرکتی که قبلاً بخاطر درد شدید وجود داشتند جلوگیری می شود. در صورت لزوم می توان تمرینات خاص ورزشی را ایجاد کرد.

 

مقالات مرتبط با آب درمانی:

آب درمانی در بیماری های مغز و اعصاب

آب درمانی در بیماری های قلبی عروقی و ریوی

فواید جسمانی آب درمانی

مرکز توانبخشی سکته مغزی در تهران

مرکز توانبخشی ام اس در تهران

مرکز توانبخشی پارکینسون در تهران

مرکز توانبخشی ضربه مغزی در تهران

مرکز توانبخشی آنسفالیت در تهران

مرکز توانبخشی تومور مغزی در تهران

مرکز توانبخشی میوپاتی در تهران

مرکز توانبخشی دیستروفی عضلانی در تهران

مرکز توانبخشی میکروسفالی در تهران

مرکز توانبخشی هیدروسفالی در تهران

مرکز توانبخشی فلج مغزی در تهران

مرکز توانبخشی ترمور اساسی در تهران

مرکز توانبخشی دیستونی در تهران

مرکز توانبخشی دیس پرآکسی در تهران

مرکز توانبخشی آپراکسی در تهران

۱ دیدگاه. پیغام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شش + 10 =

keyboard_arrow_up
× پشتیبانی 24 ساعته